32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda
2015-09-12 | 26 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovų: 700

Turo puošmena turėjusios tapti „Žalgirio“ ir „Sūduvos“ rungtynės ja netapo. Labai užtikrintai sužaidęs šalies čempionas pelnė greitą įvartį ir į medalius pretenduojančiai Suvalkijos komandai nepaliko jokių vilčių pakovoti bent dėl taško – 3:0 (1:0). Dusyk vilniečių gretose pasižymėjo Darvydas Šernas.

Po keletą minučių trukusios žvalgybos, pirmasis pavojingesnis „Žalgirio“ išpuolis baigėsi įvarčiu. Po perdavimu iš krašto Serge Nyuiadzio smūgį gynėjai blokavo. Kamuolys atšoko netoliese buvusiam Elivelto. Brazilo pakartotinis bandymas virto rezultatyviu perdavimu D.Šernui, kuris ramiai nukreipė kamuolį į vartų kampą.

Po įvarčio „Sūduva“ ėmė daugiau dėmesio skirti savo vartų saugumui ir į vilniečių aikštės pusę pereidavo labai retai. Sostinės komandos futbolininkai, nerasdami kelių į varžovų baudos aikštelę, bandė laimę tolimais smūgiais.

Virš vartų mušė Linas Pilibaitis. Džiugui Bartkui teko gaudyti gan pavojingus Manto Kuklio ir D.Šerno smūgius.

33-ą minutę „Žalgiris“ surengė greitą ataką. S.Nyaiadzis atliko perdavimą link vartų įkirtusiam L.Pilibaičiui. Rezultatyviausio vilniečių futbolininko smūgiuotas kamuolys atsimušė į abus virpstus ir grįžo į aišktę, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Pirmoje rungtynių pusėje„Sūduva“ vos kartą pataikė į aikštės šeimininkų vartų plotą. Maximiliano Ugge nesulaukė varžovų dėmesio, todėl reidu per pusę aikštės priartėjo prie čempionų baudos aikštelės. Jo iš toli smūgiuotas kamuolys kliudė Semirą Kerlą ir šiek tiek pakeitė kryptį, tačiau Armantas Vitkauskas tam buvo pasiruošęs.

Antrasis kėlinis prasidėjo pirmojo scenarijumi. Sužaidus 8 jo minutes, Elivelto pabandė įmesti kamuolį į baudos aikštelę D.Šernui. Kilus gaisrui, jis atiteko be priežiūros paliktam S.Nyuiadziui. Prancūzo smūgis buvo tikslus.

Svečiai atsakė reta ataka, kurios metu Admirui Kecapui smūgiu galva po Vaido Slavicko perdavimo į baudos aikštelę įveikti A.Vitkausko nepavyko.

Po antrojo įvarčio „Žalgiris“ nenusiramino ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose. Tris kartus pavojingais smūgiais varžovų vartams grasino L.Pilibaitis. Fantastinės progos neišnaudojo D.Šernas, įsigudrinęs smūgiuoti pro šalį po idealaus M.Kuklio perdavimo.

77-ą minutę darsyk blykstelėjo A.Kecapas. „Sūduvos“ legionierius puikiai įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino kelis varžovus, tačiau jo smūgį pažeme gynėjas vis tik spėjo blokuoti. Vėliau serbas prasiveržė iki galinės linijos ir atmetė kamuolį V.Slavickui, bet gynėjo smūgis nuskriejo virš vartų.

Kėliniui baigiantis auksinės progos neišnaudojo ir Andro Švrljuga. Kroatas nesugebėjo „uždaryti“ tikslaus Pauliaus Janušausko perdavimo, vilniečiams žaibiškai įžaidus kamuolį po svečių pražangos prie baudos aikštelės prieigų.

Galutinį tašką rungtynėse jau per teisėjo pridėtą laiką padėjo D.Šernas. Sūduviškiams pakėlus kampinį, puolėjas po M.Kuklio perdavimo iš aikštės gilumos iššoko prieš vartus, prasimetė kamuolį pro jį pasitikusį D.Bartkų ir į savo sąskaitą įsirašė dublį.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Visos mintys apie tą rugsėjo mėnesį ir ateinančias rungtynes, nes tai yra laikotarpis, kuris gali nuspręsti čempionato likimą, todėl labai malonu, kad žaidėjai suprato tą atsakomybę ir nusiteikė taip, kaip turi nusiteikti. Tikrai sužaidėme geras rungtynes ir „Sūduvai“ nedavėme šansų. Dabar penkias minutes pasidžiaugiame ir jau galvojame apie trečiadienį, apie tai, kaip žaisim, ką darysime, kad vėl iškovoti pergalę. „Sūduva“ eilę rungtynių rodo, kad nėra bloga komanda, ir mes jaučiame, kad nugalėjome gerą komandą, juos gerbėme, labai atsakingai ruošėmės, analizavome ir dirbome tam, kad rezultatas būtų toks, koks yra.“

Andro Švrljuga („Žalgiris“): „Nusipelnėme šiandien rezultato 3:0. Pradžioje nebuvo lengva, bet įmušėme greitą įvartį ir tapo lengviau. Pirmajame kėlinyje kontroliavome kamuolį, turėjome daugiau galimybių. Antrajame kėlinyje laukėme, kad jie mus spaus, aikštėje pasirodė N.Jamakas, bet įmušėme antrą įvartį ir po to tapo dar lengviau, žaidėme savo futbolą. Jie ėmė labiau rizikuoti, todėl galėjome įmušti daugiau. Kiekvienos rungtynės svarbios, kiekvienose kovojame dėl trijų taškų. Rungtynės su „Trakais“ bus derbis, todėl tikiuosi, kad bus daug žmonių, kurie palaikys abi komandas. Galėsime pamatyti dvi komandas, kurios stengsis žaisti futbolą.“

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Per paskutines 20 pirmo kėlinio minučių sugebėjome išsivaduoti nuo „Žalgirio“ spaudimo, tai išlaikėme iki pertraukos, todėl antrajame kėlinyje nusprendėme stengtis padaryti viską. Jį pradėjome neblogai ir tuo momentu, kai turėjo paaiškėti, kuria kryptimi tęsis mačas, „Žalgiris“ įmušė antrą įvartį ir išsprendė rungtynes. Ne todėl, kad mes nustojome kovoti, bet, žaidžiant prieš „Žalgirį“ svečiuose, labai sunku atsigriebti. Todėl šiek tiek surizikavome, išleidome du jaunuolius, bet jiems tai buvo didelė patirtis. Trečias įvartis buvo įmuštas per lengvai, negalime leisti įmušti po mūsų keliamo kampinio. Dabar reikia gerai pailsėti ir rytoj jau ruoštis kitoms rungtynėms.“

Darius Isoda („Sūduva“): „Atvažiavome nugalėti, bet nepavyko primesti savo žaidimo. Rungtynės buvo apylygės, bet šiuo momentu „Žalgiris“ yra stipresnė komanda ir tą įrodė. Žaidėjai yra aukštesnio lygio, greitesni, greičiau mąsto. „Žalgiris“ žaidė namie ant savo dangos, tai irgi duoda jiems privalumą. Labai sunku įeiti į tokį lygį, kai žaidi žemesnėje lygoje ir tik treniruojiesi. Treniruotės neduoda tiek patirties kaip, pavyzdžiui, rungtynės prieš „Žalgirį“. Atidaviau visas jėgas ir stengiausi, kad palikčiau gerą įspūdį. „Atlantą“ reikia būtinai įveikti, nes norint kovoti dėl prizinių vietų turime įveikti visus. Bandysime jį nugalėti.“

Darvydas Šernas
(Elivelto Ribeiro Dantas )
8'
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Nerminas Jamakas
(Povilas Kiselevskis)
Andro Švrljuga
50'
Serge'as Nyuiadzis
53'
Darvydas Šernas
54'
Egidijus Vaitkūnas
(Elivelto Ribeiro Dantas )
61'
62'
Markas Kardokas
(Karolis Chvedukas)
Eliandro Dos Santosas
(Jurijus Kendyšas)
71'
77'
Domantas Antanavičius
(Ernestas Veliulis)
Paulius Janušauskas
(Serge'as Nyuiadzis)
80'
Darvydas Šernas
(Mantas Kuklys)
90' +3
Rungtynių pabaiga