30 turas / Lap 03 , Panevėžys
30 turas / Lap 04 , Kaunas
30 turas / Lap 04 , Vilnius
31 turas / Lap 08 , Klaipėda
31 turas / Lap 08 , Vilnius
31 turas / Lap 09 , Marijampolė
32 turas / Lap 22 19:00 , Vilnius
32 turas / Lap 23 13:00 , Vilnius
32 turas / Lap 23 13:00 , Kaunas
33 turas / Lap 27 19:00 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 19:00 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 19:00 , Klaipėda
2015-05-15 | 13 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovų: 1200

Per paskutines dvejas „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes įmušęs 12-ą įvarčių Vilniaus „Žalgiris“ nesumažino apsukų dvikovoje prieš Kauno „Spyrį“. Pirmajame kėlinyje nesugebėję pralaužti svečių gynybinių užtvarų po pertraukos Andro Švrljugos į priekį vedami vilniečiai be atsako įmušė keturis įvarčius, pratęsdami labai rezultatyvią atkarpą čempionate – 4:0 (0:0).

Dar neprasidėjus rungtynėms, vilniečiams teko atlikti taip vadinamą „nulinį“ keitimą, nes apšilimo metu traumą patyrė Jakubas Wilkas. Vietoje jo mačą starto vienuolikėje pradėjo Paulius Janušauskas.

Pirmajame kėlinyje sostinės komanda kontroliavo kamuolį, tačiau sukurti pavojingų momentų neleido labai patikimai žaidusi svečių gynyba, perskaitydavusi visus pavojingai galėjusius tapti perdavimus į laisvus plotus. Arčiausiai įvarčio „Žalgirio“ gretose buvo P.Janušauskas. Kėlinio viduryje saugo smūgį iš labai aštraus kampo atrėmė svečių vartininkas. Po kelių minučių visiškai laisvam saugui atšoko kamuolys baudos aikštelėje, bet jo smūgis skriejo pro šalį.

Laukęs progų greitiems išpuoliams „Spyris“ savo momento sulaukė 36-ą minutę. Andriaus Veličkos galingą reidą aikštės viduriu vilniečiai nutraukė pražanga labai pavojingoje vietoje šalia baudos aikštelės prieš vartus. Pats puolėjas pabandė savo laimę baudos smūgiu, bet pataikė į gyvatvorę.

Nerasdamas kelių prie svarčių vartų, „Žalgiris“ kėlinio pabaigoje pabandė įmušti iš toli. Pavojingai į vartus smūgiavo Mantas Kuklys ir Vytautas Lukša.

Iškart po pertraukos suklydo kamuolio po perdavimo link vartų nepasiekęs Egidijus Vaitkūnas. Be priežiūros palikto kauniečio Jevgenijaus Morozo labai stiprų smūgį atmušus Sauliui Klevinskui, kamuolys galėjo įriedėti į vartus, bet komandą išgelbėjo ant linijos stovėjęs Jurijus Kendyšas.

Netrukus į „Spyrio“ vartus krito įvartis. Pakėlus kampinį, Linas Pilibaitis nežymiu lietimu šiek tiek pakeitė kamuolio skriejimo kryptį, o už gynėjų nugarų be priežiūros paliktas A.Švrljuga išvedė čempionus į priekį 51-ą minutę.

Po įvarčio „Žalgiris“ atsipalaidavo ir ėmė kurti pavojingus momentus. Dusyk M.Stoniui teko gelbėti komandą po V.Lukšos ir J.Kendyšo smūgių, bet „Spyrio“ vartininkas buvo bejėgis prieš labai gražų L.Pilibaičio šūvį į tolimą vartų kampą 61-ą minutę. Saugą į patogią smūgiui poziciją išvedė P.Janušauskas.

Kaip ant sparnų žaidę vilniečiai tęsė varžovų vartų šturmą. Po dar vienos puikios atakos antrąjį savo įvartį pelnė A.Švrljuga, uždaręs aštrų M.Kuklio perdavimą, pažeme perpjovusį kone visą svečių baudos aikštelę.

Sušvelninti rezultatą 70-ą minutę galėjo Tomas Bučma. Saugas atsidūrė greito „Spyrio“ išpuolio smaigalyje, bet nesugebėjo pataikyti į vartus, pasiųsdamas kamuolį greta virpsto.

Lygios debiutantų triuškinimą „Žalgiris“ baigė 81-ą minutę. Du įvarčius įmušęs A.Švrljuga į savo sąskaitą įsirašė ir rezultatyvų perdavimą, po kurio labai aukštai pašokęs Elivelto smūgiu galva nepaliko M.Stoniui jokių šansų.

Per likusį laiką dviejų puikių progų neišnaudojo po keitimo aikštėje pasirodęs Kristis Andreou, iš pradžių dviem bandymais neįveikęs svečių vartininko, o vėliau atsidūręs nuošalėje. Įmušti galėjo ir vilniečių kapitonas Deividas Šemberas, bet po M.Stonio klaidos išmušant kamuolį pasiuntė jį atgal kauniečiui į rankas.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Svarbiausia - ne įvarčiai, svarbiausia yra pergalė ir trys taškai, ir tas žaidimo lygis. Ar 6:0, ar 4:0, kaip ne kartą esu sakęs, gali ir 8 įmušti, bet turnyro lentelėje gausi tik tai tris taškus. Svarbiausia, kad juos šiandien paėmėme. Pirmas kėlinys nepavyko toks, kokio norėjome, per daug nervuotumo, per daug skubėjimo. Per petrauką žaidėjai nusiramino ir parodė, ką moka. Pagal sukurtas progas ir galimybes rezultatas galėjo būti dar didesnis. J.Wilkas treniruotės metu gavo traumą. Reikėjo pabandyti apšilimo metu, ar galės žaisti. Deja, negalėjo, bet kiti žaidėjai jį labai gerai pakeitė. Mūsų komandoje to ir siekiame, kad žaidėjai suprastų futbolą, suprastų pozicijas, sugebėtų rotuotis ir keistis pozicijomis rungtynių metu. Tai parodo mūsų komandos jėgą, kad bet kuris žaidėjas gali įmušti, bet kuris žaidėjas gali atiduoti perdavimą, bet kuris žaidėjas gali sužaisti toje pozicijoje, kurios reikalauja situacija.“

Andro Švrljuga („Žalgiris“): „Kiekviena pergalė yra gerai, todėl esu patenkintas ir komanda patenkinta. Pirmajame kėlinyje nežaidėme gerai, buvo nervuoti. Nežinau kodėl. Per pertrauką sutarėme, kad turime būtų ramūs, įmušti pirmą įvartį, po kurio viskas pasibaigs. Taip ir buvo. Po įvarčio jie žaidė vis blogiau, o mes - vis geriau. Pasitikėjome savimi ir laimėjome 4:0, nors galėjome įmušti ir daugiau. Nežinau, ar tai geriausios mano rungtynės šį sezoną. Man svarbiausia, kad komanda laimėjo. Esu patenkintas, kad mušu įvarčius. Treneris suteikė galimybę šiandien žaisti labiau priekyje. Esu šioje pozicijoje žaidęs anksčiau, todėl žinau, kaip žaisti, ir tai jūs galėjote matyti, kad galiu ten žaisti.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Pirmas kėlinys gavosi neblogas. Antrojo kelinio pradžioje turejome tikrai neblogą progą, galėjome įmušti. Kai kurie mūsų žaidėjai turbūt netiki, kad gali žaisti prieš Vilniaus „Žalgirį“ ir gali pasiekti teigiamą rezultatą. Reikės su jais kalbėtis, kaip reikės žaisti dar dvejas rungtynes šiais metais. Antrajame kėlinyje dirbtina danga padarė savo. Matėme ir kojų raumenis pradėjo traukt, kai kurie patys pasiprašė keitimo. Kai atsiranda nuovargis, tie žaidėjai, kurie išeina po keitimo, nesustiprina mūsų žaidimo, o, atvirkščiai, dar daugiau atsiranda problemų. Pirmas įvartis įkrito po kampinio. Kai praleidi įvartį prieš stipresni varžovą, tikėjimas tuo, kad gali pasiekti teigiamą rezultatą, išnyksta. Tolimesni įvarčiai - pasekmė to, kad mūsų žaidėjai šiek tiek sustojo, šiek tiek mažiau turėjo tikėjimo.“

Paulius Daukša („Spyris“): „Šiai dienai „Žalgiris“ visoms komandoms yra įkandamas varžovas ir su juo žaisti galima. Gal pritrūksta koncentracijos. Šiandien labai daug davė įtakos tai, kad mes treniruojamės ant natūralių dangų, o čia - dirbtinė. Aišku, visiems sąlygos - lygios, bet pabaigoje pasijautė, kad visa komanda pasėdo ir tai atsiliepė rezultatui. Pirmas kėlinys buvo 0:0. Fizinis nuovargis pasijautė. Man pradėjo traukti koją ir kitiems, kaip kalbėjome po rungtynių, buvo labai sunku. Atsiliepė ir tai, kad labai daug rungtynių ir tos dirbtinės dangos. Dangų skirtumas labai jaučiamas. Autoritetai nežaidžia, žaidžia žaidėjai. Kiekvienos rungtynės prasideda 0:0, kiekvienas rungtynes galima laimėti. Nesvarbu, prieš ką žaidi.“

25'
Andrius Velička
Elivelto Ribeiro Dantas
37'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Andro Švrljuga
(Linas Pilibaitis)
51'
55'
Darius Šinkūnas
(Marius Miškinis)
Linas Pilibaitis
(Paulius Janušauskas)
61'
63'
Paulius Daukša
Artakas Jedigarianas
(Paulius Janušauskas)
64'
65'
Rokas Sikorskis
(Paulius Daukša)
Andro Švrljuga
(Mantas Kuklys)
67'
Daniel Romanovskij
(Vytautas Lukša)
70'
73'
Donatas Stulga
(Lukas Sendžikas)
Kristis Andreou
(Linas Pilibaitis)
78'
Elivelto Ribeiro Dantas
(Andro Švrljuga)
81'
Deividas Šemberas
81'
Rungtynių pabaiga