22 turas / Rug 01 , Panevėžys
23 turas / Rug 13 , Klaipėda
23 turas / Rug 13 , Vilnius
23 turas / Rug 14 , Palanga
23 turas / Rug 14 , Kaunas
24 turas / Rug 21 , Vilnius
24 turas / Rug 21 15:00 , Kaunas
19 turas / Rug 24 18:00 , Panevėžys
25 turas / Rug 25 17:00 , Palanga
25 turas / Rug 25 19:00 , Vilnius
25 turas / Rug 28 18:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 02 18:30 , Marijampolė
26 turas / Spa 05 13:00 , Kaunas
26 turas / Spa 05 15:00 , Klaipėda
2015-06-23 | 18 turas | „Utenio“ stadionas | Teisėjas: Artiomas Gutovskis | Žiūrovų: 600

Tik antrajame kėlinyje po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Velička uždirbo ir pats realizavo baudinį paskutinę mačo minutę, atnešdamas dar vieną pergalę Kauno „Spyriui“, turnyro lentelės kaimynių dvikovoje, kuri išsiskyrė gynėjų pažeistomis taisyklėmis prie abiejų vartų. Rungtynių arbitrui Artiomui Gutkovskiui teko net keturis sykius parodyti į 11 m. žymą. Baudinių lietus sėkmingesnis buvo čempionato debiutantui, įveikusiam Utenos „Utenį“ 3:2 (2:1) ir šoktelėjusiam į ketvirtą vietą.

Utenos komanda svečius priėmė labai nesvetingai ir jau 6-ą minutę išsiveržė į priekį, kai, Pauliui Daukšai baudos aikštelėje sužaidus ranka, buvo skirtas baudinys. Jį užtikrintai realizavo Povilas Krasnovskis.

Be Andriaus Veličkos mačą pradėjusiam „Spyriui“ pamažu pavyko išlyginti žaidimą, tačiau pavojingas progas ir toliau kūrė aikštės šeimininkai. 17-ą minutę po Lino Savasto perdavimo Edgarui Mastianicai pasiekti kamuolį pritrūko kelių centimetrų. Už jo buvusį P.Daukšą lydėjo sėkmė. Gynėjas bandė išmušti kamuolį, bet vos nenukreipė jo į savo vartus, pataikydamas į virpstą.

Kėlinio viduryje „Utenis“ sukūrė idealią progą rezultatui padvigubinti. Po puikaus P.Krasnovskio perdavimo iš aikštės gilumos prieš vartus iššoko Robertas Freidgeimas, tačiau jo per vartininką perkeltas kamuolys atsitrenkė į skersinį.

Neįmuši tu - įmuš tau. Ši klasikinė futbolo taisyklė eilinį kartą pasitvirtino atsakomosios kauniečių atakos metu, kai įkirtusio į baudos aikštelę Dmitrijaus Rekišo smūgį ranka sustabdė jam po kojomis kritęs Julius Aleksandravičius. Arbitro skirtą baudinį ramiai realizavo Lukas Sendžikas.

Tuo „Utenio“ nemalonumai nesibaigė. Kėliniui baigiantis, susižeidė ir rungtynių tęsti nebegalėjo labai aktyviai žaidęs R.Freidgeimas. Negana to, 42-ą minutę svečiai išsiveržė į priekį, kai kamuolį į vartų tinklą tiksliu smūgiu pažeme pasiuntė antrąjį savo ir komandos įvartį pelnęs L.Sendžikas.

Sužaidus trečdalį antrojo kėlinio, į „Spyrio“ vartus buvo skirtas dar vienas baudinys, Mariui Miškiniui sužaidus ranka prie savo vartų standartinės situacijos metu. Nuo 11 m. žymos vėl smūgiavęs P.Krasnovskis dar kartą nepaliko jokių vilčių Deividui Mikelioniui.

Kauno ekipos trenerių į aikštę mestas A.Velička jau pirmuoju lietimu galėjo pasižymėti, tačiau po idealaus baltarusio D.Rekišo perdavimo prieš vartus atsidūrusio puolėjo smūgis pažeme buvo netikslus.

„Utenio“ lygiosios savo žiūrovų akivaizdoje netenkino, todėl aikštės šeimininkai ėmė skubėti į priekį, atverdami erdves kauniečių greitos atakoms. Jų metu porą kartų labai pavojingai į vartus iš toli smūgiavo „Spyrio“ legionierius iš Baltarusijos.

Paskutinę mačo minutę po pražangos aikštės viduryje D.Rekišas tolimu perdavimu baudos aikštelėje surado A.Veličką. Rezultatyviausias „Spyrio“ futbolininkas pranėrė tarp dviejų varžovų ir buvo nugriautas. Arbitras ketvirtą kartą parodė į 11 m. žymą. Skirtą baudinį realizavo pats A.Velička, padovanodamas komandai pergalę.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Rungtynės buvo pakankamai sunkios, ką ir kalbėjome su žaidėjais, kad „Utenis“ - labai kovinga komanda, žaidžia nuo pirmos iki paskutinės minutės. Žiūrint į rezultatą, taip ir gavosi. Aišku pradžioje rungtynių toks nesėkmingas baudinys į mūsų vartus mus šiek tiek išmušė iš pusiausvyros, bet žaidėjai rado vidinių resursų, perlaužėme žaidimą ir pavyko pasiekti pergalę. Nemažai esame laimėję rungtynių, kai varžovas pirmauja, o mums pavyksta išlyginti ir persverti rezultatą. Neatsimenu tokių rungtynių, kada tektų tai matyti, bet turbūt visi baudiniai buvo. Teisėjai buvo arti situacijos ir matė gerai.“

Lukas Sendžikas („Spyris“): „Susitiko lygiaverčiai varžovai. Aikštė - ganėtinai sunki. Galėjo laimėti bet kuri komanda. Be galo daug baudinių - neįprasta A lygai. Šį kartą laimėjome mes. Galbūt daugiau turėjome sėkmės, galbūt progų realizacija geresnė buvo. Iš tikro labai nustebino šitas trenerio sprendimas leisti mane į puolimą - ganėtinai neprates ten. Gal ir pasiteisino, o A.Veličką pavaduoti visada smagu.“

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Visų pirma noriu pasveikinti varžovus su pergale. Nei vienam savo komandos žaidėjui neturiu pretenzijų dėl atsidavimo aikštėje. Pralošėme aikštės vidurį, nesugaudėme jų vidurio saugų, per daug jiems suteikėme laisvės. Varžovas užvaldė aikštės vidurį, mes ėmėme strigti ypač gynyboje ir „Spyris“ susikūrė per daug momentų šiose rungtynėse. Prieš kiekvienas rungtynes ir treniruočių procese akcentuojame, kad turi būti agresyvi ir kibi gynyba. Šiandien galėjome sužaisti geriau.“

Povilas Krasnovskis [11m.]
6'
Martynas Dūda
23'
24'
[11m.] Lukas Sendžikas
34'
Marius Miškinis
Jurijus Vereščiakas
(Robertas Freidgeimas)
37'
42'
Lukas Sendžikas
(Jevgenijus Morozas)
Pirmojo kėlinio pabaiga
Ilja Tračynskis
(Mykolas Krasnovskis)
46'
60'
Giussepe Palma
Povilas Krasnovskis [11m.]
61'
64'
Andrius Velička
(Jevgenijus Morozas)
67'
Paulius Daukša
72'
Matas Gavrilovas
(Darius Šinkūnas)
Darius Kazubovičius
(Edgaras Mastianica)
75'
84'
Benas Olencevičius
(Giussepe Palma)
89'
[11m.] Andrius Velička
Rungtynių pabaiga