16 turas / Bir 29 , Panevėžys
16 turas / Bir 29 , Kaunas
16 turas / Bir 29 , Marijampolė
17 turas / Lie 03 , Marijampolė
17 turas / Lie 04 , Palanga
17 turas / Lie 05 , Vilnius
18 turas / Rug 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Rug 03 17:00 , Vilnius
18 turas / Rug 03 19:00 , Marijampolė
18 turas / Rug 04 19:00 , Klaipėda
19 turas / Rug 10 19:00 , Vilnius
19 turas / Rug 11 15:00 , Palanga
19 turas / Rug 11 17:00 , Panevėžys
19 turas / Rug 11 19:00 , Vilnius
2015-08-27 | 25 turas | „Utenio“ stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovų: 527

Utenos „Utenio“ futbolininkai nelaimėjo jau aštuntame mače iš eilės. Nerezultatyviausia čempionato komanda „SMScredit.lt A lygos“ 25-o turo dvikovoje namuose sužaidė 0:0 su „Klaipėdos granitu“.

Mindaugo Čepo treniruojama ekipa savo žiūrovų akivaizdoje ketvirtą sykį paeiliui neįmušė įvarčių ir turnyro lentelėje užima septintą vietą. Savo ruožtu klaipėdiečiai kol kas laikinai žengia devinti.

Pirmame kėlinyje vienuolikės daug aštrių epizodų nesukūrė. Klaipėdiečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau neprivertė nė karto rimčiau paplušėti vartininko Pavelo Leuso.

Savo ruožtu „SMScredit.lt A lygoje“ debiutavęs Franko Laličius keletą sykių turėjo rodyti savo meistriškumą.

Bene arčiausiai tikslo buvo Povilas Krasnovskis, stipriai ir pavojingai smūgiavęs iš maždaug 30 metrų. Į tolimąjį vartų kampą skriejusį kamuolį efektingu šuoliu už galinės linijos nukreipė granitiečių vartininkas.

P. Krasnovskiui kėlinio viduryje pavyko pasižymėti, tačiau teisėjas neįskaitė įvarčio, užfiksuodamas taisyklių pažeidimą.

Iš karto po pertraukos žaidimas nesikeitė: abiejų klubų futbolininkai ir toliau sunkiai ieškojo kelių link oponentų vartų. 64-ą minutę „Utenio“ žaidėjas turėjo dėkingą progą, tačiau „Klaipėdos granito“ gynėjas Tamirlanas Kozubajevas apsigynė, puikiai blokuodamas smūgį.

Artėjant mačui į pabaigą, būtent šis gynėjas iš Kirgizijos po pakelto kampinio pavojingai mušė galva. Ant vartų linijos stovėjęs šeimininkų žaidėjas kamuolį išmušė, tačiau P. Leusas taip pat būtų apsigynęs.

Dvikovos pabaigoje puikią progą švęsti itin svarbią pergalę turėjo uteniškiai. Per pridėtą laiką Dmitrijus Šiškinas nesėkmingai išmušė kamuolį, kuris atšoko Jurijui Vereščiakui. Ukrainietis nedelsdamas smūgiavo vienu lietimu, bet tai padarė tiesiai į F. Laličių. Vartininkas susikoordinavo ir puikiai išgelbėjo komandą.

Paskutinės atakos metu savo šansą turėjo Edgaras Mastianica, bet saugo spirtas kamuolys skriejo šalia vartų.

Granitiečiams antroje rungtynių dalyje nepavyko aštriau atakuoti, kadangi 56-ą minutę dėl traumos buvo pakeistas Marius Papšys. „Utenio“ ekipoje taip pat debiutavo saugas Vladimiras Sadocha.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Nė vienam žaidėjui, esančiam nuo pirmų minučių ir, kas išėjo po keitimo, neturiu priekaištų, kas liečia atsidavimą ir tai, kokį futbolą norėjome matyti, kad jie žaistų. Eilinį kartą mus pavedė momentų realizacija. Dirbame treniruotėse ir susirinkimuose akcentuojame, kad per didelis noras, įtampa mums padaro meškos paslaugą ir iššvaistome momentus, kurių šiandien buvo pakankamai, jog pasiektume pergalę. Nuo pat pirmų minučių buvo gana aukštas ritmas, abi komandos demonstravo pakankamai kokybišką futbolą, buvo neblogų atakų tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės, bet, manau, kad buvome arčiau pergalės negu varžovas. Gaila, kad pelnėme tik tašką.“

Ilja Tračynskis („Utenis“): „Pagal antrą kėlinį, buvome arčiau pergalės, nors rungtynės buvo lygios ir mums sunkiai pavyksta mušti įvarčius bei rinkti taškus. Nežaidžiame gynybinio futbolo, visi nori laimėti. Kovojame, kita komanda irgi nori laimėti, bet priekyje kažkas nesigauna. Momentų yra, pabaigoje galėjome viską nulemti. Treneris sakė žaisti į priekį, kurti progas. Pabaigoje vieną sukūriau, bet nepavyko įmušti. Varžovas, palyginus su pirmu ir antru ratu, patobulėjo, žaidžia įdomesnį futbolą. Mums tai pats nepalankiausias oponentas, neskaitant „Žalgirio“, prieš kurį nelaimėjome nė vienerių rungtynių“.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Rungtynes vertinu neblogai, nes svečiuose – pergalė ir lygiosios, namuose pergalė prieš „Utenį“. Iš devynių taškų turime septynis – tai gana neblogai. Šios dienos rungtynės, mums, treneriams, nebuvo lengvos, žiūrovams galbūt buvo truputį nuobodokos. Būkime atviri, daug gražių, didelių momentų nebuvo. Pabaigoje mums nusišypsojo sėkmė, galėjome grįžti su nuliu, bet ją kartais reikia užsitarnauti. Prašėme, kad praždia būtų atsargi ir akcentavau tai, kad „Utenis“ labai greitai išeina į kontratakas.“

Villi Grigaitis („Klaipėdos granitas“): „Rungtynes išvykoje įvertinčiau gerai – vienas taškas. Dabar galbūt galime pasivyti „Utenį“. Stengėmės žaisti vos ne „antru numeriu“, pereiti į greitas kontratakas. Centre palaikėme kamuolį, bet ne tiek sekėsi jį perduoti puolėjui. Stengėmės žaisti savo futbolą. Legionieriai tikrai sustiprino mūsų žaidimą, šiandien geriau atrodome negu anksčiau. Treneris akcentavo, kad turiu apsiginti ir žaisti savo žaidimą. Pradžioje buvo sunku, bet po truputį įsivažiavau.“

Pirmojo kėlinio pabaiga
Ilja Tračynskis
(Valentinas Jeriomenka)
46'
56'
Liutauras Rimkus
(Marius Papšys)
Volodimiras Sadocha
(Povilas Krasnovskis)
65'
70'
Rokas Urbelis
(Deividas Lukošius)
Jurijus Vereščiakas
(Erikas Vainoras)
71'
73'
Alenas Stepanjanas
(Dragomiras Duminika)
Rungtynių pabaiga