18 turas / Spa 02 , Vilnius
18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 18:30 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas
2015-05-09 | 12 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovų: 500

„Trakų“ futbolininkai „SMScredit.lt A lygoje“ ir toliau nesustabdomi. Valdo Urbono treniruojama ekipa namuose 4:1 (2:1) sutriuškino dėl medalių kovojančią Marijampolės „Sūduvą“. Šias komandas turnyro lentelėje skiria jau dešimt taškų.

Abiejų komandų žaidėjai nuo pat rungtynių pradžios demonstravo atvirą ir akiai patrauklų futbolą.

Į darbą teko įsitraukti „Sūduvos“ vartų sargui Pauliui Grybauskui, o netrukus kitoje aikštės pusėje Tomas Radzinevičius galva smūgiavo arti tikslo.

19-ąją minutę Jurijus Mamajevas itin efektingai perdavė kamuolį link Luko Kochanausko, kuris smūgiu vienu lietimu sudrebino vartų skersinį.

25-ąją minutę žaidimo įrankis vėl atsimušė į vartų konstrukciją, bet šį kartą „riteriai“ dėl to neliūdėjo. Antroje akistatoje iš eilės Aleksandras Byčionokas baudos smūgiu pelnė gražų įvartį. Šį kartą baltarusis klastingai smūgiavo iš toli, o kamuolys atsimušęs nuo skersinio kirto vartų liniją.

„Trakų“ futbolininkai netrukus galėjo praleisti įvartį, tačiau sėkmė buvo jų pusėje. Povilas Kiselevskis galingai smūgiavo kaire koja, tačiau kamuolys atsimušė į skersinį ir paliko aikštės ribas.

Neišnaudoję progos marijampoliečiai buvo nubausti. 38-ąją minutę standartinės padėties metu Edvardas Gaurilovas stipriu smūgiu galva eilinį kartą sudrebino vartų konstrukciją, tačiau laiku tinkamoje vietoje atsidūręs Justinas Januševskis pasiuntė žaidimo įrankį į vartus.

Visgi kėlinio pabaigoje svečiams pavyko sušvelninti santykį. Vaidotas Šilėnas pamatė įkertantį Ernestą Veliulį, kuris įsiveržęs į baudos aikštelę surado T.Radzinevičių. Patyrusiam puolėjui beliko tik formalumas: pasiųsti kamuolį į tuščius vartus ir pelnyti dvyliktąjį įvartį sezone.

Po pertraukos „Sūduvai“ nepavyko perimti iniciatyvos į savo rankas. Šeimininkai užtikrintai gynėsi ir patys ne kartą pagrasindavo varžovų vartams.

Po pakelto kampinio galva pavojingai smūgiavo Linas Klimavičius, E.Gaurilovas taip pat turėjo neblogą galimybę, tačiau stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų.

66-ąją minutę „riteriams“ pavyko padvigubinti pranašumą. Ronaldas Solominas prasiveržė dešiniuoju kraštu ir perdavė kamuolį Lukui Kochanauskui, kuris iš arti nuginklavo buvusį komandos draugą P.Grybauską.

Rungtynėms artėjant į pabaigą marijampoliečiai suaktyvėjo, o T.Radzinevičius galėjo pelnyti antrą įvartį. Vis dėlto puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į M.Rapalį.

Akistatos pabaigoje „Trakai“ padėjo galutinį tašką. Per pridėtą laiką šeimininkai surengė tikslią ataką, o ją precizišku smūgiu į vartų kampą užbaigė Eugenas Zasavitskis. Tai buvo pirmasis legionieriaus iš Moldovos įvartis šiame sezone.

„Sūduva“ šiame mače turėjo verstis be Lietuvos rinktinės saugo Karolio Chveduko, kadangi dvikovos išvakarėse mirė futbolininko tėtis.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Džiugu, kas atsitiesėme ir pasiekėme dešimt pergalių. Labai džiaugiuosi už vyrus, kurie treniruotėse įdeda daug darbo. Žaidime pavyksta realizuoti tai, ką bandome žaisti. Smagu pasiekti pergalę prieš komandą, kuri kovoja dėl aukštesnių tikslų. „Sūduva“ ruošėsi, turėjo savo argumentų ir bandė primesti savo žaidimą, bet džiaugiuosi, kad pasiekėme tokią pergalę.“

Aleksandras Byčionokas („Trakai“): „Buvo sunki pradžia – lygus žaidimas. Viską lėmė standartinės padėtys, kurias mes išnaudojome. Išsiveržėme į priekį ir žaisti tapo lengviau. Varžovas atsivėrė ir įmušė, pirmas kėlinys buvo lygus. Antrame jie norėjo išlyginti rezultatą, kas mums buvo palanku. Mums pripratome žaisti kontratakuojantį futbolą. Išnaudojome dideles erdves ir pasiekėme triuškinantį rezultatą. Du tokius baudos smūgius įmušiau Minsko „Dinamo“ ekipoje.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Praleidome du momentus, iš kurių „Trakai“ įmušė. Manau, kad antras kėlinys mums gavosi prastesnis. Neįvykdėme to, ką reikėjo padaryti, jog galėtume pakreipti rezultatą. Netgi savo veiksmais padėjome „Trakams“, kad jie dar lengviau šiandien laimėtų ir rezultatas būtų didesnis. Varžovų komanda baudė mus už klaidas. „Trakų“ dešimties pergalių serija – verta pagarbos.“  

Aliaksandr Byčenok
25'
Aliaksandr Byčenok
33'
Justinas Januševskij
38'
41'
Tomas Radzinevičius
(Ernestas Veliulis)
Linas Klimavičius
44'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Lukas Kochanauskas
(Ronald Solomin)
66'
Andrius Lipskis
(Ronald Solomin)
68'
71'
Ernestas Veliulis
Nikoloz Apakidze
(Lukas Kochanauskas)
76'
80'
Domantas Antanavičius
(Ernestas Veliulis)
83'
Miloš Kovačevič
(Vilmantas Bagdanavičius)
Donatas Šėgžda
(Jurij Mamaev)
84'
Eugen Zasavitchi
(Aliaksandr Byčenok)
90' +2
Rungtynių pabaiga