18 turas / Spa 02 , Vilnius
18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 18:30 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas
2015-11-08 | 34 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovų: 70

26-ą pergalę „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo vicečempionė „Trakų“ ekipa. Valdo Urbono treniruojami futbolininkai 34-ojo turo mače namuose 4:0 (2:0) sutriuškino autsaiderius „Šiaulius“.

„Riteriams“ šis mačas jau nieko nelėmė, o šiauliečiams, norint aplenkti iš čempionato pasitraukusią Pakruojo „Kruoją“, per likusias dvejas rungtynes būtina iškovoti pergalę.

Šeimininkai pelnyti įvartį galėjo jau pirmosiomis minutėmis, tačiau tiek Donatas Šėgžda, tiek Sergejus Ševčiukas smūgiais iš arti pergudrauti Povilo Valinčiaus nesugebėdavo.

„Šiauliams“ pavyko atlaikyti pirmąją „riterių“ atakų bangą ir atkarpomis užmegzti kovą aikštės viduryje. Visgi kėliniui įpusėjus, šeimininkai dviem įvarčiais įtvirtino akivaizdų žaidybinį pranašumą.

20-ą ir 29-ą minutę kamuolius į „Šiaulių“ vartus siuntė tie futbolininkai, kurie anksčiau atstovavo Saulės miesto ekipai. Vaidotas Šilėnas ir S. Ševčiukas pasinaudojo komandos draugų savalaikiais perdavimais bei tiksliai smūgiavo vienu lietimu.

Per likusį kėlinio laiką dėkingas progas pasižymėti turėjo Nerijus Valskis, Rokas Stanulevičius ir D. Šėgžda, tačiau visų žaidėjų bandymai buvo atremti vartininko arba skriejo pro šalį.

Iš karto po pertraukos „Trakai“ pelnė dar du įvarčius ir sudėjo visus taškus. 47-ą minutę vartininko aikštelėje nesėkmingai kamuolį išmušė svečių gynėjas Adomas Mika, kuris atšoko nuo P. Valinčiaus ir apmaudžiai įskriejo į vartus.

Po septynių minučių pasižymėjo Artiomas Gurenka – baltarusis puikiu smūgiu paliko stebėti vartų sargą, kaip kamuolys išvalo visus tolimojo vartų kampo voratinklius.

Savo vartų saugumui mažiau dėmesio skyrusiems „riteriams“ vos neteko nudegti. Kartą Eligijaus Jankausko pavojingą smūgį atrėmė Marių Rapalį vartų stačiakampyje pakeitęs Lukas Žukauskas, o Tomo Rapalavičiaus bandymas mušti galva iš arti buvo nesėkmingas.

Vienuolikėms atlikus keitimus, žaidimo tempas nukrito. „Trakai“ užtikrintai kontroliavo situaciją aikštėje ir buvo arti penkto įvarčio.

Su R. Stanulevičiaus bei N. Valskio smūgiais susidorojo vartininkas, o „Šiauliai“ atsakė pavojinga ataka, kurios smaigalyje buvo po keitimo aikštėje pasirodęs Jonas Ulberkis. Jaunasis futbolininkas pasiuntė kamuolį šalia vartų.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Skaudus pralaimėjimas Šiauliuose ilgam įsimins, kadangi turėjo įtakos ir bendram fonui čempionate. Davėme galimybę žmonėms, kurie mažiau žaidė šitame čempionate. Pirmas kėlinys žaidimo kokybės atžvilgiu buvo neblogas, įmušėme įvarčius, galėjome ir daugiau, bet žaidėjų pastangos matėsi, entuziazmas irgi. Manau, kad reikėtų pozityviai vertinti šios dienos rungtynes ir rezultatą.“

Treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Žaidėme su tikrai stipria komanda. Ne veltui jie tapo sidabro medalių laimėtojais, neblogai žaidė pirmą kėlinį. Mūsų vaikiškos klaidos rungtynių pradžioje ir antrame kėlinyje – patys sau įsimušėme įvartį. Gynybiniais veiksmais nesu patenkintas. Didelių priekaištų negaliu turėti, nes šiek tiek esame pabirę: ir kortelės, ir traumos, ir jaunimas dar žaidė. Neigiamų rekordų nepamušėme ir gerai. Ruošiamės paskutinėm dvejom rungtynėm, žaidėjai išsigydys traumas per dvi savaites. Būsime stipresni ir tikrai pakovosime dėl mums reikalingų taškų.“ 

Vaidotas Šilėnas
(Nerijus Valskis)
20'
Sergej Ševčiuk
(Rokas Stanulevičius)
29'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Adomas Mika
47'
Povilas Malinauskas
(Vaidotas Šilėnas)
51'
Nikoloz Apakidze
(Deividas Česnauskis)
51'
Artiom Gurenka
(Nerijus Valskis)
54'
Mantas Leonavičius
(Eugen Zasavitchi)
63'
65'
Rimvydas Balčiūnas
(Tomas Birškys)
65'
Rokas Lekiatas
(Justas Petravičius)
79'
Jonas Ulberkis
(Rokas Gedminas)
Rungtynių pabaiga