13 turas / Geg 09 , Kėdainiai
5 turas / Geg 11 , Panevėžys
14 turas / Geg 14 , Vilnius
14 turas / Geg 14 , Kėdainiai
14 turas / Geg 14 , Alytus
14 turas / Geg 15 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 16 15:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 19:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 20:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 20 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 20 20:00 , Gargždai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 27 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 27 20:00 , Kėdainiai
2015-05-31 | 15 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Nerijus Dunauskas | Žiūrovų: 200

Be dviejų pagrindinių gynėjų į sostinę atvykęs „Klaipėdos granitas“ nesurado vaistų prieš Davido Aršakiano vedamą „Trakų“ ekipą. Legionierius iš Rusijos įmušė antrąjį savo „hetriką“ šiame „SMScredit.lt A lygoje“ ir labiausiai prisidėjo prie riterių pergalės – 5:0 (2:0).

Jau 1-ą mačo minutę D.Aršakianas pasinaudojo tuo, kad svečių gynybos linijoje teko žaisti žaidėjams, įprastai rungtyniaujantiems kitose pozicijose, po perdavimo iššoko prieš vartus ir tiksliu smūgiu labai stipriai sumažino „Klaipėdos granito“ viltis į namus parsivežti bent tašką.

Po poros minučių svečius lydėjo sėkmė, kadangi po perdavimo į baudos aikštelę pirmasis prie kamuolio vėl atsidūrė „Trakų“ legionierius iš Rusijos, bet šįkart klaipėdiečius išgelbėjo virpstas.

Nepaisant žaibiško įvarčio, pirmoje dvikovos pusėje riteriams nepavyko atsikratyti įtampos, todėl žaidimas nebuvo gražus akiai, netrūko netikslių perdavimų. Tuo tarpu uostamiesčio komanda atrodė labai blankiai ir „Trakų“ vartams jokios grėsmės sukelti nepajėgė, išskyrus vieną tolimąTito Vitukyno smūgį, kurį atrėmė aikštės šeimininkų vartininkas.

Kėlinio viduryje padvigubinti persvarą galėjo Deividas Česnauskis. Po labai gero perdavimo iš gilumos į puolimą atskubėjęs gynėjas iššoko vienas prieš vartus, bet kiek per toli atleido kamuolį ir jį sugavo svečių vartininkas.

39-ą minutę Tadui Norbutui teko darsyk išimti kamuolį iš tinklo po dar vieno tikslaus D.Aršakiano smūgio. Antrasis įvartis atpalaidavo aikštės šeimininkus, „Trakų“ atakos darėsi vis pavojingesnės.

Iškart po pertraukos „Trakai“ pakartojo greito įvarčio kėlinio pradžioje scenarijų. Sužaidus vos 4-ias minutes stipriu smūgiu pažeme iš baudos aikštelės prieigų kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Lukas Kochanauskas.

Jau po dviejų minučių puolėjas į savo sąskaitą galėjo įsirašyti dublį, tačiau po idealiai tikslaus aukšto Aleksandro Byčianoko perdavimo jis iššoko prieš vartus, bet smūgiu galva įsigudrino smūgiuoti pro šalį.

56-ą minutę D.Aršakianas įmušė savo trečiąjį įvartį. A.Gurenka pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o rusas neatremiamu smūgiu į viršutinį vartų kampą nepaliko Tadui Norbutui jokių šansų.

Netrukus darsyk sėkmė lydėjo klaipėdiečius. Po A.Byčianoko aukšto perdavimo gražiu smūgiu galva krisdamas L.Kochanauskas pasiuntė galvą į skersinį. Pakartotinis D.Aršakiano smūgis praskriejo pro šalį.

Svečių iš uostamiesčio triuškinimą 71-ą minutę užbaigė iki tol komandos draugams asistavęs A.Gurenka. L.Kochanauskas dešiniajame flange susitvarkė su Zigmantu Jesipovu ir atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur jo jau laukė baltarusis. Gražiai suklaidinęs prišokusį varžovą, jis smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į tinklą.

Retai į trakiškių aikštės pusę persikeldavęs „Klaipėdos granitas“ antrajame kėlinyje vos kartą smūgiavo į vartus. Kėliniui baigiantis Mariaus Rapalio budrumą stipriu smūgiu patikrino Marius Papšys. Vartininkas kamuolį sugavo.

Abiejų komandų treneriai į aikštelę įgauti patirties šiose rungtynėse išleido jaunuosius futbolininkus. Pirmąsias minutes čempionate sužaidė Villi Grigaitis ir Mantas Leonavičius.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Pergalė buvo lengvesnė nei kitos. Įvartį pasiekėme pirmą minutę ir atrodė, kad viskas bus dar paprasčiau, pradės įvarčiai kristi. Bet „Klaipėdos granitas“ priešinosi,  kol turėjo kažkiek daugiau jėgų. Antras įvartis viską išsprendė. Antrajame kėlinyje nusiraminome, pradėjome žaisti daugiau perdavimų, atsirado kokybė. Gražūs įvarčiai išsprendė rungtynių baigtį. Su laiku matau, kad tarp puolėjų atsiranda ryšys. Praktika treniruotėse duoda rezultatą rungtynėse ir ta kokybė matosi.“

Davidas Aršakianas („Trakai“): „Įmušėme greitą įvartį. Kai įmušame greitą įvartį, tai paprastai laimime. Varžovas atsivėrė, atsirado zonos. Išnaudojome pakankamai daug momentų. Šiandien pergalė mums atiteko lengvai. Teko padirbėti, bet rezultatas kalba pats už save. Po pralaimėjimo norėjome laimėti dideliu skirtumu, kad greičiau jį užmiršti. Įvartis mūsų užduotį palengvino.“

Vyr. treneris Gedeminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Rezultatas manęs nenustebino. Nustebino mano komandos kai kurių žaidėjų nenoras žaisti, abejingumas, abejingas požiūris tarsi tai ne mane liestų, o kažką kitką. Bet tu esi komandos narys. Jei vienas, antras, trečias stengėsi ir galbūt širdį padėjo ant tos aikštės, tai kiti tiesiog atbuvo tą laiką. Labiausiai laukiame perėjimų lango. Negali žmonės būti komandoje, kuriems visiškai viskas - tas pats. Jų vieton turi ateiti nauji žmonės. Taip ir įvyks. Turėsime labai rimtus pokalbius.“

David Aršakian
(Aliaksandr Byčenok)
1'
21'
Marius Papšys
David Aršakian
(Jurij Mamajev)
39'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Lukas Kochanauskas
(Artiom Gurenko)
49'
Donatas Šėgžda
(Jurij Mamajev)
55'
David Aršakian
(Artiom Gurenko)
56'
64'
Lev Son
(Aivaras Lukošius)
Povilas Malinauskas
(Deividas Česnauskis)
66'
Artiom Gurenko
(Lukas Kochanauskas)
71'
71'
Villi Grigaitis
(Liutauras Rimkus)
Mantas Leonavičius
(Eugen Zasavitchi)
75'
77'
Zigmantas Jesipov
Rungtynių pabaiga