19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 , Kaunas
20 turas / Lap 14 , Vilnius
2015-05-31 | 15 turas | „Hikvision“ arena | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovų: 1000

Marijampolės „Sūduvos“ ekipa palepino savo ištikimuosius sirgalius puikiais įvarčiais ir iškovojo antrą pergalę iš eilės. Suvalkijos klubas penkiolikto „SMScredit.lt A lygos“ turo dvikovoje namuose 6:0 (2:0) sutriuškino „Šiaulius“. Šiauliečiams tai buvo dešimtasis pralaimėjimas šiame sezone.

„Sūduvos“ atakų lyderis Tomas Radzinevičius įformino „hetriką“ ir, iš viso pelnęs penkiolika įvarčių, tapo rezultatyviausiu čempionato futbolininku.

Rungtynes aktyviau pradėjo šeimininkai, o ypač marijampoliečių ekipoje išsiskyrė puikiai kairiajame atakos krašte varžovų gynybą draskęs Ernestas Veliulis. Vis dėlto pirma pavojinga proga kilo prie „Sūduvos“ vartų.

Šiauliečiai surengė staigų išpuolį kairiuoju kraštu, o atakos smaigalyje atsidūręs Jurijus Fomenka smūgiavo virš vartų.

Kėlinio viduryje Saulės miesto atstovai pradėjo itin chaotiškai gintis, tad tuoj pat „Šiaulius“ užklupo tikra marijampoliečių atakų lavina. Po puikių perdavimų iš kraštų T.Radzinevičius ir Karolis Chvedukas pavojingai smūgiavo galva, bet kamuoliai skriejo visai šalia vartų.

Visgi 24-ąją minutę svečiai neatlaikė varžovų spaudimo ir liko mažumoje. Ramūnas Radavičius baudos aikštelėje grubiai sustabdė varžovą ir gavo raudoną kortelę. Prie 11 metrų atžymos stojo Maximialiano Ugge, tačiau italo smūgiuotą kamuolį atrėmė Povilas Valinčius. Maža to, vartininkas stebuklingu būdu už galinės linijos nukreipė ir pakartotinį gynėjo bandymą.

Tačiau 29-ąją minutę šeimininkams pavyko pralaužti ledus. Marko Živkovičius įsiveržė į baudos aikštelę ir iš arti smūgiavo tiksliai. Tai buvo pirmasis serbo įvartis šiame sezone.

35-ąją minutę „Sūduva“ padvigubino rezultatą. Nuo puikiai kairiuoju kraštu prasiveržusio E.Veliulio reido svečiai apsigynė, tačiau kamuolys atšoko K.Chvedukui, kuris pasinaudojo dėkinga proga ir nuginklavo P.Valinčių.

Kėlinio pabaigoje marijampoliečiai dar keletą sykių smūgiavo iš toli, bet tiesiai į varžovų vartininką.

Antrame kėlinyje situacija nepasikeitė: „Sūduva“ atakavo, o šiauliečiai atsimušinėjo. Ne sykį svečius gelbėjo tiek vartų konstrukcija, tiek patikimas P.Valinčiaus žaidimas. Vis dėlto šeimininkai turėjo itin daug progų, o keturias iš jų pavertė įvarčiais.

Net tris kartus po pertraukos tiksliai smūgiavo T.Radzinevičius, taip pat pirmą kartą kamuolį į oponentų vartų tinklą pasiuntė ir epizodiškai šiame sezone rungtyniaujantis Edvardas Tamulevičius.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Noriu pasveikinti savo futbolininkus, komandą ne tik su pergale, bet ir dėl to, kad žaidė iki galo, laikė aukštą žaidybinį ritmą. Sukūrėme daug momentų. Labai džiugina žmonių reakcija, kurie buvo tribūnose. Jie sveikino futbolininkus, jų norą. Nepaisant rezultato, norėjome žaisti iki galo. Linkiu varžovų komandai ir treneriui sėkmės kitose rungtynėse.“

Edvardas Tamulevičius („Sūduva“): „Pelnyta pergalė, pelnyti šeši įvarčiai. Atsidavėme šimtu procentu, spaudėme visas rungtynes, norėjome įtikinamos pergalės, nesustojome iki galo. Manau, šiandien visais aspektais buvome pranašesni. „Šiauliai“ ir pergalę pasiekė – tikrai nesitikėjau, kad bus taip lengva. Treneris sakė spausti visas rungtynes, lipti iki galo. Pirmas įvartis psichologiškai svarbus.“

Treneris Tomas Ražanauskas („Šiauliai“): „Rungtynių pradžia buvo gana nebloga, bet raudona kortelė kardinaliai viską pakeitė. Norėtųsi pasveikinti „Sūduvą“ su pelnyta pergale. Ji ir taip nebloga komanda, o kai žaidžia vienu žaidėju daugiau, tai nėra lengva bet kam. Išėjo jaunas vaikinas, padarė, ką galėjo, bet nepakeitė Ramūno pilnavertiškai. Ne visi spėdavo eiti į priekį ir grįžti. Pradžioje bandėme aktyviai žaisti, bet išėjo taip, kaip išėjo.“

24'
Ramūnas Radavičius
Maximiliano Ugge
25'
28'
Adomas Mika
(Tadas Eliošius)
Marko Živkovič
(Karolis Chvedukas)
29'
Karolis Chvedukas
(Ernestas Veliulis)
35'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Tomas Radzinevičius
56'
Edvardas Tamulevičius
(Ilja Tsyvilko)
60'
Miloš Kovačevič
(Vilmantas Bagdanavičius)
63'
Povilas Kiselevskis
69'
Tomas Radzinevičius
71'
71'
Eligijus Jankauskas
(Bekchan Usmanov)
Darius Isoda
(Nikola Prebiračevič)
73'
74'
Maksim Ivanov
(Jurij Fomenko)
Edvardas Tamulevičius
88'
Tomas Radzinevičius
(Povilas Kiselevskis)
89'
Rungtynių pabaiga