32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda
2015-04-17 | 9 turas | „Arvi“ arena (maniežas) | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovų: 1300

Pirmajame „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rate Marijampolės „Sūduva“ ir Klaipėdos „Atlantas“ išsiskyrė taikiai. Suvalkiečiai savo žiūrovų akivaizdoje pirmieji išsiveržė į priekį, bet dar pirmajame kėlinyje uostamiesčio komandai pavyko rezultatą išlyginti – 1:1 (1:1). Pergalės atveju klaipėdiečiai būtų pakilę į trečiąją turnyro lentelės vietą, tuo tarpu aikštės šeimininkai galėjo pasivytą antroje vietoje įsikūrusius „Trakus“.

Po atsargios mačo pradžios iniciatyvą parėmė „Sūduva“. Jau 9-ąją minutę pasižymėti galėjo Tomas Radzinevičius, tačiau puolėjas nesugebėjo įveikti jį pasitikusio ir puikiai sužaidusio Edvino Gertmono, kuris sugebėjo atmušti smūgį kojomis.

Netrukus standartinės situacijos metu po aukšto perdavimo link vartų pavojingai galva smūgiavo Nikola Prebiračevičius, bet komandą darsyk išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs „Atlanto“ vartininkas.

E.Gertmonas buvo bejėgis 13-ą rungtynių minutę. Po netikslaus perdavimo, marijampoliškiai perėmė kamuolį ir surengė žaibišką išpuolį. Krašte perdavimo sulaukęs Valentinas Baranovskis baudos aikštelėje surado visiškai laisvą Karolį Chveduką, kuris ramiai išvedė komandą į priekį.

Vėliau puikios progos neišnaudojo Vaidotas Šilėnas. Po dar vieno tikslaus V.Baranovskio perdavimo, „Sūduvos“ naujokas smūgiu pasiuntė kamuolį virš vartų.

29-ą minutę rezultatas tapo lygus. Baudos aikštelėje gavęs kamuolį Andrėjus Paniukovas puikiai pranėrė tarp dviejų varžovų ir atliko perdavimą link vartų Dovidui Norvilui, kuriam beliko išnaudoti komandos draugo sukurtą progą.

Prieš pertrauką Robertas Vėževičius idealiu perdavimu vieną prieš vartus išvedė A.Paniukovą, tačiau rezultatyviausias lygos futbolininkas smūgiu pažeme pro Paulių Grybauską į vartus nepataikė.

Antroje dvikovos pusėje ėmė virti aistros. Vilmantas Bagdanavičius neliko patenkintas prie galinės linijos bandžiusio iškrapštyti kamuolį D.Norvilo veiksmais. Į žaidėjų apsižodžiavimą netruko įsijungti atskubėję R.Vėževičius ir A.Paniukovas. Konfliktas buvo numalšintas geltonomis kortelėmis.

Daugiausiai labai aktyviai žaidusio R.Vėževičiaus dėka „Atlantas“ perėmė iniciatyvą. Krašto saugas atliko keletą pavojingų perdavimų į baudos aikštelę, uždirbo porą standartinių situacijų, vienos jų metu pasižymėti galėjo pats, tačiau apmaudžiai nepataikė į kamuolį.

Iki tol kėlinyje nesukūrusios labai pavojingų momentų, rungtynėms baigiantis abi komandos neišnaudojo labai gerų momentų. 83-ą minutę įmušti privalėjo A.Paniukovas, bet po D.Norvilo idealaus perdavimo vienas prieš vartus iššokęs rusas vėl nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio P.Grybausko.

Po kelių minučių pavojus kilo prie svečių vartų. Į baudos aikštelę įkirtęs Marko Živkovičius laiku iš T.Radzinevičiaus gavo kamuolį, bet smūgiu pažeme nepataikė į tolimą vartų kampą.

Netrukus, suklydus „Atlanto“ gynybos linijai, trys sūduviškiai atsidūrė prieš vieną varžovų gynėją. Atakos smaigalyje atsidūręs Povilas Kiselevskis nusprendė smūgiuoti vienu lietimu ir griebėsi už galvos, pasiuntęs kamuolį virš vartų.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Sveikinu savo futbolininkus. Jie turėjo didžiulę motyvaciją, išnaudojo daug jėgų, kiek jų bebuvo. Taip pat sveikinu varžovų komandą - „Atlantas“ darsyk įrodė, kad yra gera komanda, žaidžianti aukštu tempu, turi daug individualiai stiprių futbolininkų, sukeliančių daug problemų. Jis turi savo stilių, tai labai neparankus varžovas. Šios rungtynės mums yra sunkiu laikotarpiu - jos ketvirtosios per 13 dienų. Neturime daug žaidėjų. Prieš keletą dienų žaidėme prieš „Žalgirį“, po to kai kurie žaidėjai porą dienų gulėjo lovoje ir šiandien žaidė praktiškai atsikėlę iš lovos, kai kurie iš jų visai nesitreniravę. Todėl baigiantis pirmajame kėliniui ir visą antrajį kėlinį buvo sunku atlaikyti „Atlanto“ ritmą. Nenoriu teisintis. Visi, kurie mane pažįsta, žino, kad ne toks ir pats nemėgstu besiteisinančių. Bet tai buvo pats sunkiausias varžovas, su kuriuo galėjome žaisti po rungtynių „Žalgiriu“. Ačiū Dievui, kad dabar turėsime 11 dienų pauzę. Nesu patenkintas žaidimo kokybe. Tai - ne ta futbolo filosofija, kurią rodėme pirmus 8 turus. Bet šiandien nebuvome pasirengę pilnai parodyti tai, ką galime. Atidavėme viską, ką galėjome, bet tai nėra maksimumas.“

Paulius Grybauskas („Sūduva“): „Pradžia buvo labai gerai. Iki įvarčio visiškai kontroliavome žaidimą ir „Atlanto“ komandos net nesimatė. Po įvarčio sutrikome. Antrajame kėlinyje susidėjo tas rungtynių maratonas ir žaidėjai negalėjo parodyti, tą ką gali, tą, ką darome per treniruotes, kaip iš tikrųjų galime žaisti. Gerai, kad turime pauzę, žaidėjai pailsės, viskas bus gerai. Po pralaimėtų rungtynių norisi reabilituotis. Žinant šiandiens varžovą, nereikėjo papildomų žodžių užsivesti. Tiek situacija turnyro lentelėje, tiek pats varžovas nuteikė rungtynėms labai kovingai. Malonu, kad treneris suteikė šansą, kad pasitiki. Nebuvo lengva. Pats atsmeniškai galvoju, kad buvo momentų, kur galėjau geriau sužaisti. Šiai dienai neturint didelės praktikos, manau, kad sužaidžiau neblogai. Ateity bus geriau.“

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Rungtynės žiūrovams turėjo patikti. Atkakli kova, aukštas tempas. „Sūduva“ geriau pradėjo, įmušė įvartį, po to, manau, mes perėmėme iniciatyvą, išlyginome rezultatą. Antrajame kėlinyje buvome arčiau antrojo įvarčio, bet galėjome ir praleisti pačioje pabaigoje. Rezultatas, manau, pagal žaidimą, nors antrajame kėlinyje buvome šiek tiek greitesni, mobiliškesni, turėjome daugiau momentų. A.Paniukovas nesusitvarkė, bet jam buvo sunku, gerai sužaidė vartininkas. Susitiko dvi geros komandos. Norėjome laimėti, turėjome tam šansų, bet būtų liūdna, jei paskutinę minutę būtųme praleidę. O dabar - lygiosios. Kiek aš esu Lietuvoje, „Sūduvai“ nesame pralaimėję. Norisi tikėti, kad ir nepralaimėsime. Manieže žaisti sunkiau, žaidėjai sako, kad čia kitaip kvėpuojasi. Marijampolėje yra puikus stadionas, galvojome, kad žaisime ant žolės, nes ant jos mėgstame žaisti, bet gavosi kitaip. Aikštė visiems vienoda.“

Rolandas Baravykas („Atlantas“): „Džiaugiuosi, kad komanda pelnė bent tašką. Atėmėme du taškus iš „Sūduvos“ - geras rezultatas išvykoje. Aikštėje buvo labai labai daug kovos, kiekviename momente dvikovos, bent jau aikštės viduryje. Netyčia užlipau ant M.Šoblinsko kojos, jis galvojo, kad tyčia, tai kilo mini konfliktas.“

Karolis Chvedukas
(Valentinas Baranovskis)
13'
26'
Rolandas Baravykas
29'
Dovydas Norvilas
(Andrejus Paniukovas)
Pirmojo kėlinio pabaiga
Vilmantas Bagdanavičius
52'
52'
Robertas Vėževičius
56'
Justas Raziūnas
Nikola Prebiračevičius
60'
Ernestas Veliulis
(Valentinas Baranovskis)
62'
67'
Andrius Jokšas
(Simonas Urbys)
Audrius Brokas
(Vaidotas Šilėnas)
76'
Rungtynių pabaiga