19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas
2015-08-13 | 23 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovų: 200

Dar pirmajame kėlinyje įmušęs tris įvarčius Vilniaus „Žalgiris“ neturėjo jokių problemų XXIII-o „SMScredit.lt A lygos“ čempionato turo rungtynėse Kaune. Šalies čempionai sutriuškino vietos „Stumbrą“ rezultatu 7:1 (3:0). Vilniečių gretose triskart pasižymėjo brazilas Eliandro, du įvarčius pridėjo Darvydas Šernas.

Pirmuoju smūgiu į vartų stačiakampį „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Puikią svečių ataką ramiu smūgiu užbaigė be priežiūros baudos aikštelėje paliktas D. Šernas, Vytautui Lukšai ir Andro Švrljugai gražia kombinacija sudraskius dešinį kauniečių gynybos kraštą.

Būtent atakos dešiniu flangu „Stumbrui“ kėlė daugiausiai problemų mačo pradžioje. Netrukus A.Švrljuga vėl įsiveržė į baudos aikštelę, bet jo pusiau smūgis, pusiau perdavimas adresatų nesurado. Dar po kelių minučių kroatas labai aštriai perdavė kamuolį link vartų, tačiau Lucasas Gaucho iš kelių metrų į vartus nepataikė.

„Žalgirio“ legionierius iš Brazilijos buvo labai arti įvarčio kėliniui įpusėjus. D.Šernas pritraukė prie savęs kelis varžovus ir atliko perdavimą komandos draugui, bet L.Gaucho smūgiui pažeme į tolimą vartų kampą pritrūko šiek tiek tikslumo, kamuolys prariedėjo visai šalia virpsto.

29-ą minutę Donovanas Slijngardas pademonstravo puikią kamuolio varymo techniką. Jo įspūdingas reidas baudos aikštelėje pro kelis varžovus baigėsi pražanga ir skirtu baudiniu į aikštės šeimininkų vartus, kurį šaltakraujiškai realizavo Linas Pilibaitis.

Iki tol pavojingų momentų praktiškai nesukūręs „Stumbras“ privalėjo sušvelninti rezultatą 36-ą minutę. Mohamedas Djabrailovas idealiu aukštu perdavimu prieš vartus išvedė Artūrą Rimkevičių, bet rezultatyviausias kauniečių futbolininkas kamuolį nukreipė tiesiai į Armantą Vitkauską.

Kėliniui baigiantis, „Žalgiris“ surengė dar vieną rezultatyvią ataką. Greito išpuolio metu D.Slijngardas įsiveržė į baudos aikštelę ir puikiu perdavimu atgal surado vėl be priežiūros paliktą D.Šerną, kuriam beliko susistabdyti kamuolį ir ramiai pasiųsti jį į vartų kampą.

Iškart po pertraukos Jurijų Kendyšą pakeitė dar vienas puolėjas Eliandro, o aikštės šeimininkų gretose buvo pakeistas vartininkas G.Kvedaras. Neturėdami ko prarasti kauniečiai ėmė drąsiai atakuoti, tačiau už pernelyg dideles paliktas erdves buvo nubausti.

Ketvirtąjį įvartį svečiai pelnė 61-ą minutę. Nespėję didesnėmis pajėgomis sugrįžti į gynybą, kauniečiai Pauliui Janušauskui suteikė pernelyg daug laisvės netoli baudos aikštelės. Saugo smūgį vartininkas Aleksandras Sikorskis atrėmė, tačiau pirmasis prie kamuolio suskubo Eliandro ir pelnė savo pirmąjį įvartį Lietuvoje.

Kėlinio viduryje legionierius iš Brazilijos į savo sąskaitą įsirašė antrąjį įvartį po aikštės viduryje kamuolį perėmusio A.Švrljugos perdavimo. Prieš vartus iššokusiam Eliandro beliko savo progą išnaudoti.

Dar po keturių minučių vilniečiai vėl sveikino Eliandro, įmušusį trečiąjį savo ir šeštąjį komandos įvartį. P.Janušausko perdavimą iš krašto Lukas Čerkauskas atmušė tiesiai varžovui. Šio smūgis į apatinį vartų kampą.

Garbės įvartį „Stumbrui“ įmušė ne kas kitas, o A.Rimkevičius. Iki tol labai patikimai rungtyniavęs Semiras Kerla nespėjo paskui rezultatyviausia varžovų futbolininką, kurio smūgis pro A.Vitkauską buvo tikslus.

Netrukus atsipalaidavę vilniečiai krašte be priežiūros paliko Klaidą Janonį. Po jo perdavimo smūgis nepavyko A.Rimkevičiui, tačiau puolėjui kamuolį darsyk parideno netoliese buvęs Erikas Skripkinas. Antrasis snaiperio smūgis buvo kur kas sėkmingesnis, bet „Žalgirį“ išgelbėjo nuo vartų linijos kamuolį atmušęs gynėjas Algis Jankauskas.

Būtent A.Jankauskas užbaigė įvarčių fiestą Kaune. Gynėjas pasižymėjo po L.Pilibaičio pakelto  kampinio, techniškai nukreipdamas kamuolį į vartų tinklą koja.

Prieš pat finalinį teisėjo švilpuką darsyk galėjo pasižymėti A.Rimkevičius, tačiau, aikštės šeimininkams įžaidus kampinį, puolėjas iš labai aštraus kampo nesugebėjo į vartus nukreipti kamuolio po Klaudijaus Upsto perdavimo.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Nepatenkintas ne tiek žaidimu, kiek gynybinėmis funkcijomis. Aišku, tas greitas įvartis daug davė „Žalgiriui“, nes, pavyzdžiui, su „Spyriu“ pirmą kėlinį nesisekė, o šiandien viskas sukrito. Išeinant į aikštę reikia prisiminti futbolo tiesas: kaip reikia gynyboje žaisti, ką daryti, kur išmušti, nes kai kurie įvarčiai tai juokingi. Nėra ką komentuoti. Vartininkui skaudėjo nugarą, paaštrėjo ir jis pasiprašė keitimo. Visada sakau, kad reikia žaisti nuo pirmos iki paskutinės minutės. Rezultatas gal skaudus, bet žiūrovams patiko, kad stengėmės žaisti futbolą ypatingai antrą kėlinį. Buvo progų ir momentėlių, bet to paskutinio perdavimo jauniems žaidėjams trūksta. Liūdina gynyba. Dvi karčios piliulės nieko nekeičia. Atvažiuoja „Utenis“, reikia tą pyktį ant jų išlieti.“

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“)„Septyni įvarčiai - viskas tvarkoje, bet tiek, kiek turime momentų, neišnaudojame net kokių 20-ies procentų. Tokiose rungtynėse viskas gerai, tų įvarčių užtenka. Bet kartais tu turi tris - keturis momentus ir juos turi išnaudoti, nes tiek momentų, kiek mes neišnaudojame, dar reikia sugebėti tai padaryti. Visada nuo žaidėjų nukrenta įtampa, kai įmuši greitą įvartį. Kai jo negali įmušti ilgą laiką, kerta per pasitikėjimą. Šiandien praktiškai viskas buvo sutvarkyta dar pirmame kėlinyje. Turime labai ilgą suolą ir visi žaidėjai atitinka tą žaidimo kokybę, kurios norime.“

Darvydas Šernas („Žalgiris“)„Rezultas didžiausias, bet mažai dar komandoje esu, tikiuosi bus dar daugiau tokių rungtynių. Greitas įvartis, manau, daug davė. Vienas, antras - realizacija šiandien buvo aukšto lygio. Tai, kad „Stumbras“ puolė, mums ir padėjo, nes visos kitos komandos su mumis sulenda į gynybą ir sunku pramušti, ką parodė paskutinės rungtynės, kai vargome iki 70-os minutės, kol įmušėme pirmą įvartį. „Stumbras“ šiandien bandė atakuoti, daugiau mums buvo ploto. Manau, tas padėjo, kad toks rezultatas.“

4'
Darvydas Šernas
(Andro Švrljuga)
30'
[11m.] Linas Pilibaitis
Rimvydas Sadauskas
30'
33'
Lucas Gaucho
41'
Darvydas Šernas
(Donovan Slijngard)
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Eliandro Dos Santos
(Jurij Kendyš)
Aleksandr Sikorskij
(Giedrius Kvedaras)
46'
56'
Serge Nyuiadzi
(Vytautas Lukša)
61'
Eliandro Dos Santos
Martynas Dapkus
68'
68'
Algis Jankauskas
(Darvydas Šernas)
Erikas Skripkinas
(Mohamed Emi Djabrailov)
71'
Klaidas Janonis
(Ainas Bareikis)
71'
74'
Eliandro Dos Santos
(Andro Švrljuga)
78'
Eliandro Dos Santos
Artūras Rimkevičius
(Mindaugas Grigaravičius)
80'
86'
Algis Jankauskas
(Linas Pilibaitis)
Rungtynių pabaiga