30 turas / Lap 03 , Panevėžys
30 turas / Lap 04 , Kaunas
30 turas / Lap 04 , Vilnius
31 turas / Lap 08 , Klaipėda
31 turas / Lap 08 , Vilnius
31 turas / Lap 09 , Marijampolė
32 turas / Lap 22 19:00 , Vilnius
32 turas / Lap 23 13:00 , Vilnius
32 turas / Lap 23 13:00 , Kaunas
33 turas / Lap 27 19:00 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 19:00 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 19:00 , Klaipėda
2015-05-14 | 13 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovų: 300

Tris įvarčius be atsako įmušę „Trakai“ per anksti patikėjo pergale ir vos neiššvaistė solidžios persvaros „SMScredit.lt A lygos“ XIII-ojo turo rungtynėse. Rankų nenuleidęs Kauno „Stumbras“ mačo pabaigoje sugebėjo įmušti du įvarčius, bet taškų iš čempionato lyderių savo žiūrovų akivaizdoje atimti nepajėgė – 2:3 (0:2).  Riteriai laimėjo jau 11 rungtynių iš eilės.

Favoritų statusą „Trakai“ patvirtino jau 6-ą minutę, kai Jurijus Mamajevas tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė Luką Kochanauską, kuris pasiuntė kamuolį pro Giedrų Kvedarą, įmušdamas pirmąjį rungtynių įvartį.

Čempionato lyderiai labai puikiai pereidavo iš gynybos į puolimą, todėl „Stumbro“ gynyba neturėjo progų atsipalaiduoti. Jų laimei, paskutiniai trakiškių perdavimai jų laukusiems puolėjams būdavo netikslūs.

„Stumbras“ kėlinio viduryje sukūrė dvi progas. Visų pirma rezultatyviausias komandos futbolininkas Artūras Rimkevičius sukdamasis labai stipriu tolimu šūviu pasiuntė kamuolį visai šalia virpsto. Vėliau įmušti galėjo ir Vilius Armanavičius, bet, Nerijui Mačiuliui atmetus kamuolį, nestiprus saugo smūgis skriejo tiesiai į Marių Rapalį.

37-ą minutę į kauniečių vartus buvo skirtas baudinys po to, kai Ainas Bareikis nugriovė baudos aikštelėje kamuolį korpusu uždengusį Aleksandrą Byčianoką. Jurijaus Mamajevo smūgis į viršutinį vartų kampą nuo 11 m. žymos buvo idealiai tikslus.

Už tai, kad pirmoje rungtynių pusėje riteriai įmušė tik du įvarčius, „Stumbro“ gynybos linija turėjo dėkoti savo vartininkui. G.Kvedaras pademonstravo puikią reakciją atremdamas labai pavojingus Artiomo Gurenkos, L.Kochanausko ir A.Byčianoko smūgius, taip pat atmušė prieš jį išbėgusio Davido Aršakiano bandymą nukreipti kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje „Stumbro“ treneriai į aikštę metė Martyną Dapkų ir Eriką Skripkiną – futbolininkus, paprastai rungtynes pradedančius starto vienuolikėje. Jie pagyvino komandos žaidimą. Prie to prisidėjo ir „Trakai“, atsitraukę prie savo vartų ir leidę aikštės šeimininkams kontroliuoti kamuolį. Vis tik, pavojingų momentų surengti kauniečiams nesisekė. Sykį prieš vartus iššoko A.Rimkevičius, bet buvo užfiksuota nuošalė. Savo laimę netaikliu tolimu smūgiu pabandė E.Skripkinas.

Užmigdę varžovus, riteriai surengė greitą ataką 77-ą minutę. Tik ką aikštėje pasirodęs Ronaldas Solominas perdavimu iš krašto baudos aikštelėje surado D.Aršakianą, kuris stipriu smūgiu nepaliko G.Kvedarui jokių šansų.

Po poros minučių buvo nubausta jau atsipalaidavusi „Trakų“ gynyba. Po Nerijaus Mačiulio perdavimo iš aikštės gilumos prieš vartus iššoko A.Rimkevičius, suklaidino jį pasitikusį vartininką ir iš aštraus kampo tiksliai nukreipė kamuolį vartus.

Jau kitos atakos metu, pasinaudoję nedideliu svečių gynybos pasimetimu, kauniečiai surengė dar vieną pavojingą ataką, kurios smaigalyje vėl atsidūrė A.Rimkevičius. Šįsyk su varžovu gynėju kovojusiam puolėjui smūgiuoti stipriai nepavyko, M.Rapalis kamuolį sugavo.

Rungtynėms baigiantis intriga grįžo. Atrodė, kad po Mohamedo Djabrailovo perdavimo prieš vartus iššokęs N.Mačiulis kamuolį baudos aikštelėje gavo būdamas nuošalėje, tačiau teisėjo asistentas vėliavėlės nepakėlė, leisdamas žaisti toliau. Saugas darsyk nepagailėjo kamuolio taip pat be priežiūros gynėjų paliktam A.Rimkevičiui, kuriam beliko jį pasiųsti į tuščius vartus. Puolėjas antrose rungtynėse iš eilės aikštę paliko su dviem įvarčiais savo sąskaitoje.

Per likusį laiką „Trakai“ padarė viską, kad aikštės šeimininkai galimybių surengti rezultatyvią ataką neturėtų ir persvarą išlaikė, iškovodami eilinę pergalę.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Rungtynių pabaiga smagi gavosi, bet pradžia - pirmas kėlinys, disciplinos nesilaikymas. Nežinau, ar perdegė, nes „Trakai“ laimėjo 10 rungtynių iš eilės. Atrodo lygioje vietoje reikia tik perdavimą atiduoti. Sunku net komentuoti. O šiaip vaikinai stengėsi, kovojo iki galo. Už tai jiems esu dėkingas. Gale gavosi intrigėlė įdomi. Judame. Tai buvo profilaktika (kad ant suolo liko E.Skripkinas ir M.Dapkus). Reikia duoti ir kitiems šansą. Kai į nugarą nekvėpuoja, leidi sau kažkur nepribėgti, neprišokti“, ypatingai po rungtynių su „Spyriu“. O dabar įleidome, stengėsi. Reiškia, viskas gerai, nori žaisti.“

Ainas Bareikis (Stumbras): „Manau, „Trakai“ tikrai stipri komanda, yra verta lyderio vietos. Padarėme ką galėjome daugiausiai, laikėmės trenerio nurodymų, gale įmušėme du įvarčius. Aišku, tas „pendelis“ toks nesąmoningas, gale vėl paleidome - taip ir gavosi. Iš klaidų susidaro įvarčiai.“

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Turėjome sau gerą rezultatą. Rungtynes galėjome ir privalėjome baigti geriau. Reikia žiūrėti, analizuoti, kas buvo tuose momentuose, kad išvengtume jų ateityje. Šiandien atsipirkome lengvu išgąsčiu. Sugebame pasiekti rezultatą, sugebame įmušti įvarčius. Pirmajame turėjom momentų, nors žaidimas nesiklijavo. Galime kalbėti apie normalų rungtynių užbaigimą, bet toks gyvenimas. Nuo vidurio žmonių labai priklauso komandos žaidimas. Džiugu, kad saugai randa bendrą kalbą su puolėjais. Lauksime kitų rungtynių, kurios bus ne mažiau svarbios.“

Deividas Česnauskis („Trakai“): „Rungtynės klostėsi mūsų naudai iki kokios 80-os minutės, kai praleidome pirmą įvartį. Atsipalaidavome pabaigoje, negalima taip daryti, reikia žaisti iki galo. Komandai reikia pažiūrėti į savo klaidas, kur tuos įvarčius praleidome, bet reikia žaisti iki galo. Aikštė davė žaisti futbolą ir vienai, ir kitai komandai. Aišku, buvo klaidų, bet tai futbolas. Kiekviena pergalė yra svarbi. Svarbiausia - trys taškai vėl papildė mūsų sąskaitą. Tai stumia komandą į priekį kovoti daugiau, laimėti.“

6'
Lukas Kochanauskas
(Jurijus Mamajevas)
38'
[11m.] Jurijus Mamajevas
Pirmojo kėlinio pabaiga
50'
Lukas Kochanauskas
Martynas Dapkus
(Vilius Armanavičius)
58'
Erikas Skripkinas
(Lukas Čerkauskas)
59'
Romualdas Blaževičius
(Ainas Bareikis)
71'
73'
Andrius Lipskis
(Artiomas Gurenka)
75'
Ronaldas Solominas
(Lukas Kochanauskas)
77'
Davidas Aršakianas
(Ronaldas Solominas)
Artūras Rimkevičius
(Nerijus Mačiulis)
79'
83'
Donatas Šėgžda
(Davidas Aršakianas)
Artūras Rimkevičius
(Nerijus Mačiulis)
89'
Rungtynių pabaiga