14 turas / Rug 08 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 , Vilnius
15 turas / Rug 16 , Gargždai
16 turas / Rug 20 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 , Vilnius
17 turas / Rug 27 15:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 17:00 , Vilnius
17 turas / Rug 27 19:00 , Marijampolė
18 turas / Spa 02 19:00 , Vilnius
18 turas / Spa 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Spa 03 17:00 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 17:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 18:00 , Gargždai
2015-10-03 | 30 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovų: 350

Paskutinė „SMScredit.lt A lygoje“ debiutavusių Kauno vienuolikių akistata šiame sezone baigėsi antrąja „Stumbro“ pergale. Iki tol čempionate abi komandos buvo pasidalinusios po pergalę ir kartą sužaidusios lygiosiomis.

Vienintelį rungtynių įvartį antrajame kėlinyje įmušęs Artūras Rimkevičius realizavo baudinį ir čempionato snaiperių klasifikacijoje pasivijo trečioje vietoje esantį trakiškį Davida Aršakianą, o „Stumbras“ atsilikimą nuo penktoje turnyro lentelės vietoje esančio „Spyrio“ sumažino iki šešių taškų ir aplenkti varžovus dar neprarado.

Rungtynes nominalus aikštės šeimininkas „Stumbras“ pradėjo labai aktyviai ir jau 4-ą minutę sukūrė puikią progą įvarčiui. Po Audriaus Račkaus toli perdavimo prieš vartus iššokęs Nerijus Mačiulis pabandė perkelti kamuolį per jį pasitikusį Deividą Mikelionį, bet vartininkas pirštų galais kamuolį sugebėjo liesti ir nukreipti jį už galinės linijos. Pakėlus kampinį, netaikliai smūgiavo be priežiūros paliktas Vilius Armanavičius.

„Spyris“ atlaikė pirmąją varžovų atakų bangą ir atsakė labai pavojingu Luko Sendžiko šūviu. G.Kvedaras jį ne be vargo nukreipė už vartų. Jau kitos atakos metu už galvos griebėsi Marius Miškinis. Gynėjas pirmasis atsidūrė prie Giedriaus Kvedaro prieš save atmušto kamuolio, Dmitrijui Rekišui pabandžius realizuoti baudos smūgį, tačiau kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į tuščius vartus iš kelių metrų atstumo.

Rungtynėms išsilyginus, abi komandos realių momentų nebesukūrė. „Stumbras“ nuolat perdavimais ieškojo atakos smaigalyje žaidusio Artūro Rimkevičiaus, tačiau puolėjas ne kartą patekdavo į nuošalės spąstus, taip pat jį labai patikimai prižiūrėjo svečių gynėjai.

G.Kvedarui į žaidimą iki pertraukos darsyk įsijungti teko vos kartą, gaudant stiprų D.Rekišo smūgį pažeme. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkų vartininko šuolio galimybes patikrino Jevgenijus Morozas, baudos smūgiu tarsi iš patrankos pasiuntęs kamuolį visai šalia virpsto.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo abiejų komandų sukurtais pavojingais momentais. Pirmasis įmušti galėjo A.Rimkevičius po Klaudijaus Upsto perdavimo, bet fantastišką reakciją pademonstravo D.Mikelionis, sugebėjęs atremti puolėjo smūgį.

„Spyris“ atsakė labai pavojingu greitu išpuoliu, bet prieš vartus iššokusiam Lukui Sendžikui beliko pykti tik ant savęs, nes smūgis saugui labai nepavyko.

Pirmoje mačo pusėje akylai prižiūrėtas K.Upstas labiausiai prisidėjo prie to, kad „Stumbras“ išsiveržtų į priekį. Jo reidą baudos aikštelėje pažeisdamas taisykles nutraukė Karolis Šilkaitis. Baudinį šaltakraujiškai realizavo rezultatyviausias komandos žaidėjas A.Rimkevičius.

Kėlinio viduryje netoli raudonos kortelės buvo Martynas Dapkus. „Stumbro“ saugas už pražangą buvo „apdovanotas“ geltona kortele, bet šiuo teisėjo sprendimu buvo labai nepatenkintas ir nurimo tik po papildomų arbitro įspėjimų žodžiu.

Bandydamas išlyginti rezultatą, „Spyris“ metėsi į priekį, tačiau jo atakos buvo labai primityvios ir jokio pavojaus „Stumbro“ vartams nesukėlė, tuo tarpu varžovams paliko labai daug erdvių savo aikštės pusėje ir galėjo būti nubaustas 70-ą minutę. Mindaugas Grigaravičius tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado visiškai laisvą A.Rimkevičių, bet puolėjas smūgiu galva pasiuntė kamuolį šalia vartų.

Vėliau pavojingai į vartus mušė M.Grigaravičius, pabandęs įsukti kamuolį į tolimą vartų kampą. Po to į baudos aikštelę įsiveržusio A.Rimkevičiaus smūgį pažeme sugavo D.Mikelionis.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Mane labiau džiugina, kad gynyba sustovėjo „ant nulio“, nes šiemet tik antros rungtynės, kai nepraleidžiame įvarčio. Antras dalykas - derbis. Daug emocijų, turėjo patikti žiūrovams ir momentų gražių buvo, ir daug aistros. Džiugu laimėti derbį. Per keturiolika dienų - ketverios rungtynės. Matėsi, kad ir K.Upstui, ir kitiems žaidėjams šviežumo trūko. Nesijautė šviežumo. Įmušėme įvartį, atsitraukėme, atsirado erdvės. Trūko ramaus, tikslaus perdavimo. Kontratakose galėjome žymiai protingiau sužaisti. Pirmą kėlinį buvo tokia mintis apsiginti ir paieškoti variantų kontratakose.“

Artūras Rimkevičius („Stumbras“): „Buvo toks tikslas, kad turėtume pranašumą tarp Kauno komandų. Tą tikslą įgyvendinome, šiais metais pranašumą pagal pergales mes turime. Minčių pasivyti turime ir neatsisakome. Šeši taškai - tikrai panaikinamas deficitas. Rezultatas 1:0 reiškia, kad laimėjo stipresni. Daugiau turėjome momentų, atidavėme visą save. „Spyris“ davė kovą kaip ir priklauso derbiui. Džiaugiamės, kad pavyko nugalėt. Nepasakyčiau, kad šiandien aikštėje viskas gavosi gerai. Trūko energijos ypač pirmajamė kėlinyje. Rūbinėje daug kalbėjome, užvedinėjome vienas kietą ir antrajame kėlinyje pasiekėme savo tikslą.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Jautėsi nuo rungtynių pradžios, kad mūsų žaidėjai yra pervargę, nes turėjome tikrai nemažą rungtynių maratoną. Jautėsi, kad varžovas šiandien geriau pasiruošė rungtynėms, pasiekė pergalę. Su tuo juos ir sveikinu. Jie buvo lengvesni, truputėlį staigesni, to pasekoje ir pralaimėjome. Kai neįmuši tu, įmuša tau. Nerašyta futbolo taisyklė pasikartojo eilinį kartą. Būtume pirmi įmušę, gal tas žaidimas, emocinis mūsų komandos pakilimas būtų kitoks. Bet neįmušėme, pasidarėme klaidelę gynyboje, baudinys ir varžovų pergalė. Liko penkios rungtynės tiek jiems, tiek mums. Stengsimės išlaikyti tą vietą.“

Artūras Rimkevičius
25'
Ainas Bareikis
44'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Erikas Skripkinas
(Vilius Armanavičius)
46'
46'
Andrius Velička
(Rokas Krušnauskas)
54'
Karolis Šilkaitis
Artūras Rimkevičius [11m.]
55'
Martynas Dapkus
62'
Erikas Skripkinas
62'
Klaidas Janonis
(Klaudijus Upstas)
66'
66'
Rokas Sikorskis
(Lukas Sendžikas)
77'
Audrius Kšanavičius
(Tomas Bučma)
Mohamed Emi Djabrailov
(Mindaugas Grigaravičius)
79'
Rungtynių pabaiga