18 turas / Spa 02 , Vilnius
18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 18:30 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas
2015-05-10 | 12 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovų: 500

Dmitrijaus Rekišo į priekį vedamas „Spyris“ atsirevanšavo „Stumbrui“ už pralaimėjimą I rato Kauno derbyje ir gražiose rungtynėse iškovojo penktąją pergalę „SMScredit.lt A lygos“  čempionate. „Stumbras“ dusyk pirmavo po taiklių Artūro Rimkevičiaus smūgių, tačiau buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą – 2:4 (2:2).

Pirmasis progą įvarčiui sukūrė nominalus aikštės šeimininkas „Stumbras“, kai Mohamedo Djabrailovo stiprų smūgį pažeme standartinės situacijos metu ne be vargo sugavo Deividas Mikelionis. „Spyris“ Giedriaus Kvedaro budrumą patikrino patikrino Luko Sendžiko bei Mariaus Miškinio smūgiais iš kraštų, įmušti galėjo ir šalia vartų kamuolį baudos smūgiu pasiuntęs Andrius Velička.

Kėlinio viduryje išvesti savo komandą į priekį privalėjo M.Djabrailovas. Mantvydas Eiza perėmė kamuolį aikštės viduryje, pritraukė prie savęs kelis varžovus ir surado laisvą Nerijų Mačiulį. Šio perdavimas į baudos aikštelę atiteko komandos legionieriui, kurio smūgį šiek tiek lietė D.Mikelionis, nukreipdamas kamuolį virš vartų.

Kaip reikia realizuoti momentus, pademonstravo A.Rimkevičius. Puolėjas iššoko vienas prieš vartus po to, kai kamuolio galva atmušti nesugebėjo Rokas Sikorskis, ir iš aštraus kampo smūgiu vartininkui tarpo kojų 28-ą minutę.

Persvara „Stumbras“ džiaugėsi vos penkias minutes. Po perdavimo iš krašto, gynėjas kamuolį atmušė tiesiai L.Sendžikui. Saugas susistabdė kamuolį ir gražiu smūgiu jį pasiuntė į apatinį vartų kampą, išlygindamas rezultatą.

Netrukus, A.Rimkevičius į savo sąskaitą įsirašė dublį. Puolėjas užbaigė puikią, trimis perdavimais vienu lietimu pasibaigusią ataką. Iš pradžių atakos kraštą labai tiksliai pakeitė Erikas Skripkinas, ten surasdamas M.Djabrailovą, šis tiksliai numetė kamuolį A.Rimkevičiui, kuris savo šansą išnaudojo taikliu smūgiu.

Darsyk išlyginti rezultatą „Spyriui“ prireikė vos dviejų minučių. Uždirbus kampinį, be priežiūros paliktas Tomas Bučma labai lengvai pasiuntė kamuolį į tinklą po Dmitrijaus Rekišo perdavimo.

Iškart po pertraukos D.Rekišas į savo sąskaitą įsirašė antrąjį rezultatyvų perdavimą. Legionierius iš Baltarusijos tikslu perdavimu prieš vartus išvedė A.Veličką, kuris labai techniškai perkėlė kamuolį per vartus palikusį G.Kvedarą ir išvedė „Spyrį“ į priekį.

„Stumbrui“ metėsi lyginti rezultatą, tačiau didelių problemų D.Mikelioniui nekėlė, „Spyrio“ gynėjai žaidė patikimai ir progų varžovams nesuteikė. Iki rungtynių pabaigos likus 10 minučių, aikštės šeimininkai vietoje gynėjo Luko Čerkausko į aikštę metė puolėją Deividą Stradalovą, tačiau permainų puolime neįvyko.

Pavojus prie svečių vartų vartų kildavo tik po individualių pastangų. Kartą labai pavojingai smūgiavo E.Skripkinas, jau per arbitro pridėtą laiką šiek tiek sėkmės pritrūko Martynui Dapkui, bandymu įmušti iš aikštės vidurio sirgalius nudžiugino Rimvydas Sadauskas, pamatęs, kad vartus šiek tiek paliko D.Mikelionis.

Saldų „Spyrio“ revanšą užbaigė D.Rekišas, pasinaudojęs varžovų vartininko ir A.Račkaus nesusikalbėjimu. Po Donato Stulgos reido kraštu ir bandymo atlikti perdavimą, G.Kvedaras pirštų galais pakeitė kamuolio, kurio laukė gynėjas, kryptį. Už jų stovėjusiam svečių legionieriui beliko įtvirtinti komandos pergalę.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Smagu nugalėti varžovą, tuo labiau, kad jis nėra palankus - kovinga komanda, yra aukšto meistriškumo žaidėjų, puolėjas. Džiaugiamės, kad laimėjome. Per pertrauką daugiausiai kalbėjome apie spragas, kurias gynyboje darydavo mūsų žaidėjai pirmajame kėlinyje. Koncentravomės ir antrajame kėlinyje tų klaidelių buvo mažiau, nepraleidome įvarčio, o patys sugebėjome įmušti. D.Rekišo indėlis tikrai yra didelis. Varžovai prieš jį stengiasi geriau žaisti, bet jis vis tiek susiranda tas savo progas ir atakoje atrodo gan neblogai. Mes orientuojamės į treniruočių procesą. To sureikšminimo, ar laimime, ar pralaimime, nėra. Žiūrime, kad būtų kuo kokybiškesnis žaidimas, kad žiūrovams būtų smagu žiūrėti.“

Tomas Bučma („Spyris“): „Puikios emocijos. Mūsų kaimynai - turėjome būtinai laimėti, norėdami atsiplėšti nuo tolimesnės vietos. Labai sunkios rungtynės, tikras derbis. Kovojome tiesiog, gal šiek tiek ir pasisekė mums, bet, kaip sakoma, sekasi geresniems. Gal gynyba atsipalaidavo ir užmigo, tikrai labai greitai ir netikėtai įmušėme įvarčius. Kai jie padarė 2:1, kažkaip pasimetėme, bet gerai, kad prieš pertrauką išlyginome. Kai Andrius įmušė, buvo žymiai lengviau, reikėjo tik apsiginti. Rūbinėje kalbėjome, kad svarbiausia - nepraleisti, o įmušti kaip nors įmušime.“

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Futbolas susideda iš klaidų. Jeigu jos yra grubios, tai laimėti rungtynes arba tikėtis lygiųjų yra sudėtinga. Šiandien nuo pirmųjų minučių tokios klaidos - įmušame įvartį ir labai lengvai duodame išlyginti. Reikia nešti atsakomybę už savo klaidas. Taip žaisti, ypatingai gynyboje, negalima. Antrąjį kėlinį, matėsi, komanda išėjo kitaip nusiteikusi, bet pirmo kėlinio klaidos davė savo. Kai kas, matyt, gyveno praeitomis rungtynėmis su „Spyriu“ ir galvojo, kad jei vieną įmuš, tai vis tiek įmuši antrą, bet kiekvienos rungtynės yra skirtingos. Šiandien eilinį kartą parodė, kad reikia žaisti, įrodinėti savo vertę, savo žaidimą. Taip žaisdami savo žiūrovų tikrai nedžiuginsim. Tą vyrams ir pasakiau.“

Artūras Rimkevičius („Stumbras“): „Nėra ką slėpti - mums šios rungtynės yra vienos svarbiausių sezone. Vis tik - Kauno derbis. Jam daug ruošėmės ir tikėjome savimi. Bet gal perdegėme, tas didelis noras pakišo mums koją. Nepasakyčiau, kad aikštėje buvome blogesni, bet matyt „Spyris“ labiau nusipelnė šiandien laimėti ir sveikinu juos su pelnyta pergale. Rūbinėje visi kalbėjome, kad keturis gauti yra perdaug. Jeigu jau tiek praleidi, reikia mušti penkis, bet penkis įmušti buvo sunku, jie gynyboje normaliai tvarkėsi. Per daug praleidome vienareikšmiškai. Mums nebūdinga.“

24'
Lukas Sendžikas
Artūras Rimkevičius
28'
33'
Lukas Sendžikas
Mantvydas Eiza
36'
Artūras Rimkevičius
(Mohamed Emi Djabrailov)
39'
40'
Tomas Bučma
(Dmitrij Rekiš)
Pirmojo kėlinio pabaiga
49'
Andrius Velička
(Dmitrij Rekiš)
53'
Ignas Dedura
Vilius Armanavičius
(Tomas Snapkauskas)
53'
Artūras Rimkevičius
54'
68'
Darius Šinkūnas
(Rokas Sikorskis)
79'
Donatas Stulga
(Lukas Sendžikas)
Deividas Stradalovas
(Lukas Čerkauskas)
80'
Romualdas Blaževičius
(Erikas Skripkinas)
85'
89'
Benas Olencevičius
(Jevgenij Moroz)
90' +2
Dmitrij Rekiš
90' +3
Dmitrij Rekiš
Rungtynių pabaiga