32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda
2015-09-11 | 26 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovų: 325

Turėjęs kiekybinę persvarą „Klaipėdos granitas“ neįmušė baudinio jau per arbitro pridėtą laiką ir neišnaudojo galimybės pirmą kartą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate įveikti Kauno „Stumbrą“.  Po vieną įvartį pirmajame kėlinyje įmušusios komandos išsiskyrė taikiai – 1:1 (1:1), o iš aikštės buvo pašalintas emocijų nesuvaldęs kauniečių legionierius Mohamedas Djabrailovas.

Pirmajame kėlinyje abi komandos nevengė atakuoti, tačiau pavojingesnius išpuolius kūrė aikštės šeimininkai, išnaudodami aukštai žaidusios klaipėdiečių gynybos linijos paliktas erdves.

Sužaidus vos 10 minučių, po kampinio savo meistriškumą teko demonstruoti Tadui Norbutui, šuoliu atrėmusiam Audriaus Račkaus smūgį galva. Bet vartininkas nebūtų sugebėjęs ištaisyti į baudos aikštelę gražintą kamuolį nepataikiusio Dmitrijaus Šiškino klaidos, jei visiškai laisvas Artūras Rimkevičius akrobatiniu smūgiu būtu pataikęs į vartus.

Po kelių minučių Martynas Dapkus perėmė, puikiu reidu prasiveržė kone per visą aikštelę ir perdavimu surado A.Rimkevičių. Puolėjas iš aštraus kampo smūgiavo gana pavojingai, priversdamas T.Norbutą kamuolį atremti.

Braškėjusi svečių gynyba už skyles buvo nubausta kėlinio viduryje. Kontratakos metu Mindaugas Grigaravičius tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė Nerijų Mačiulį, kuris savo šansą išnaudojo.

Vėliau grubiai suklydo Tamirlanas Kozubajevas, vaikiškai praradęs kamuolį. Jo laimei, Mohamedas Djabrailovas atliko prastą perdavimą A.Rimkevičiui. Puolėjui teko smūgiuoti iš labai aštraus kampo ir pataikyti į vartus buvo sudėtinga.

Iki tol gausiai klydusiems ir kauniečių vartams negrasinusiems svečiams kėlinio pabaigoje pavyko išlyginti rezultatą pirmuoju tiksliu smūgiu į vartų stačiakampį. Grąžinus kamuolį į žaidimą iš užribio, Pavle Sušičius paliko už nugaros Ainą Bareikį ir perdavimu į vartininko aikštelę surado Deividą Lukošių, kuriam beliko tiksliai smūgiuoti.

Prieš pat pertrauką už galvos griebėsi į komandos sudėtį sugrįžęs ir trauma išsigydęs Gediminas Kruša, nesugebėjęs išvesti svečių komandos į priekį po labai puikaus P.Sušičiaus reido į baudos aikštelę.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė „Klaipėdos granitas“. Bet didžiąją laiko dalį kamuolį valdžiusiems svečiams itin aštrių momentų sukurti nesisekė. Iš aštraus kampo mušė P.Sušičius, laimę iš toli pabandė Titas Vitukynas.

„Stumbras“ laukė progų greitiems išpuoliams, bet ženkliai pagerėjusi klaipėdiečių gynyba klydo labai retai. Vis tik Kauno ekipa galėjo nubausti svečius sužaidus daugiau nei valandą. Perdavimo baudos aikštelėje sulaukusiam N. Mačiuliui varžovai smūgiuoti neleido, bet niekas nepasitiko atskubėjusio M.Grigaravičiaus. Labai pavojingą saugo smūgį už vartų nukreipė T.Norbutas.

75-ą minutę „Stumbro“ ekipa neteko M.Djabrailovo. Legionierius pažeidė taisykles nugriaudamas Juro Pejičių, nesuvaldė emocijų ir prieš save iškart išvydo raudoną kortelę.

Mažumoje likę aikštės šeimininkai už iškovotą tašką privalo dėkoti nedidelį stebuklą sukūrusiam Giedriui Kvedarui. Jau per arbitro pridėtą laiką Lukas Čerkauskas baudos aikštelėje neleistinai nugriovė P.Sušičių, tačiau „Stumbro“ vartininkas atrėmė ne tik Jegoro Potapovo muštą baudinį, bet ir pakartotinį T.Vitukyno bandymą iš kelių metrų.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Gedeminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Baudinys yra loterija, bet visada norisi ištraukti tą laimingą bilietą. Rarsi nujausdami prieš rungtynes mušėme tuos baudinius - J.Potapovas gerai smūgiavo. Keista, kad jis keitė savo kampą. Visko būna. Rungtynėse nebuvo daug momentų. Jos pasižymėjo vidine įtampa. Trūko atsipalaidavimo, improvizacijos. Kamuolį laikėme. Beabejo, trūko Mariaus Papšio, jo aštrumo priekyje. Rezultatas neblogas, jeigu išbraukus tą 91-ą minutę. Jei to baudinio būtų nebuvę, sakytume - viskas tvarkoje.“

Pavle Sušičius („Klaipėdos granitas“): „Lygiosios, vienas taškas yra geras rezultatas, bet galėjome laimėti tris taškus, 90-ą minutę mušėme baudinį, bet nepataikėme. Išvykoje taškas yra gerai, nes „Stumbras“ yra gera komanda, turi gerų žaidėjų. Atvykome trijų taškų, bet taškas irgi tenkina. Lietuvoje man yra gerai, žaidžiu geroje komandoje, geras treneris. Tikiuosi likti čia ir kitam sezonui. Lietuvos čempionatas yra tokios pat kokybės kaip ir Bosnijos. Čia yra geresnės kokybės aikštės, bet futbolo lygis panašus.“

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Rezultatas netenkina, nes pirmajame kėlinyje pirmavome, turėjome gerų išėjimų į ataką, bet paskutinis perdavimas - nežinau, kur problema. A.Rimkevičius būtų du kartus pabėgęs vienas prieš vieną. Praleidome įvartį, atsirado baimės jausmas vėl suklysti. Pikčiausia, kad vienas momentas ar pusantro ir praleidžiame įvartį. Antrą kėlinį kai kas gynyboje pasėdo, pavargo, prasidėjo klaidelių, kur buvo galima ramiai sužaisti. Tai persidavė visai komandai. Dažniausiai kalbos atsiranda, kai teisėjas pameta žaidimo gijas. Serbai provokavo, kai kur prabėgdami alkūnėmis suduodavo. Kai M.Djabrailovą išvijo, matėsi, kad tas žaidėjas įsikibęs į koją, tai natūraliai mėgino ištraukti, pasirodė, kad smūgiavo. Jį išvesti iš kantrybės reikia sugebėti. Tiesiog serbiška mokykla padarė savo.“

Nerijus Mačiulis („Stumbras“): „Gerai, kad išsaugojome lygiąsias. Galėjome pralaimėti pačiame gale. Reikia padėkoti vartininkui. Gal neįvertiname varžovų, gal kažko nepadarome, kad prieš tuos, kur reiktų apsilošti, neapsilošiame. Tokios rungtynės. Kai nori laimėti, eini, stengiesi, po to teisėjai ir ta įtampa persiduoda, pradeda rūpėti ne žaidimas. Jei būtume antrą įmušę, gal net ir trečią, būtų visai kitokios rungtynės. O kai davėme varžovui patikėti, kad jis gali užsikabinti, matėme, antrą kėlinį nieko neturėjome. Tai galime ir save kaltinti.“

Nerijus Mačiulis
(Mindaugas Grigaravičius)
24'
26'
Gediminas Kruša
39'
Deividas Lukošius
(Pavle Sušičius)
Pirmojo kėlinio pabaiga
Klaidas Janonis
(Ainas Bareikis)
46'
55'
Dmitrijus Šiškinas
Lukas Čerkauskas
(Laimonas Jurevičius)
60'
70'
Rokas Borusas
Mohamedas Emi Djabrailovas
75'
Erikas Skripkinas
(Mindaugas Grigaravičius)
75'
80'
Andrew Samuelsas
(Gediminas Kruša)
Martynas Dapkus
82'
Artūras Rimkevičius
83'
Giedrius Kvedaras
88'
Lukas Čerkauskas
90' +1
90' +2
Jegoras Potapovas
90' +3
Jegoras Potapovas
Rungtynių pabaiga