18 turas / Spa 02 , Vilnius
18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 18:30 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas
2015-11-08 | 34 turas | Kauno NFA stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovų: 100

Būtinos pergalės kovoje dėl „SMScredit.lt A lygos“ čempionato bronzos į Kauną atvykęs Klaipėdos „Atlantas“ savo darbą atliko. Labai užtikrintai sužaidusi uostamiesčio komanda pasiekė greitą įvartį ir nepaliko jokių vilčių „Stumbrui“ – 2:0 (1:0).  

Savo taupyklę papildę trimis taškais klaipėdiečiai pasivijo rungtynėmis mažiau sužaidusią Marijampolės „Sūduvą“, kurios laukia mačas prieš „Spyrį“. Be taškų likę kauniečiai gali netekti šeštosios turnyro lentelės vietos, jei antradienį „Uteniui“ pavyks svečiuose įveikti problemų pastaruoju metu kamuojamą „Klaipėdos granitą“.

Daug savo komandos vyr. trenerio Konstantino Sarsanijos kritikos per paskutines kelias rungtynes sulaukusi „Atlanto“ puolimo mašina jau 7-ą minutę įmušė labai svarbų pirmąjį įvartį, nuimdama dalį įtampos nuo klaipėdiečių pečių.

Atsakydama į pavojingą Viliaus Armanavičiaus smūgį pačioje rungtynių pradžioje, uostamiesčio komanda netrukus surengė gražią ataką. Atrodė, kad aikštės šeimininkams pavyko apsiginti nuo kelių „Atlanto“ bandymų perduoti kamuolį į aikštelę, tačiau dar vienas Andriaus Jokšo perdavimas surado Ovidijų Verbicką. Saugas techniškai galva numetė jį arčiau vartų, o Maksimas Maksimovas mušė taikliai.

Po įvarčio situaciją visiškai kontroliavo svečiai. Nors stiprus vėjas ir lietus trukdė komandoms demonstruoti akiai patrauklų žaidimą, būtent klaipėdiečiai labai aktyviai spaudė varžovus, eliminuodami flanguose žaidusius Mindaugą Grigaravičių ir Klaudijų Upstą, todėl rezultatyviausias „Stumbro“ puolėjas Artūras Rimkevičius nekėlė jokios grėsmės, tolimi perdavimai iš aikštės gilumos jo nepasiekdavo, „Atlanto“ vartininkas Mindaugas Malinauskas darbo neturėjo.

Ne kartą bandę laimę tolimais smūgiais, tikrai pavojingų momentų iki pertraukos nebesukūrė ir svečiai. Įsiminė tik į baudos aikštelę po O.Verbicko perdavimo įsiveržusio M.Maksimovo smūgis pažeme, atremtas Giedriaus Kvedaro, o kėliniui baigiantis Andrius Bartkus nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus kampinio metu.

Antra mačo pusė prasidėjo labai greitu antruoju klaipėdiečių įvarčiu. Po perdavimo link vartų M.Maksimovas parideno kamuolį Dovydui Norvilui, kuris gražiu slalomu pranėrė pro kelis varžovus ir nepaliko G.Kvedarui jokių šansų.

Padvigubinęs persvarą „Atlantas“ visiškai atsipalaidavo ir įsikūrė varžovų aikštės pusėje. Pavojingai į vartus mušė daug sunkumo gynėjams kėlę O.Verbickas ir M.Maksimovas. Rankas nuleidę „Stumbro“ futbolininkai prie uostamiesčio komandos baudos aikštelės priartėdavo labai retai, todėl sužaidus pusę kėlinio buvo pakeistas A.Rimkevičius, taip ir nesulaukęs jokios galimybės smūgiui.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, „Atlanto“ atakų banga atslūgo, kauniečiai daugiau ėmė kontroliuoti kamuolį, bet svečių vartų sargas M.Malinauskas prie kamuolio prisiliesti praktiškai neteko. Tuo tarpu G.Kvedarui teko rimtai padirbėti atremiant labai pavojingą D.Norvilo šūvį. Pažeme smūgiuotas kamuolys prieš pat vartininką atsitrenkė į žemę.

Vienintelis pavojus prie svečių vartų kilo tik 87-ą minutę, kai standartinės situacijos metu link vartų pasiųsto kamuolio rankose neišlaikė „Atlanto“ vartininkas. Bet jam į pagalbą suskubę gynėjai blokavo Rimvydo Sadausko smūgį.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Psichologiškai sunkios rungtynės, nes prieš tais pralaimėjome keletą rungtynių, kuriose žaidėme neblogai, bet nesugebėjome įmušti. Šiandien įmušėme, todėl sveikinu vaikinus, sirgalius, nes, jei būtume praradę taškus, nebegalėtume pretenduoti į trečiąją vietą. Lauksime, kaip viskas baigsis, nes daug kas priklauso ne nuo mūsų. Lauksime, kaip su „Sūduva“ sužais „Žalgiris“. Mes savo taškus turėjome paimti ir paėmėme. Rungtynės su „Stumbru“ mums visada būna sunkios, nes komanda gera, kovojanti. Šiandien sunku buvo ir dėl oro: vėjas, lietus, šlapia aikštė, slidus kamuolys. Antras įvartis, įmuštas iškart po pertraukos, viską išsprendė. Jei ne jis, „Stumbras“ būtų rimtai priešinęsis.“

Rolandas Baravykas („Atlantas“): „Pergalė nebuvo labai rami. Kovingos rungtynės. Lietus pylė kaip iš kibiro, aikštelė slidi, kamuolys slysta, bet pelnytai laimėjome, kontroliavome rungtynių eigą. Tie du greiti įvarčiai parodė, kad mes šiandien nusteikę laimėti. Kontroliavome žaidimą pirmą kėlinį, ypač antrojo kėlinio pradžioje, penkiolika minučių, kai įmušėme įvartį. Po kiek laiko jau leidome jiems daugiau žaisti su kamuoliu. Kiekvienas rungtynes akcentuoja treneris kraštiniams gynėjams, kad krašto saugai negali paduoti kamuolių. Stengiamės viska uždaryti, išpildyti kiekviename metre dvikovas. Centro gynėjai puikiai žaidė. Gynyboje - nulis įvarčių į mūsų vartus. Liko paskutinės rungtynės, kurios mums labai svarbios. Žaisime kaip finalą.“

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Matosi, kad sezono galas. Rungtynės su „Uteniu“ kainavo daug emocijų ir fizinių jėgų, šviežumo nesimatė. Jautėsi, kad „Atlantui“ būtinai reikia laimėti. Su jais niekada nėra lengva žaisti. Skaičiai, statistika rodo už save kaip ginamės. Planą sąlyginai įvykdėme, išėjome į pusfinalį, be traumų. Gaila pralaimėti prie savų žiūrovų, bet ką padarysi. Kaupiasi nuovargis, motyvacijos stoka. Beeidamas sužinojau, kad sugebėjome antrąjį įvartį praleisti. Net komentuoti nėra ką. Pažiūrėsiu, ką jie ten veikė ir ką nuveikė.“

Andrius Račkus („Stumbras“): „Šliapia, lijo - sunku pagauti kamuolį, dirbtinė aikštė. Neparodėme šiandien geriausio savo žaidimo. Sunkiau užvesti vaikinus, nes visi jau galvoja apie atostogas, o dar yra tokių mikrotraumelių. Žinant, kad liko pats galas, susikaupti yra sunku. Kitus žmonės turime statyti į vidurį, kai nėra dviejų vidurio saugų. Tikrai labai sunku. Visada galima nepraleisti įvarčio, bet jie praleidžiami dėl klaidų. Puolimas priklauso nuo vidurio saugų - jei puolėjas negauna kamuolių, kaip jis įmuš įvartį?“

7'
Maksim Maksimov
(Ovidijus Verbickas)
36'
Maksim Maksimov
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Dovydas Norvilas
(Maksim Maksimov)
Ainas Bareikis
(Vilius Armanavičius)
61'
Deividas Stradalovas
(Artūras Rimkevičius)
68'
72'
Robertas Vėževičius
(Oleg Dmitriev)
Ignas Prieskenis
(Klaudijus Upstas)
77'
77'
Skirmantas Rakauskas
(Maksim Maksimov)
Mohamed Emi Djabrailov
79'
82'
Simonas Urbys
(Markas Beneta)
Rungtynių pabaiga