19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas
2015-08-05 | 16 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Nerijus Dunauskas | Žiūrovų: 350

Klaipėdos „Atlantas“ pratęsė lygiųjų seriją „SMScredit.lt A lygoje“. Po pertraukos čempionate pergalės dar neiškovojęs uostamiesčio klubas atidėtose XVI-o turo rungtynėse pirmavo dviejų įvarčių persvara išvykoje prieš Kauno „Stumbrą“, bet jos neišsaugojo – 2:2 (1:0), pasiekdamas trečias lygiąsias iš eilės. Laikinosios sostinės komanda rezultatą išlygino pačioje rungtynių pabaigoje baudos smūgiu. „Atlanto“ gretose abu įvarčius įmušė Robertas Vėževičius.

Nepaisant didžiulio karščio, abi komandos mačo pradžioje žaidė gana greitą ir atakuojantį futbolą. Ilgiau prisitaikyti prie oro sąlygų prireikė „Stumbrui“, kurių žaidėjai kelis kartus neleistinai prarado kamuolius.

Iki tol daug darbo neturėjusiam „Stumbro“ vartininkui Giedriui Kvedarui teko padirbėti 19-ą minutę kampinio metu ir atremti labai stiprų Andriaus Bartkaus smūgį galva. Bet po trijų minučių jis buvo bejėgis, kai, dar vienos standartinės situacijos metu O.Verbickui pakėlus kamuolį link vartų, jis atiteko be priežiūros likusiam R.Vėževičiui, kuriam beliko išnaudoti savo progą. Aikštės šeimininkai tikėjosi užfiksuotos nuošalės, tačiau arbitras parodė į aikštės vidurį.

Kėliniui įpusėjus, pavojingiau atakavo aikštės šeimininkai. 25-ą minutę Andrius Jokšas išgelbėjo „Atlantą“ nuo didesnių nemalonumų. Po perdavimo į baudos aikštelę Andrius Račkus galva numetė kamuolį link vartų, kur klaipėdiečių gynėjas jį atmušė kone nuo vartų linijos, atimdamas galimybę pasižymėti jam už nugaros buvusiam Artūrui Rimkevičiui.

Vėliau gražiai suklaidinęs keletą varžovų į baudos aikštelę įsiveržė Nerijus Mačiulis, bet jo smūgį atmušė Aleksejus Jepifanovas. Po kelių minučių labai pavojingai į vartus mušė A,Rimkevičius, bet šalia buvęs gynėjas sugebėjo liesti kamuolį ir to užteko, kad jis praskrietų visai šalia virpsto.

Netrukus rezultatyviausias „Stumbro“ futbolininkas pastebėjo, kad M.Malinauskas paliko savo poziciją, todėl pabandė permesti kamuolį per svečių vartininką, tačiau šis sužaidė užtikrintai, spėjo sugrįžti į vartus ir kamuolį sugauti.

Iškart po pertraukos R.Vėževičius galėjo padvigubinti persvarą, tačiau įsiveržusio į baudos aikštelę saugo labai stiprų smūgį G.Kvedaras sugebėjo atremti. Vis tik savo antrąjį įvartį R.Vėževičius įmušė visai netrukus, puikiu smūgiu galva  į artimą vartų kampą „uždarydamas“ O.Verbicko perdavimą 52-ą minutę.

Po įvarčio „Atlantas“ atsipalaidavo ir netrukus A.Rimkevičius išvengė Aleksejaus Jepifanovo priežiūros, bet jo labai stiprų šūvį atrėmė puikiai sužaidęs M.Malinauskas.

G.Kvedaras paliko vartus ir vos nebuvo nubaustas, kai oro dvikovą laimėjęs Lukas Baranauskas kone iš aikštės vidurio pabandė pasiųsti kamuolį į vartus.  Vis tik „Stumbro“ vartininkas paskutinę akimirką akrobatiniu šuoliu spėjo viena ranka jį nukreipti virš skersinio.

Perėmusių iniciatyvą aikštės šeimininkų įvarčio ilgai laukti neteko. 58-ą minutę A.Rimkevičius prie savęs pritraukė net keturis varžovus, kuriems pavyko puolėjo smūgį blokuoti, tačiau be priežiūros paliktas Mindaugas Grigaravičius jam atšokusį kamuolį pasiuntė į tinklą.

Puikias rungtynes žaidęs A.Rimkevičius darsyk fantastiškai susitvarkė su jį prižiūrėjusiais „Atlanto“ vidurio gynėjais ir tik jiems į pagalbą atskubėjęs A.Jokšas paskutinę akimirką spėjo krisdamas išmušti kamuolį iš po prieš vartus atsidūrusio ir jau smūgiuoti pasiruošusio varžovo kojų.

Pavyzdinį kovingumą antrajame kėlinyje demonstravusi Kauno komanda sulaukė atpildo 87-ą minutę. kai realizavo baudos smūgį. N.Mačiulis parideno kamuolį Rimvydui Sadauskui, kurio galingai smūgis po rikošeto buvo tikslus.

Paskutinę minutę darsyk sublizgėjo kamuolį iš A.Jepifanovo nugvelbęs A.Rimkevičius. Puolėjas atliko labai pavojingą perdavimą link vartų, kur suklydęs gynėjas leido į vartus smūgiuoti Klaidui Janoniui, bet po keitimo aikštėje pasirodęs futbolininkas stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris D.Gvildys („Atlantas“): „Prie 2:0 visokių minučių buvo, bet vaikinams įteiginėjau, kad tikrai galime sužaisti geras rungtynes. Tokia buvo nuojauta ir tikėjau iki galo. Mūsų liga - vaikiškos klaidos. Atrodo, žaidžiame ne prasčiau už varžovą, bet trūksta ramybės. O progų turime. Vienas didžiausių privalumų, kad jų yra - bus tų pergalių, bet pirma reikia sutvarkyti gynybą. Daug emocijų stadione, žiūrovams patiko. Su Rimvydu vakar atidirbinėjome tą smūgį, kadangi jis turi gerą smūgiavimo techniką. Smūgis gerai „užkibo“ - ir galbūt gyvenimo įvartis“

Rimvydas Sadauskas („Atlantas“): „Matėsi komanda šiandien. Treneris akcentavo, kad viskas bus per dvikovas. Taip ir gavosi. Žiūrovams rungtynės buvo geros, daug dvikovų, tokios karštos. Rezultatas mus tenkina. Ugdome kovotojų mentalitetą. Kuo toliau, tuo geriau gaunasi. Ir jie ir mes turėjome progų, galėjo ir taip, ir taip rungtynės baigtis. Laimėti būtų smagiau. Galėjome ten tą paskutinę progelę išnaudoti. Pirmas A lygoje įvartis, daug tų emocijų. Tikrai įsimintinas įvartis.“

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Lygiųjų sindromas - nelaimime, nepralaimime. Sunku paaiškinti tai, kas vyksta. Naujiems žaidėjams dar sunku suprasti mūsų reikalavimus, tai, kaip mes žaidžiame, todėl išėję nuo suolo jie nesustiprina, o susilpnina žaidimą. Negalima taip žaisti. Pirmaudami 2:0, neturime teisės sužaisti lygiosiomis su visa pagarba „Stumbrui“. Tai kovinga komanda, kovoja iki galo ir pasiekė lygiąsias. Aiškinsimės komandos viduje. Galima žaisti gynyboje, bet žaidėme neteisingai. Reikėjo teisingai išeiti į atakas, teisingai paskirstyti kamuolį. Nebuvo galima tiek giliai nusileisti į gynybą, tai buvo klaida. Tikiuosi, kad šis sindromas baigsis, norisi laimėti, nes jau seniai nelaimėjome.“

22'
Robertas Vėževičius
Tomas Snapkauskas
29'
Artūras Rimkevičius
41'
41'
Aleksej Jepifanov
Pirmojo kėlinio pabaiga
52'
Robertas Vėževičius
(Ovidijus Verbickas)
53'
Dominykas Galkevičius
(Ovidijus Verbickas)
Mindaugas Grigaravičius
58'
62'
Markas Beneta
(Rolandas Baravykas)
Klaidas Janonis
(Klaudijus Upstas)
71'
80'
Skirmantas Rakauskas
(Robertas Vėževičius)
82'
Andrius Jokšas
Rimvydas Sadauskas
(Nerijus Mačiulis)
87'
Deividas Stradalovas
(Erikas Skripkinas)
90'
Rungtynių pabaiga