14 turas / Rug 08 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 , Vilnius
15 turas / Rug 16 , Gargždai
16 turas / Rug 20 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 , Vilnius
17 turas / Rug 27 15:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 17:00 , Vilnius
17 turas / Rug 27 19:00 , Marijampolė
18 turas / Spa 02 19:00 , Vilnius
18 turas / Spa 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Spa 03 17:00 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 17:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 18:00 , Gargždai
2015-11-21 | 35 turas | Kauno NFA stadionas | Teisėjas: Saulius Atmanavičius | Žiūrovų: 100

Sidabro medalius užsitikrinę „Trakai“ ir ketvirtą kartą sezone nepaliko Kauno „Spyriui“ jokių vilčių. Riteriai nieko nebelemiančiose priešpaskutinio „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rungtynėse Laikinosios sostinės komandą įveikė be didesnių problemų – 5:1 (3:0). Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Davidas Aršakianas ir Artiomas Gurenka.

Nuo mačo pradžios „Trakų“ komandos turėta didžiulė persvarą įvarčiais virto sužaidus daugiau nei pusę pirmojo kėlinio. Atrodė, kad riterius pažadino Jevgenijaus Zasavitskio klaida 27-ą minutę, kai legionierius tiesiog padovanojo kamuolį Lukui Sendžikui, tačiau prieš vartus iššokęs kaunietis smūgiuoti sudelsė, todėl suskubęs Linas Klimavičius gaisrą užgesino.

Po šios „Spyrio“ progos svečiai surengė žaibišką atsaką. Aleksandras Byčenokas puikiu perdavimu prieš vartus išvedė Nerijų Valskį. Saugui pergudrauti jį pasitikusio Modesto Stonio nepavyko, tačiau pirmasis prie kamuolio atsidūrė D.Aršakianas ir pakartotiniu bandymu nukreipė kamuolį į vartus.

Dar po šešių minučių „Trakai“ padvigubino persvarą. Rungtynių pradžioje Deividas Česnauskis jau galėjo įsirašyti rezultatyvų perdavimą į savo sąskaitą, bet tąkart iš labai patogios situacijos į vartus nepataikė Vaidotas Šilėnas. 33-ą minutę puikų sezoną žaidžiantis gynėjas tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado A.Gurenką. Šio smūgis galva buvo tikslus.

Vos po dviejų minučių svečiai pelnė ir trečiąjį įvartį. Daugiausiai lygoje komandos draugams asistuojantis Jurijus Mamajevas priminė, kad ir pats gali pelnyti įvarčius. Rusas, gynėjams atmušus V.Šilėno perdavimą, ramiai susistabdė kamuolį ir neatremiamai pasiuntė jį į viršutinį vartų kampą.

Po pertraukos savo meistriškumą pademonstruoti teko M.Stoniui. „Spyrio“ vartininkas šuoliu viena ranka atrėmė labai pavojingą po keitimo aikštėje pasirodžiusio Donato Šėgždos bandymą įsukti kamuolį į apatinį vartų kampą. Po kelių minučių kauniečiui teko už vartų nukreipti ir pavojingą į baudos aikštelę įsiveržusio A.Gurenkos smūgį.

Sužaidus 20 antrajame kėlinyje, atsipalaidavusi „Trakų“ gynyba suklydo. Kamuolį perėmęs Tomas Bučma puikiai jį įmetė į baudos aikštelę, kur Rokas Krušnauskas savo šansą išnaudojo. Tai buvo pirmasis „Spyrio“ įvartis į riterių vartus šiame čempionate.

Šaltas dušas vėl pažadino Trakų riterius. Dusyk pavojingai į vartus mušė A.Byčenokas, smūgiu iš toli laimę pabandė Rokas Stanulevičius. Vėliau į link vartų įkirtusio ir perdavimo sulaukusio Sergejaus Ševčiuko pažeme iš aštraus kampo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą ir paliko aikštę.

Galutinį tašką „Trakai“ padėjo pačioje mačo pabaigoje. S.Ševčiukui uždirbus baudinį, jį 89-ą minutę šaltakraujiškai realizavo D.Aršakianas, pelnydamas antrąjį savo įvartį rungtynėse. Netrukus dublį į savo sąskaitą įsirašė ir A.Gurenka, puikiu tolimu smūgiu pasiuntęs kamuolį į vartus po R.Stanulevičiaus perdavimo.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Startinę sudėti pasirinkome taip, vis tik rimtai atsižvelgėme, kad nebūtų kokių tai netikėtumų. Stengėmės, kaip kalbėjome ir žadėjome, laimėti rungtynes. Pirmą kėlinį žaidimas ir rezultatas daugiau emocijų sukėlė. Antrajame žaidėjams buvo sunkiau surasti motyvacijos, todėl nebuvo taip lengva. Galutinis rezultatas mus tenkina ir ruošimės paskutinėms sezono rugntynėms su „Žalgiriu“. Ne tik surinktų taškų skaičius rodo, bet ir pats žaidimas. Turime gerą komplektaciją, todėl daug faktorių yra mūsų pusėje. Taip pat reikia kalbėti apie tai, kur yra trečia ir ketvirta vietos. Turiu pasakyti, kad pažengėme į priekį. Stengsimės taškų kiekį dar padidinti.“

Davidas Aršakianas („Trakai“): „Nuo pirmų minučių buvo aišku, kad dominuosime. Nieko keisto, tokių rungtynių ir laukiau. Gerai, kad įmušėme pirmajame kėlinyje, po to buvo lengviau. Rezultatui esant 3:0, visi suprato, kad viskas aišku. Juolab, kad nėra intrigos turnyro lentelėje. Mes joje tik norėjome įtvirtinti savo pranašumą, jausti malonuma, įmušti įvarčių. 25 įmušti įvarčiai, nemeluosiu, džiugina, bet galėjau ir turėjau daugiau įmušti. Paskutinėse rungtynėse irgi norėsim pajusti žaidimo malonumą. O jei dar laimėsime, gražiai užbaigsime čempionatą.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Pralaimėti visada yra nemalonu, tačiau yra objektyvios priežastys. Keli mūsų žaidėjai negalėjo žaisti, nes yra surinkę po 8 korteles. Jiems sezonas jau yra pasibaigęs. Taip pat turėjome du traumuotus žaidėjus, todėl eksperimentavome, bandėme žaisti dviem puolėjais. Kai kurios vietos patiko, tačiau gynybiniai mūsų komandos veiksmai nepatiko ir niekaip nepavyksta žaidėjams susikoncentruoti. Ypatingai tie du paskutiniai įvarčiai - skaudu tiek man, tiek žaidėjams. Tie įvarčiai pirmajame kėlinyje nulėmė rungtynių baigti. „Trakai“ antrajame kėlinyje nebežaidė maksimaliomis pastangomis, todėl momentais mums pavyko perinti kamuolio kontrolę.“

Benas Olencevičius („Spyris“): „Pritrūko koncetracijos gynyboje. Tokios klaidelės, įvarčiai įkrito. Po to ir atakose netikslūs perdavimai, prarasti kamuoliai, jų greitos atakos. Sunku, kai tokius perdavimus kiša. Manau, jie verti vicečempionų titulo. Meistriškumas aukštesnis, kontroliuoja kamuolį, taktika - antros vietos jie tikrai verti. Po įvarčio bandėme spausti, presinguoti, perėmėme kamuolio kontrolę, tik nepavyko įmušti. Bandysime kovoti - dar paskutinės rungtynės. Reikia baigti lygą ir užtrenkti durimis.“

Rokas Sikorskis
11'
27'
David Aršakian
33'
Artiom Gurenka
(Deividas Česnauskis)
35'
Jurij Mamaev
Pirmojo kėlinio pabaiga
Benas Olencevičius
(Dmitrij Rekiš)
46'
46'
Nikoloz Apakidze
(Eugen Zasavitchi)
46'
Donatas Šėgžda
(Jurij Mamaev)
57'
Sergej Ševčiuk
(Nerijus Valskis)
Rokas Krušnauskas
(Tomas Bučma)
65'
Jevgenij Moroz
(Donatas Stulga)
69'
Karolis Šilkaitis
(Matas Gavrilovas)
71'
Lukas Sendžikas
83'
89'
[11m.] David Aršakian
90'
Artiom Gurenka
(Rokas Stanulevičius)
Rungtynių pabaiga