32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda
2015-06-07 | 16 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas | Žiūrovų: 450

Neįtikėtinas Kauno „Spyrio“ žygis „SMScredit.lt A lygoje“ tęsiasi. Čempionato debiutantas savo aikštėje rezultatu 2:1 (0:0) atsirevanšavo Marijampolės „Sūduvai“ už pralaimėjimą pirmajame rate  ir iki dviejų taškų sumažino atsilikimą nuo trečiąją vietą besidalinančių suvalkiečių ir rungtynėmis mažiau sužaidusio Klaipėdos „Atlanto“. Abu įvarčius nugalėtojams įmušė Andrius Velička.

Pirmosios svečių atakos metu komandą gelbėti teko Deividui Mikelioniui. Vartininkas fantastišku šuoliu atrėmė labai pavojingą Povilo Kiselevskio smūgį iš baudos aikštelės prieigų. Netrukus po pakelto kampinio Tomas Radzinevičius galva pabandė numesti kamuolį link tolimo virpsto. Trūko visai nedaug, kad šis puolėjo bandymas pasibaigtų įvarčiu.

8-ą minutę „Spyrį“ lydėjo sėkmė. Greitos suvalkiečių atakos metu E.Veliulio nevykusį perdavimą link E.Baranovskio atmušė Paulius Daukša. Kaunietis tai padarė tarsi puolėjas – stipriu smūgiu sudrebindamas savo vartų virpstą. Kamuoliui grįžus į aikštę, P.Kiselevskio bandymą D.Mikelionis paleido iš rankų ir sugavo tik iš antro karto.

Kėlinio viduryje kauniečių vartininkas vėl turėjo pademonstruoti savo meistriškumą ir pirštų galais į virš skersinio nukreipti labai stiprų Nikolos Prebiračevičiaus šūvį. Kampinio metu „Spyrio“ baudos aikštelėje kilo gaisras. Kamuoliui nukritus po T.Radzinevičiaus kojomis, puolėjas nedelsdamas smūgiavo pažeme, bet fantastiškai žaidęs D.Mikelionis sugebėjo išsaugoti vartus.

Iki tol sunkiai radę kelių prie „Sūduvos“ vartų aikštės šeimininkai surengė įvarčio vertą ataką. Oro dvikovą laimėjęs A.Velička perdavimu galva prieš vartus išvedė Dmitrijų Rekišą. Legionieriaus smūgį į apatinį vartų kampą Džiugas Bartkus šuoliu nukreipė į kampinį.

Po šio momento „Spyris“ išlygino žaidimą ir iki pertraukos svečiams niekuo nenusileido. Iš toli į vartus smūgiavo A.Velička ir D.Rekišas. „Sūduva“ atsakė Karolio Chveduko ir P.Kiselevskio bandymais, kuriuos be vargo sugavo D.Mikelionis.

Antras kėlinys „Sūduvai“ prasidėjo tragiškai. 51-ą minutę po Marko Živkovičiaus labai grubios klaidos atliekant perdavimą vartininkui ir prieš vartus išbėgo A.Velička. Puolėjas pabandė permesti kamuolį per jį pasitikusį D.Bartkų ir buvo nugriautas. Skirtą baudinį realizavo pats puolėjas.

60-ą minutę „Spyris“ padvigubino persvarą. Tomas Bučma idealiu tolimu perdavimu iš aikštės gilumos prieš vartus išvedė A.Veličką. Komandos veteranas puikiai prasimetė kamuolį pro D.Bartkų, pelnydamas savo ir komandos antrąjį įvartį.

Ne už ilgo T.Radzinevičius privalėjo sušvelninti rezultatą. Sulaukęs P.Kiselevskio perdavimo puolėjas atsidūrė prieš vartus, tačiau galingu šūviu sudrebino vartų konstrukciją. Vėliau E.Veliulis tiksliai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Mariui Šoblinskui. Šio smūgis galva praskriejo visiškai šalia virpsto.

Vos minutės prireikė po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Edvardui Tamulevičiui sušvelninti rezultatą 78-ą minutę. Po perdavimo iš krašto T.Radzinevičiaus smūgį ranka atmušė I.Dedūra, bet arbitras žaidimo nestabdė, leisdamas pasibaigti atakai. Tuo pasinaudojo pirmasis prie kamuolio atsidūręs jaunasis „Sūduvos“ puolėjas ir nukreipė kamuolį į tinklą.

Per likusį laiką į gynybą atsitraukęs „Spyris“ stengėsi išlaikyti persvarą ir sėkmingai gynėsi nuo chaotiškų svečių atakų. Rezultatą standartinės situacijos metu paskutinę minutę galėjo išlyginti M.Šoblinskas, bet be priežiūros paliktas saugas galva darsyk apmaudžiai nepataikė į vartus.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Šiandien buvome komanda, kuri įveikė pati save. Padarėme tokias klaidas, kurių sau rimta ir profesionali komanda leisti negali. Visą laiką kontroliavome žaidimą ir galiu pasakyti, kad aikštėje buvome geresni ir kokybiškesni, bet komanda, norinti būti turnyro lentelės viršuje, taip klysti negali. Tokias klaidas daro tik maži vaikai. Tai tik parodo, kad koncentracija ir disciplina yra labai svarbu. Rungtynių arbitras šiandien savo darbą dirbo geriausiai, kiek mes žaidėme. Nebuvo nei vieno momento, dėl kurio galėtume ką nors apkaltinti. Turime ieškoti problemų savyje.“

Tomas Radzinevičius („Sūduva“): „Pirmas 20 minučių juos užspaudėme, užtenka tik įmušti įvartį ir viskas. Paskui išblėsome, jėgų gal pritrūko. Padarėme dvi klaidas ir dukart nubaudė. Fortūnos pritrūko. Mes spaudėme ir tų progų buvo, į virpstą pataikiau, Marius galva gale galėjo pataikyti. Sunkios rungtynės. Žaidžiame labai banguojančiai. K.Cvhedukas iš rinktinės turėjo atvažiuoti be poilsio. Bandysime vėl atsitiesti ir kovoti toliau.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Tikėjomės, kad bus labai sunkios rungtynės. Kai kuriems mūsų futbolininkams antrajame kėlinyje ėmė traukti raumenis, bet jie sukovojo ir pasiekėme pergale. Ja labai džiaugiamės. Sportinė sėkmė buvo mūsų pusėje - jie tikrai turėjo vieną, kitą gerą situaciją pelnyti įvartį. Mes išnaudojome savo susikurtas progas. Jų gynybos grandis padarė grubokų klaidų. Toks planas buvo greitai pereiti iš gynybos į ataką. Kryptingai treniruojamės, žaidėjai supranta, ką turi daryti tiek per treniruotes, tiek rungtynių metu.“

Deidivas Mikelionis („Spyris“): „Stengėmės gintis nuo vidurio, laukti savo progų. Visada rungtynėse jų atsiranda ir pelnėme įvarčius. Po to sėdome į gynybą, bandėme apsiginti. Pavyko. Tikrai aukštoje vietoje stovime, iš tikro niekas nesitikėjo. Rodome charakterį, komanda - kaip kumštis, branduolys jau senai žaidžia. Kažkiek lydi sėkmė. Žaidžiame savo žaidimą. Susitvarkau su jauduliu. Reikėjo priprasti prie greičių, žaidėjų lygis aukštesnis nei I lygoje.“

13'
Marius Šoblinskas
Giussepe Palma
29'
Pirmojo kėlinio pabaiga
52'
Džiugas Bartkus
Andrius Velička [11m.]
53'
Andrius Velička
(Tomas Bučma)
60'
Rokas Sikorskis
(Jevgenij Moroz)
66'
77'
Edvardas Tamulevičius
(Povilas Kiselevskis)
78'
Edvardas Tamulevičius
Donatas Stulga
(Tomas Bučma)
79'
81'
Vilmantas Bagdanavičius
86'
Valentinas Baranovskis
Audrius Kšanavičius
(Dmitrijus Rekišas)
86'
Rungtynių pabaiga