+
1 turas / Kov 05 , Marijampolė
1 turas / Kov 06 , Telšiai
1 turas / Kov 06 , Marijampolė
1 turas / Kov 07 , Marijampolė
2 turas / Kov 12 18:00 , Vilnius
2 turas / Kov 13 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 13 15:00 , Vilnius
2 turas / Kov 14 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 14 15:00 , Panevėžys
1 turas / Kov 16 00:00 , Vilnius
4 turas / Kov 19 18:00 , Marijampolė
4 turas / Kov 20 13:00 , Kaunas
2015-10-24 | 32 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Steven Taylor | Žiūrovų: 130

Mindaugo Malinausko smūgis jau per pridėtą rungtynių laiką atnešė Klaipėdos „Atlantui“ tašką rungtynėse prieš Kauno „Spyrį“. Dėl „SMScredit.lt A lygos“ čempionato bronzos kovojantys uostamiesčio futbolininkai nesugebėjo realizuoti baudinio pirmojo kėlinio viduryje, smūgį atrėmus Deividus Mikelioniui, tačiau sugebėjo išlyginti rezultatą po tikslaus vartininko smūgio galva paskutinėmis mačo sekundėmis – 1:1 (0:0).

Lygiosiomis labiausiai džiaugtis turėtų rungtynes atsargoje turinti ir į medalius pretenduojanti Marijampolės „Sūduva“, kurią nuo klaipėdiečių skiria tik trys taškai.

Jau pirmosios aikštės šeimininkų atakos metu M.Malinauskui teko gelbėti uostamiesčio komandą ir už galinės linijos nukreipti kamuolį, kai į vartus labai pavojingai mušė Lukas Sendžikas, sulaukęs Donato Stulgos perdavimo iš krašto.

„Atlantas“ atsakė labai pavojingu išpuoliu 5-ą minutę. Ovidijus Verbickas parideno kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Dovydui Norvilui. Saugas smūgiavo vienu lietimu ir pataikė į skersinį. Skirmantui Rakauskui pakartoti smūgio „Spyrio“ gynėjai neleido.

16-ą minutę kauniečiai sukūrė idealią progą atidaryti įvarčių sąskaitą. Karolis Šilkaitis baudos aikštelėje surado visiškai laisvą Dmitrijų Rekišą, tačiau legionierius iš Baltarusijos neįtikėtinai iš kelių metrų atstumo galva kamuolį pasiuntė virš vartų.

Dar po keturių minučių džiaugėsi „Atlantas“, kai rungtynių arbitras iš Šiaurės Airijos parodė į 11 m. žymą, kai aikštės šeimininkų vartininkas užsitęsusius po kampinio metu nugriovė prieš jį atsidūrusį ir į vartus smūgiavusį Maksimą Maksimovą. Mačo teisėjas palaukė, kol kamuolį nuo vartų linijos atmušė D.Stulga, ir skyrė D.Mikelioniui pražangą bei 11 m. smūgį.

Klaipėdiečių džiaugsmas baigėsi netrukus, nes prie kamuolio stojusio D.Norvilo bandymą realizuoti baudinį atrėmė fantastišką reakciją pademonstravęs „Spyrio“ vartų sargas. D.Mikelionis ne tik atmušė kamuolį, bet jį iškart ir sugavo, neleisdamas varžovams pakartoti smūgio.

Po pertraukos į aikštę mesti Lukas Baranauskas ir Robertas Vėževičius iškart ėmė kelti grėsmę D.Mikelionio ginamiems vartams. Iš pradžių progą turėjo L.Baranauskas, iššokęs prieš vartus po perdavimo iš gilumos, tačiau jo smūgį atmušė laiku jį pasitikęs D.Mikelionis. Po kelių minučių suklydo į kamuolį nepataikęs Karolis Šilkaitis. Jo laimei, už jo buvęs R.Vėževičius proga nepasinaudojo ir nesugebėjo tiksliai perkelti kamuolio per vartininką.

„Atlantui“ nesisekant įmušti, svečiai ėmė atakuoti didesnėmis pajėgomis, atverdami plotus ir prie savo vartų. Tuo pasinaudojo „Spyris“, 77-ą minutę surengęs greitą ataką ir išsiverždamas į priekį. D.Stulgai perdavus kamuolį link vartų, į jį nepataikė Ernestas Mickevičius, tačiau už jo buvęs L.Sendžikas savo šansą išnaudojo.

Praleidę įvartį klaipėdiečiai užgulė varžovų vartus. Puikios progos neišnaudojo L.Baranauskas, šalia vartų mušė Justas Raziūnas, fantastiškai sužaidęs D.Mikelionis koja sugebėjo atremti pro kelis gynėjus pranėrusio R.Vėževičiaus smūgį.

Padvigubinti persvarą galėjo ir Dmitrijus Rekišas. Baltarusiui iki įvarčio trūko labai nedaug - iš baudos aikštelės prieigų smūgiuotas kamuolys lietė skersinį.

Jau per pridėtą laiką kauniečius išgelbėjo Matas Gavrilovas, nuo vartų linijos atmušęs kamuolį, kai, D.Mikelioniui nesugavus kamuolio, „Spyrio“ baudos aikštelėje kilo didžiulis gaisras, kuriuo vos nepasinaudojo Aleksejus Jepifanovas.

Rungtynių didvyriu tapo M.Malinauskas. „Atlanto“ vartininkas kampinio metu nuskubėjo prie varžovų vartų ir galva pasiuntė kamuolį į tinklą po Olego Dmitrijevo perdavimo.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyrys“): „Lygios su „Atlantu“ mums kaip ir geras rezultatas, tačiau pagal rungtynių eigą - skaudu. Paskutinę minutę jų vartininkas pasijungia į ataką, išlygina rezultatą - skaudu, bet ką padarysi. Žaidimu likome patenkinti. Pagrindinės sudėties keletas žaidėjų negalėjo žaisti, jaunesni žaidėjai gavo šansą. Sukovojo, sužaidė visai neblogai, apart keletos klaidelių. Protingai įmuštas įvartis - mes to ir tikimės, per treniruotes skatiname aštrų ėjimą į ataką. Mano vadovaujamoms komandoms neteko, tačiau pasaulio mastu teko matyti vieną kitą vartininko įvartį. Tas taškas mums pravers. Dar liko keletas rungtynių, kuriose stengsimės, kovosime.“

Donatas Stulga („Spyris“): „Gaila, kad prasileidome paskutinę sekundę įvartį, bet pagal žaidimo eigą rezultatas atspindi. Asmeniškai nematęs, kad į mano komandos vartus vartininkas muštų įvartį, bet visą laiką būna pirmas kartas. Per treniruotes dirbame, skersuojame per kraštus ir „uždarinėja“ puolėjai. Pavyko išpildyti trenerio nurodymus. Manau, kad taškas mums svarbus. Dabar esame atitrūkę, tad dar vienas taškas nepradings.“

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Esu nusivylęs. Nenoriu nieko blogo kalbėti apie vaikinus, komanda, nes jie stengėsi, bet turime problemą: visi atakoje žaidę žaidėjai turėjo po tris momentus kiekvienas. Tai problema. Kai tu neįmuši, negali laimėti rungtynių. Tik vartininkas įmuša - tai tragedija. Sužaidėme ne pačias geriausias rungtynes. „Spyris“ stengėsi, nors jiems nieko nereikėjo, nepralaimėti. Nenorėjau skaičiuoti, kiek momentų neišnaudojome. Jau ir baudinių neįmušame, sunku ir psichologiškai. Kartojasi tokios rungtynės, kuriose vartai tarsi užburti. Taip buvo prieš „Trakus“, taip buvo ir dabar. Prie mūsų vartų nėra momentų, bet įmušamas įvartis. Mano karjeroje tai pirmas atvejis, kai vartininkas padeda iškovoti taškus. Džiaugiuosi už M.Malinauską, kad iškovojome bent tašką. Dar niekas nesibaigė, praradome svarbius taškus, bet turime susikaupti.“

Mindaugas Malinauskas („Atlantas“): „Finiše jau dabar trūksta tų taškų. Prieš tai buvo rungtynių ciklas, kai praradome devynis taškus, dabar praradome du taškus, bet dar niekas neprarasta. Jų gali trūkti, bet pasistengsime, kad to nebūtų. Svarbesnis mano įvartis ne pačiam, o komandai. Vis tiek tas vienas taškas gali būti mums ir auksinis. Ėjau su ta mintim, kad įmušti - ko daugiau eiti į baudos aikštelę, o dar ypač vartininkui. Pavyko, geras perdavimas, aš vietoje - ir įvartis. Tai buvo netikėtumo faktorius varžovams, nes į baudos aikštelę įbėgau paskutiniu momentu. Prieš tai buvo kampinis, norėjau eiti, bet gynėjas sustabdė. Kamuolys atsitrenkė į galvą ir įvartis. Žiūrovams tikrai bus intriguojančios tolesnės dvikovos.“

Deividas Mikelionis
20'
21'
Dovydas Norvilas
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Lukas Baranauskas
(Maksim Maksimov)
46'
Robertas Vėževičius
(Skirmantas Rakauskas)
Darius Šinkūnas
(Edvinas Kloniūnas)
58'
69'
Ovidijus Verbickas
71'
Oleg Dmitriev
(Gerardas Žukauskas)
Karolis Šilkaitis
73'
Lukas Sendžikas
(Donatas Stulga)
77'
Rokas Sikorskis
(Donatas Stulga)
80'
Rokas Sikorskis
90' +1
90' +3
Mindaugas Malinauskas
(Oleg Dmitriev)
Rungtynių pabaiga