14 turas / Rug 08 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 , Vilnius
15 turas / Rug 16 , Gargždai
16 turas / Rug 20 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 , Vilnius
17 turas / Rug 27 15:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 17:00 , Vilnius
17 turas / Rug 27 19:00 , Marijampolė
18 turas / Spa 02 19:00 , Vilnius
18 turas / Spa 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Spa 03 17:00 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 17:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 18:00 , Gargždai
2015-10-04 | 30 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Edmundas Gaigalas | Žiūrovų: 300

„SMScredit.lt A lygos“ autsaideriai „Šiauliai“ privertė jaudintis šalies čempiono Vilniaus „Žalgirio“ sirgalius. Šalies čempionams tik antrajame kėlinyje pavyko palaužti pirmavusios Saulės miesto komandos gynybines užtvaras ir atstatyti penkių taškų atotrūkį nuo antroje turnyro lentelės vietoje esančių „Trakų“ – 4:1 (0:1). Dusyk kamuolį į šiauliečių vartus pasiuntė Darvydas Šernas.

Svečiai nuo pirmųjų minučių užgulė varžovų vartus ir jau 3-ąją minutę privertė padirbėti „Šiaulių“ vartininką Povilą Valinčių, kuriam teko už galinės linijos nukreipti labai stiprų Donovano Slijngardo smūgį iš baudos aikštelės krašto. Kitos atakos metu šiauliečių vartų sargas darsyk gelbėjo komandą, šuoliu sugaudamas kamuolį po Lino Pilibaičio smūgio galva.

Atlaikę pirmąją „Žalgirio“ atakų bangą, iki tol retai prie varžovų vartų priartėdavę aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 11-ą minutę. Dovydas Medžiaušis atidavė kamuolį Aleksejui Godinui, kuris puikiu slalomu pro kelis vilniečius įsiveržį į baudos aikštelę ir taikliai mušė į apatinį vartų kampą.

To nesitikėjusių žalgiriečių žaidimas atgijo tik kėlinio viduryje, kai kamuolys atsidūrė „Šiaulių“ vartuose. Manto Kuklio smūgiuotą kamuolį prieš save atmušus vartininkui, pirmasis prie jo suskubo ir tiksliai mušė D.Šernas, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę.

Po šio momento „Žalgiris“ vėl įsikūrė prie aikštės šeimininkų vartų. Pavojingai į vartus mušė L.Pilibaitis, Semiras Kerla, D.Slijngardas, D.Šernas. Šiek tiek tikslumo pritrūko Egidijui Vaitkūnui, kurio šiek tiek netikslų tolimą šūvį P.Valinčius palydėjo šuoliu.

Kėliniui baigiantis, kontratakų laukę „Šiauliai“ buvo labai arti antrojo įvarčio.  Į Šiaulius iš Pakruojo persikraustęs Tomas Birškys gražiai suklaidino Deividą Šemberą ir aštriai perdavė kamuolį link vartų, kur jo krisdamas nepasiekė Edvardas Tamulevičius.

Pertraukos metu svečiai atliko du keitimus, aikštėje pasirodė Georgas Freidgeimas ir Vytautas Lukša, tuo tarpu šiauliečiams teko pakeisti traumą patyrusį Tomą Rapalavičių.

Netekę pagrindinio vidurio gynėjo aikštės šeimininkai subyrėjo jau antro kėlinio pradžioje. 47-ą minutę nepavykus išmušti kamuolio po V.Lukšos perdavimo iš krašto, leista smūgiuoti be priežiūros paliktam Mantui Kukliui. P.Valinčius vėl gelbėjo komandą atremdamas smūgį, bet buvo bejėgis prieš pakartotinį D.Šerno smūgį.

Dar po keturių minučių, pakėlus kampinį, aikštėje pasirodęs Deividas Šešplaukis nepataikė į kamuolį, kurį link vartų galva numetė Semiras Kerla, ir suteikė galimybę D.Šemberui. Veterano smūgis į vartų kampą buvo tikslus.

„Žalgiris“ nemažino spaudimo. Nors gerų progų neišnaudojo V.Lukša ir D.Šernas, pastarasis į savo sąskaitą įsirašė dublį 67-ą minutę, kai iššoko prieš vartus po tikslaus D.Šembero perdavimo.

Netrukus puolėjas savo statistiką pagerino ir rezultatyviu perdavimu, kai sulaukęs kamuolio po peravimo iš krašto, jį sustabdė ir paliko į baudos aikštelę atskubėjusiam Jurijui Kendyšui. Baltarusio smūgis į viršutinį vartų kampą buvo neatremiamas.

Susikrovę solidžią persvarą svečiai kiek sumažino spaudimą, tačiau ir toliau ne tik pavojingus, bet ir sirgalių akį džiuginusius momentus. Dar vieną puikų įvartį galėjo pelnyti Andro Švrljuga. Kroatas po kampinio į vartus mušė efektingu smūgiu, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, bet pataikė į P.Valinčių.

Vėliau „Šiaulių“ gretose debiutavusiam Sigitui Olberkiui teko galva nuo vartų linijos atmušti kamuolį, kurį į vartus gražiu smūgiu nukreipti pabandė Eliandro, įsiveržęs į baudos aikštelę ir išvengęs jį pasitikusio vartininko.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Nepavyko įmušti įvarčio, nes eilinį kartą per pirmas penkias minutes, jei neklystu, turėjome keturias progas įvarčiams įmušti. Turėjome truputį problemų su žaidybiniu balansu, nes keletą kartų praleidome gan pavojingas kontratakas, bet antrą kėlinį keitimai ir persistatėme truputį, pakeitėme schemą. Tai išėjo į naudą, gan greitai sumušėme įvarčius ir įrodėme savo pranašumą. Tokiuose momentuose reikia išlikti ramiam, tikėti tuo, ką darai, ir toliau daryti, ką darai. Neabejojome, kad tas įvartis ateis, kad įmušime, bet svarbu buvo nepadaryti antros klaidos, negauti antro įvarčio. Priekyje tiek pirmą, tiek antrą kėlinį momentų turėjome pakankamai. Renkamės tokį žaidimo stilių, kad įmušti įvarčius. Jei paanalizuotumėte, pamatytumėte, kiek mūsų komandos žaidėjų dalyvauja atakoje. Kartais tas atakos - gynybos balansas nėra užtikrinamas ir jeigu prarandi kamuolį, priešininkas tuo gali pasinaudoti.“

Darvydas Šernas („Žalgiris“): „Rungtynės buvo nelengvos. Anksti prasileidome įvartį ir tai komplikavo visus mūsų planus. Labai džiaugiuosi, kad antrajame kėlinyje greitai pavyko įmušti du įvarčius ir pakeitėme rungtynių baigtį. Planavome ir stengėmės patys greitai įmušti, bet mus pagavo ant kontratakos. Bet futbole taip būna, planuoji vienaip - gaunasi kitaip, bet džiaugiuosi, kad sunkiu momentu sugebėjome išlįsti iš šios situacijos ir laimėti rungtynes. Įvartis pakeitė visą rungtynių planą. Kadangi pirmi prasileidome, tai bandėme atakuoti dar didesnėmis pajėgomis ir greičiau pelnyti įvartį. Dėl to atsirasdavo plotai mūsų gynybos pusėje ir jie kontratakuodavo. Įmušti visada smagu, bet svarbiausia, kad komanda laimėjo.“

Vyr. treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Rungtynės buvo įdomios žiūrovams, kurių nemažai buvo, palyginus su praeitomis rungtynėmis. Išgąsdinome „Žalgirį“. Turbūt jie mūsų neįvertino, ypač pirmą kėlinį, leido mums žaisti, mes tuo ir pasinaudojome. Sekėsi neblogai palaikyti kamuolį, sukūrėme keletą momentų. Realizavome, pavyko apsiginti ir turėjome sėkmės, kai „Žalgiris“ neišnaudojo kelių progų. Gaila, prie ir taip traumuotų žaidėjų prisidėjo dar kiti: T.Rapalavičius nebegalėjo tęsti rungtynių ir A.Godinas skundėsi, kad nebegali. Juos pakeitus, subyrėjo tiek gynybinės funkcijos, tiek kamuolio nebepalaikėme. Aišku, ir „Žalgiris“ įjungė kitas apsukas, perstatė šiek tiek ir toks rezultatas.“

Edvardas Tamulevičius („Šiauliai“): „Įmušėme įvartį, pasisekė. Pirmajame kėlinyje, kai įmušėme, gavosi žaidimas, į ataką išeidavome visai gerai. Aišku, momentų jie daug turėjo, sekėsi, bet nepasakyčiau, kad ir mes prastai pirmą kėlinį žaidėme. Antrajame kėlinyje planavome nepraleisti greito įvarčio. Matėsi, kad „Žalgiris“ iš karto norėjo įmušti, nes pirmajame gal buvo šiek tiek atsipalaidavę, galvojo, kad labai lengvai laimės. Įvarčiai greitai sukrito ir mums iškart psichologiškai buvo sunkiau, nes atlošti prieš „Žalgirį“ tikrai nėra lengva.“

Aleksej Godin
(Dovydas Medžiaušis)
11'
Aleksej Godin
30'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Deividas Šešplaukis
(Tomas Rapalavičius)
46'
46'
Vytautas Lukša
(Daniel Romanovskij)
46'
Georgas Freidgeimas
(Egidijus Vaitkūnas)
47'
Darvydas Šernas
51'
Deividas Šemberas
(Semir Kerla)
Justas Petravičius
(Aleksej Godin)
56'
67'
Darvydas Šernas
(Deividas Šemberas)
Sigitas Olberkis
(Tomas Birškys)
68'
70'
Jurij Kendyš
(Darvydas Šernas)
73'
Eliandro Dos Santos
(Linas Pilibaitis)
Rungtynių pabaiga