32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda
2015-09-11 | 26 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Edmundas Gaigalas | Žiūrovų: 200

Aštuoniuose iš eilės mačuose pergalės neiškovoję Utenos „Utenio“ futbolininkai 26-o „SMScredit.lt A lygos“ turo rungtynėse nutraukė šią nemalonią seriją. Mindaugo Čepo treniruojami futbolininkai išvykoje 2:0 (1:0) nugalėjo čempionato autsaiderius „Šiaulius“.

Aukštaitijos klubas iškovojo šeštą pergalę ir atstumą nuo šeštoje vietoje žengiančio Kauno „Stumbro“ sumažino iki vieno taško. Šiauliečiai patyrė aštuonioliktą pralaimėjimą ir, surinkę 14 taškų, vis dar yra paskutiniai.  

Pirmame kėlinyje uteniškiai turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, priversdami šeimininkus vargti bei gintis nuo pozicinių atakų.

Savo ruožtu šiauliečiai, patikimai gindamiesi nuo statiškų „Utenio“ futbolininkų išpuolių, varžovų vartams taip pat pavojingai negrasino. Įsimintini buvo tik komandos naujoko Aleksejaus Godino bei Maksimo Ivanovo tolimi smūgiai, neprivertę Pavelo Leuso rodyti viso savo meistriškumo.

Kėlinio pabaigoje svečiams pavyko pasinaudoti šiauliečių neapdairumu šalia baudos aikštelės ir išsiveržti į priekį. 42-ą minutę kamuolys palankiai atšoko be priežiūros paliktam Povilui Krasnovskiui, kuris maždaug iš 18 metrų tiksliai smūgiavo į apatinį vartų kampą.

Po pertraukos „Šiauliai“ pirmą kartą šiame mače pavojingai atakavo. Baudos aikštelėje komandos draugo perdavimo sulaukęs Deividas Šešplaukis smūgiavo į tolimą vartų kampą, bet po jaunojo futbolininko bandymo kamuolys skriejo šalia virpsto.

56-ą minutę Deiviui Kančelskiui teko atlikti priverstinį keitimą, išimant iš aikštės susižeidusį saugą Edviną Jasaitį. Vis dėlto netrukus šiauliečiams teko nuryti dar kartesnę piliulę.

Tomas Rapalavičius baudos aikštelėje prasižengė prieš Edgarą Mastianicą, tad teisėjas netrukus skyrė 11 metrų baudinį. Prie atžymos stojęs P. Krasnovskis 62-ą minutę šiuo šansu pasinaudojo – rezultatyviausias „Utenio“ žaidėjas pelnė šeštą įvartį šiame sezone.

Per likusį dvikovos laiką „Šiauliams“ nepavyko pavojingiau atakuoti: uteniškiai užtikrintai kontroliavo žaidimą ir tarpusavio akistatose iškovojo trečią pergalę.

Saulės miesto komandoje pirmą kartą rungtynes starto sudėtyje pradėjo 19-metis Adomas Mika.

„Utenio“ komandoje po traumos sugrįžo vienas lyderių Robertas Freidgeimas, savo ruožtu, D. Kančelskis vėl vertėsi saugo Roko Gedmino paslaugomis.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Kaip visada sunkios rungtynės, bet šiandien mums nepasisekė nei kovoti, nei apsiginti, nei priekyje kažką sukurti – vienos prasčiausių antros sezono dalies rungtynių. Nesu patenkintas nei veiksmais gynyboje, nei centre, nei tuo labiau puolime. Komandoms sunkiau sekėsi kurti. Viena klaida gynyboje pirmame kėlinyje, antrame – pabandėme aukščiau paeiti – vėl taktinė klaida gynyboje. Šiandien laimėjo ta komanda, kuri padarė mažiau klaidų ir pasinaudojo priešininkų klaidomis.“

Adomas Mika („Šiauliai“): „Rungtynės ne tokios, kokių tikėjomės. Galvojome, pavyks laimėti arba iškovoti tašką, bet išėjo taip, kad pirmame kėlinyje lėmė viena klaida, gavome įvartį. Antrame kėlinyje – baudinys ir taip gavosi, kad pralaimėjome 0:2. Prieš debiutą starto sudėtyje A lygoje jaudinausi. Treneris prieš rungtynes pasakė, kad bet kokiu atveju žaisiu. Išėjau, ką galėjau, tą padariau. Jaudulys atslūgo po 15–20 minučių, save įvertinčiau vidutiniškai.“  

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Tris mėnesius komanda be pergalės, tai „duoda“ psichologiškai žaidėjams, atsiliepia jų nuotaikai rūbinėje. Mūsų komanda buvo fantastinė ir ji laikėsi žaidybinio plano nuo pradžių iki galo. Nedavėme visiškai susikurti momentų prie savo vartų, kas mums yra labai svarbu ir ką pastoviai akcentuojame. Pelnėme du įvarčius, vėlgi „sausi“ vartai. Kontroliavome rungtynių eigą. Didžiuojuosi savo vaikinais, sveikinu juos, tai yra jų nuopelnas. Per pauzę produktyviai padirbėjome, sunkiai dirbome ir tai duos savo vaisių.“

Povilas Krasnovskis („Utenis“): „Rungtynės nebuvo labai lengvos, ganėtinai kovingos, mums jų lengvų nebūna. „Šiauliai“ gynėsi labai susispaudę. Negalėčiau pasakyti, kad labai lengvai mums gaudavosi kurti progas, bet jų susikūrėme ir dėl to pelnėme įvartį, ir paskui buvo lengviau žaisti. Džiugina tai, kad kontroliavome kamuolį, išpildėme trenerio nurodymus ir laikėme rungtynių eigą savo rankose.“  

42'
Povilas Krasnovskis
Pirmojo kėlinio pabaiga
Rokas Gedminas
(Edvinas Jasaitis)
56'
60'
Valentin Jeriomenko
Tomas Rapalavičius
61'
62'
[11m.] Povilas Krasnovskis
Dovydas Medžiaušis
(Donatas Petrauskas)
66'
74'
Jurijus Vereščiakas
(Aurimas Tručinskas)
Ramūnas Radavičius
(Adomas Mika)
82'
88'
Tomas Dombrauskis
(Ilja Tračynskis)
Rungtynių pabaiga