13 turas / Rug 01 , Gargždai
13 turas / Rug 02 , Marijampolė
13 turas / Rug 02 , Vilnius
14 turas / Rug 07 , Vilnius
14 turas / Rug 07 , Kaunas
14 turas / Rug 08 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 19:00 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 19:00 , Vilnius
15 turas / Rug 16 17:00 , Gargždai
16 turas / Rug 20 18:00 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 20:00 , Vilnius
16 turas / Rug 25 19:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 15:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 17:00 , Vilnius
2015-06-25 | 18 turas | Pakruojo m. stadionas | Teisėjas: Nerijus Dunauskas | Žiūrovų: 100

Praėjusio sezono „SMScredit.lt A lygos“ vicečempionai Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai nelaimėjo jau dvyliktame mače iš eilės. Aštuonioliktojo turo akistatoje pakruojiečiai namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su Kauno „Stumbru“. Abu turnyro lentelės kaimynai išlaikė savo pozicijas: kauniečiai žengia septintoje vietoje, o „Kruoja“ – aštunta.

Pakruojo klubą sustiprino sezoną „Šiaulių“ komandoje pradėjęs saugas Tadas Eliošius. Futbolininkas jau anksčiau gynė „Kruojos“ garbę, o dvikovoje su „Stumbru“ pasirodė 70-ąją minutę.

Dvikovos pradžioje pranašumą turėjo svečiai, kurie kėlė keletą kampinių ir aktyviai rungtyniavo kraštuose, tačiau vicečempionams pavyko apsiginti nuo visų kauniečių išpuolių.

Įpusėjus kėliniui, pakruojiečiai sugebėjo perimti iniciatyvą ir įsitvirtinti „Stumbro“ aikštės pusėje. Vis dėlto šiek tiek savo gynybą apnuoginę šeimininkai 28-ąją minutę buvo nubausti.

Greitos kontratakos metu Nerijus Mačiulis surado Artūrą Rimkevičių, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį. Kamuolys atšoko tiek nuo vartininko, tiek nuo puolėjo, tačiau atsidūrė vartų tinkle. Valdo Pocevičiaus bandymas išgelbėti komandą buvo nesėkmingas.

Visgi 38-ąją minutę „Kruojai“ pavyko išlyginti rezultatą: standartinės padėties metu Ričardas Beniušis galva numušė kamuolį link tinkamoje vietoje atsidūrusio Edelino, nuo kurio šis atsimušė ir įskriejo į vartus.

Po pertraukos pakruojiečiai akivaizdžiai perėmė rungtynių gijas ir užvaldė aikštės vidurį. Aido Dambrausko auklėtinai ne kartą pavojingai kėlė kampinius, po kurių kildavo nemenki gaisrai.    

Viename epizode nuo Donato Strockio smūgio „Stumbrą“ išgelbėjo Giedrius Kvedaras, o netrukus vartininkas ir vėl patikimai išmušė kamuolį.

69-ąją minutę puikią progą pelnyti įvartį turėjo svečiai. Greitos atakos metu N.Mačiulis smūgiavo iš arti, tačiau tinkamą poziciją užsiėmęs Horia Crisanas išmušė kamuolį beveik nuo vartų linijos.

Akistatos pabaigoje netruko skausmingų epizodų: futbolininkai ne kartą gulėjo ant vejos, o „Stumbro“ saugas Mohamedas Djabrailovas patyrė traumą.

Rungtynių likimą galėjo nulemti dvylika įvarčių šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone pelnęs A.Rimkevičius. Puolėjas sulaukė Valdo Pocevičiaus klaidos ir, pabėgęs nuo oponentų, įsiveržė į baudos aikštelę bei smūgiavo visai šalia vartų. Per šešias pridėtas minutes nė vienai komandai nepavyko pelnyti pergalingo įvarčio.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Daug kovos – nei vieni, nei kiti nenorėjo nusileisti. Daug mikrodvikovų. Pirmo kėlinio pradžioje pralošinėjome mikrodvikovas, atrodė, kad „Stumbras“ fiziškai tvirtesni. Antrame kėlinyje vaizdelis pasikeitė, gal toks buvo jų rungtynių planas, kad jie atsitraukė, bandė pagauti mus kontratakomis. Sunkiai sekasi sukurti momentus. Prašome žaidėjų, kad muštų, bet jie vis dar veda ant šešiolikos metrų, jau atrodo reikia išpildyti, bet jie dar kažką galvoja. Praradome įvarčių alkį, vieną–kitą jau įmušame, kad ir šiandien. Pasisekė, kad Edelino atsirado toje vietoje, kur turėjo atsirasti. Trūksta priekyje aštrumo.“

Tadas Eliošius („Kruoja“): „Labai kovingos rungtynės, šiandien tikrai buvo sunku. Debiutas galėjo baigtis pergale, bet atsitiko, kaip atsitiko. Manau, lygiosios dėsningas rezultatas. Jie gale turėjo aštrių momentų, Rimkevičius bėgo, bet patys jiems tuos momentus sukūrėme. Gera grįžti, patinka čia. Patiko, kada žaidžiau ir dabar visai nieko. Komanda gerai priėmė, brolis yra, tai išvis gerai.“   

Artūras Rimkevičius („Stumbras“): „Kovingos lygiosios, šiandien buvo daug kovos aikštėje: ir „Kruoja“ norėjo laimėti, ir mes. Manau, dėsningas rezultatas, nors gal šiek tiek mes jaučiamės praradę taškus negu iškovoję tašką. Ne kartą pavyko pabėgti nuo varžovų, bet realizacija pavedė, o šiandien įvartis buvo šimtasis A lygoje. Labiau norėjosi pergalės nei įmušti šimtąjį įvartį. Sportinė forma nėra optimali, nes kai buvo pertrauka, dalyvavau tik dvejose treniruotėse, išsigydžiau traumas iki galo. Geros formos tikrai nėra, bet komandos žaidėjai puikiai mane randa, duoda gerus perdavimus, dėl to ir įmušu įvarčius.“

Treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Šiandien vyravo vyriška kova nuo pirmų minučių, kadangi skirtumas tik du taškai nuo „Kruojos“, tai važiavome su ta mintimi, kad sužaistume bent lygiosiomis, parsivežtume tašką, o prie geros sėkmės ir laimėtume. Buvo tokia nuojauta, bet gaila, kad gale neišnaudojome momento. Visumoje vaikinais patenkintas, nes ir gynyba gana neblogai sužaidė. Pirmą kartą gana tvarkingai centro gynėju žaidė Ainas Bareikis, aštuoniolikos metų vyrukas. Džiaugiuosi už vyrus. Iš veidų supratau, kad atidavė viską, ką galėjo.“

Arnas Mikaitis
17'
28'
Artūras Rimkevičius
(Nerijus Mačiulis)
35'
Vilius Armanavičius
Edelino Ie
(Ričardas Beniušis)
38'
Pirmojo kėlinio pabaiga
63'
Deividas Stradalovas
(Klaudijus Upstas)
Tadas Eliošius
(Edelino Ie)
65'
Tadas Eliošius
70'
Diarra Boubakary
(Tomas Salamanavičius)
80'
Tomas Salamanavičius
81'
84'
Mantvydas Eiza
(Mohamed Emi Djabrailov)
84'
Erikas Skripkinas
(Vilius Armanavičius)
Rungtynių pabaiga