13 turas / Geg 09 , Kėdainiai
5 turas / Geg 11 , Panevėžys
14 turas / Geg 14 , Vilnius
14 turas / Geg 14 , Kėdainiai
14 turas / Geg 14 , Alytus
14 turas / Geg 15 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 16 15:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 19:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 20:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 20 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 20 20:00 , Gargždai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 27 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 27 20:00 , Kėdainiai
2015-06-02 | 15 turas | Pakruojo m. stadionas | Teisėjas: Darius Petraška | Žiūrovų: 183

Be pirmojo kėlinio pabaigoje iš aikštės pašalinto Luko Sendžiko likusi Kauno „Spyrio“ komanda svečiuose atlaikė Pakruojo „Kruojos“ atakų laviną, sugebėjo išsaugoti susikrautą persvarą bei iškovojo septintąją pergalę „SMScredit.lt A lygoje“, atsirevanšuodama už nesėkmę pirmajame čempionato rate – 2:1 (2:1). Aukštaitijos komanda pratęsė jau du mėnesius besitęsiantį pergalių badą.

Pirmąją progą „Spyriui“ rungtynių pradžioje sukūrė patys aikštės šeimininkai. Neatidžiai sužaidęs Horia Crisanas prarado kamuolį prie savo baudos aikštelės. Jį perėmusio ir prieš vartus iššokusio Dmitrijaus Rekišo smūgį iš aštraus kampo atrėmė Martynas Matuzas.

Išvesti „Kruoją“ į priekį galėjo Edelino. Greitos pakruojiškių atakos metu Diarra Boubakary prasiveržė iki galinės linijos, atmetė kamuolį komandos draugui, bet šis stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

14-ą minutę savo žodį tarė Andrius Velička. Svečių komandos veteranas išbėgo prieš vartus po idealaus D.Rekišo perdavimo iš aikštės gilumos ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį pro jį pasitikusį vartininką.

Nors ir toliau iniciatyva priklausė „Kruojai“, ieškojusiai kelių prie atsitraukusių kauniečių vartų, tačiau 28-ą minutę kamuolį iš vartų tinklo darsyk teko išimti M.Matuzui. Aikštės šeimininkų vartininkas buvo bejėgis prieš puikų Jevgenijaus Morozo smūgį galva. Kamuolys į vartus įskriejo atsimušęs nuo skersinio.

Rezultatyvų perdavimą komandos draugui atlikęs L.Sendžikas sužaidė labai neatsakingai 42-ą minutę, be ceremonijų aikštės viduryje nugriaudamas Valdą Pocevičių. Tai buvo antroji jaunojo saugo geltona kortelė. Rungtynės jam baigėsi.

Tuo nemalonumai „Spyriui“ nesibaigė. Po šios pražangos standartinės situacijos metu svečių baudos aikštelėje kilo sumaištis, Dariaus Jankausko smūgis buvo nevykęs, bet Edelino sugebėjo paridenti kamuolį be priežiūros paliktam H.Crisanui, gynėjas šią savo progą išnaudojo.

Po pertraukos „Kruoja“ užgulė varžovų vartus.  Realią progą įmušti standartinės situacijos metu turėjo Ričardas Beniušis. Puolėjui po perdavimo link vartų kamuolį atmetė Donatas Strockis, tačiau veteranas smūgiavo nesėkmingai ir pataikė į gynėją.

Netrukus kuriozinio įvarčio vos neįmušė V.Pocevičius. Gynėjo iš krašto perduotas kamuolys galėjo atsidurti vartų tinkle, bet atsitrenkė į skersinį.

71-ą minutę „Spyris“ privalėjo nubausti pernelyg į puolimą nuskubėjusius pakruojiškius. Kauniečiai surengė labai retą kontrataką, bet D.Rekišo perdavimo sulaukęs ir pro du varžovus į baudos aikštelę pranėręs J.Morozas smūgiu pažeme pataikė į virpstą.

„Kruojos“ pastangas ne kartą niekais vertė puikiai žaidęs Deividas Mikelionis, be klaidų gaudęs aukštus perdavimus link vartų, tačiau momentų išlyginti rezultatą buvo. Geros galimybės neišnaudojo gynėjo priežiūros išvengęs ir virš vartų šovęs Tomas Birškys, vėliau visiškai laisvas perdavimą baudos aikštelėje gavo Alfredas Skroblas, bet vietoje smūgio pasirinko perdavimą.

Rungtynių pabaigoje svečiams pavyko šiek tiek atitraukti žaidimą nuo savo vartų. Laimę tolimais šūviais pabandė po keitimo aikštėje pasirodę Rokas Sikorskis ir Benas Olencevičius. Jau per pridėtą laiką labai stipriu ir pavojingu baudos smūgiu pergalę įtvirtinti galėjo D.Rekišas, tačiau į vartus nepataikė.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Patys matėte, kokios rungtynės. Jei nesugebame jų dešimtiese aplošti, tai apie ką galime šnekėti. Eilinį kartą trūko realizacijos: momentų daug, bet naudos jokios. Esame stipriai gilioje duobėje. Bus daugiau laiko atsigauti, gal kažkas pasikeis, gal bus kažkokių permainų, tada gal pajudėsime į priekį. Kažkiek prisiimu personalinės atsakomybės už pralaimėjimus, bet jie slypi giliau. Priežastys - psichologinės pirmoje eilėje. Yra ir kitų, bet nenorėčiau apie jas šnekėti.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Prieš rungtynes sakiau, kad jos bus sunkios. Taip ir įvyko. Aišku, tas mūsų žaidėjo pašalinimas ir greitas įvartis po jo turėjo įtakos. Visą antrą kėlinį turėjome žaisti dešimtiese, bet tokios rungtynėse žaidėjai grūdinasi. Jie išlaikė tą įtampą, susidorojo su užduotimi, kas buvo kalbėta per pertrauką rūbinėje, kad turime išlaikyti. Pavyko, labai tuo džiaugiamės. Mes koncentravomės ties viduriu ir palikome tris laisvus žaidėjus, kurie galėjo jungtis į ataką. Turėjome dar viena labai neblogą progą, kur mūsų žaidėjas pataikė į virpstą. Galima pagirti varžovą, kurie turėjo tam tikrų situacijų, bet gelbėjo vartininkas, pasiaukojančiai žaidė gynėjai. Galvoju, kad šiandien pelnytai pasiekėme pergalę. Stengiamės rodyti charakterį kiekvienose rungtynėse.“ 

Jevgenijus Morozas („Spyris“): „Labai sunkios rungtynės. Ypač durna ta raudona kortelė. Aišku, iš vaikiškų klaidų mes pasidarome savo nemalonias situacijas, bet ačiū Dievui, kad viskas gerai baigėsi. Įvartis į rūbinę - liūdniausias dalykas, kas gali būti. Bet rūbinėje pasišnekėjome ir padarėme tai, ką turėjome padaryti. Nauja komanda, dar bandau joje rasti savo vaidmenį. Žaidžiu ne savo pozicijoje, bet po biški jį įgaunu. Tikiuosi, ne paskutinis įvartis. Kai dešimtiese laimi, labai geros emocijos.“

14'
Andrius Velička
(Dmitrij Rekiš)
28'
Jevgenij Moroz
(Lukas Sendžikas)
35'
Lukas Sendžikas
42'
Lukas Sendžikas
Horia Crisan
(Edelino Ie)
43'
Pirmojo kėlinio pabaiga
59'
Karolis Šilkaitis
(Darius Šinkūnas)
Diogo Gouveia Miranda
(Darius Jankauskas)
71'
77'
Rokas Sikorskis
(Jevgenij Moroz)
84'
Dmitrij Rekiš
85'
Benas Olencevičius
(Giussepe Palma)
Rungtynių pabaiga