14 turas / Bir 15 , Kaunas
14 turas / Bir 15 , Marijampolė
15 turas / Bir 22 , Klaipėda
15 turas / Bir 22 , Kaunas
15 turas / Bir 22 , Marijampolė
15 turas / Bir 23 , Vilnius
16 turas / Bir 29 16:00 , Panevėžys
16 turas / Bir 29 18:00 , Kaunas
16 turas / Bir 29 19:00 , Marijampolė
16 turas / Bir 29 20:00 , Vilnius
17 turas / Lie 04 18:00 , Palanga
17 turas / Lie 04 20:00 , Marijampolė
17 turas / Lie 05 19:00 , Vilnius
17 turas / Lie 06 17:00 , Kaunas
2015-10-25 | 32 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovų: 150

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai iškovojo įspūdingą pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. 32-ojo turo mače Aleksandro Veselinovičiaus kariauna išvykoje net 8:1 (3:0) pamokė futbolo pradžiamokslio „Klaipėdos granitą“. Marijampoliečiai pagal pelnytus taškus, kurių turi 61-ą, susilygino su Klaipėdos „Atlantu“, tačiau dėl geresnio tarpusavio dvikovų rezultatų pakilo į trečią poziciją.

Šioje dvikovoje labiausiai spindėjo Ernestas Veliulis ir Tomas Radzinevičius. E. Veliulis buvusiai komandai pelnė net keturis įvarčius, o „hetriką“ įforminęs T. Radzinevičius savo sąskaitoje turi jau 26 įvarčius bei greičiausiai taps rezultatyviausiu šio sezono futbolininku.

Jau nuo pat akistatos pradžios svečiai perėmė iniciatyvą ir buvo akivaizdu, kad praretėjusiomis gretomis rungtyniavę klaipėdiečiai anksčiau ar vėliau trauks kamuolį iš savo vartų tinklo.

Nors po Admiro Kecapo smūgio „Klaipėdos granitą“ išgelbėjo vartininkas, tačiau 18-ą ir 20-ą minutę jam teko kapituliuoti prieš buvusį granitiečių atstovą. Tiek Franko Laličiaus klaida, tiek Valentino Baranovskio perdavimu pasinaudojęs E. Veliulis per trumpą laiką sugebėjo pasiekti dublį.

33-ą minutę „Sūduva“ dar labiau įtvirtino savo pranašumą, kai kamuolys baudos aikštelėje palankiai atšoko T. Radzinevičiui. Patyrusiam puolėjui beliko tik stipriu smūgiu iš arti nuginkluoti vartų sargą.

Marijampoliečiai sukėlė dar keletą gaisrų varžovų aikštės pusėje, o šeimininkai atsakė tik pavieniais ir netiksliais smūgiais. Vis dėlto tai toli gražu nebuvo viskas, ką pamatė sirgaliai.

Varžovų triuškinimą 47-ą ir 51-ą minutę pratęsė E. Veliulis ir nežinia, kiek dar šis futbolininkas pelnytų įvarčių, jei ne trenerio netrukus atliktas keitimas.

Klaipėdiečiai ir toliau žaidė atvirą futbolą, tačiau atakose pritrūkdavo sėkmės. Po Juro Pejičiaus stipraus smūgio iš 17 metrų „Sūduvą“ išgelbėjo virpstas.

Tiksliai 54-ą minutę iš arti smūgiavo ir antrą sykį sezone pasižymėjo Valentinas Baranovskis. Antro rato mače saugas taip pat pelnė įvartį į „Klaipėdos granito“ vartus.

Dar dvejas vinis į šeimininkų karstą įkalė T. Radzinevičius, kuris antroje vietoje snaiperių lentelėje žengiantį „Trakų“ puolėją Davidą Aršakianą lenkia jau penkiais įvarčiais.

Per likusį rungtynių laiką progų turėjo tiek naujoje komandoje „SMScredit.lt A lygoje“ dar nepasižymėjęs Karolis Laukžemis, tiek jo kolega Markas Kardokas. Šių futbolininkų bandymus atremdavo vartininkas, o kartais pritrūkdavo tikslumo.

Visgi 85-ą minutę „Klaipėdos granitas“ pelnė garbės įvartį. Marius Papšys pasinaudojo neapdairiai vartus palikusio Džiugo Bartkaus klaida, pasiųsdamas kamuolį į tuščius vartus.

Paskutinis šių rungtynių akordas buvo nemalonus – už spyrį varžovui iš aikštės buvo pašalintas Titas Vitukynas. 

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Po tokių rungtynių man labai gėda. Nežinau, kaip komandai – būti tokiems bevaliams ir abejingiems. Nežiūrint į visas objektyvias ir subjektyvias priežastis, komandai irgi turėtų būti gėda – to nelabai jutau. Nebuvo nei charakterio, nei valinių savybių. Gali pralaimėti: „Sūduva“ šiuo metu puikioje sportinėje formoje, reikia juos pasveikinti su pelnyta pergale, bet kada geras varžovas – pasitikrink, nenusileisk.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Pirmiausia, mus tenkina pergalė. Noriu pasveikinti savo futbolininkus, kurie visą laiką žaidė rimtai. Manau, kad rimta komanda turi žaisti taip pat iki galo, nebūti patenkinta rezultatu. Mūsų nusistatymas – pabandyti įmušti kuo daugiau. Rungtynės gavosi tokios, mes norime sukurti kuo daugiau momentų. Dabar pavojinga galvoti, kad esame stiprūs ir galingi. Rungtynės baigėsi, mūsų laukia dar keturi rimti susitikimai čempionate. Einame žingsnis po žingsnio ir rytoj galvosime apie kitas rungtynes.“   

Ernestas Veliulis („Sūduva“): „Malonu, kad įmušiau keturis įvarčius, bet, svarbiausia, kad iškovojome pergalę. Įvarčiai – komandos draugų nuopelnas, man reikėjo tik vienu lietimu uždaryti. Ačiū komandos draugams už sukurtas progas. Rinktinė davė dar daugiau motyvacijos. Malonu, kai pakvietė. Dabar svarbiausios rungtynės, reikia atiduoti šimtą procentų. Išeiname susikaupę, atiduodame šimtą procentų, viskas sekasi gerai.“

18'
Ernestas Veliulis
20'
Ernestas Veliulis
(Valentinas Baranovskis)
33'
Tomas Radzinevičius
(Valentinas Baranovskis)
Dmitrijus Šiškinas
44'
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Karolis Laukžemis
(Admiras Kecapas)
Levas Sonas
(Pavle Sušičius)
46'
47'
Ernestas Veliulis
(Tomas Radzinevičius)
51'
Ernestas Veliulis
51'
Marius Šoblinskas
(Nerminas Jamakas)
Aivaras Lukošius
(Villi Grigaitis)
53'
54'
Valentinas Baranovskis
55'
Markas Kardokas
(Ernestas Veliulis)
Gediminas Kruša
56'
65'
Tomas Radzinevičius
(Valentinas Baranovskis)
69'
Tomas Radzinevičius
(Vaidas Slavickas)
Liutauras Rimkus
(Gediminas Kruša)
79'
Marius Papšys
85'
Titas Vitukynas
89'
89'
Maximiliano Ugge
Rungtynių pabaiga