14 turas / Rug 08 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 , Vilnius
15 turas / Rug 16 , Gargždai
16 turas / Rug 20 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 , Vilnius
17 turas / Rug 27 15:00 , Gargždai
17 turas / Rug 27 17:00 , Vilnius
17 turas / Rug 27 19:00 , Marijampolė
18 turas / Spa 02 19:00 , Vilnius
18 turas / Spa 03 15:00 , Kaunas
18 turas / Spa 03 17:00 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 17:00 , Gargždai
19 turas / Spa 20 18:00 , Gargždai
2015-10-04 | 30 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Robertas Šmitas | Žiūrovų: 550

Pirmuose trijuose uostamiesčio derbiuose intriga virė iki paskutinių rungtynių minučių, tačiau ketvirtasis komandų susitikimas baigėsi užtikrinta Klaipėdos „Atlanto“ pergale. Atlantiečiai 30-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo mače išvykoje 5:1 (2:0) sutriuškino prastai gynyboje atrodžiusį „Klaipėdos granitą“.

Konstantino Sarsanijos treniruojama ekipa iškovojo septynioliktą pergalę ir, savo sąskaitoje turinti 57 taškus, pakilo į trečią vietą, aplenkdama Marijampolės „Sūduvą“. Granitiečiai pralaimėjo šešioliktą kartą bei turnyro lentelėje žengia aštunti.

Rungtynių pradžioje komandos kamuolį kontroliavo apylygiai, tačiau šeimininkų klaidos aikštės viduryje suteikdavo progą „Atlantui“ grėsmingai kontratakuoti.

Sykį Maksimas Maksimovas užklupo varžovus nepasiruošusius – ruso pažeme smūgiuotą kamuolį sugavo Tadas Norbutas. Visgi 27-ą minutę rezultatyviai šiame sezone žaidžiantis saugas išvedė savo komandą į priekį.

Andrius Jokšas perėmė kamuolį „Klaipėdos granito“ aikštės pusėje ir prasiveržė arčiau vartų. Veteranas surado M. Maksimovą, kurio pirmą smūgį T. Norbutas atrėmė, bet antruoju bandymu rusas sutvarkė formalumus.

Netrukus „Atlantas“ pasinaudojo dar viena grubia šeimininkų klaida. 31-ą minutę Dovydas Norvilas pelnė įvartį nuo 11 metrų atžymos, kai ranka baudos aikštelėje sužaidė Tamirlanas Kozubajevas.

Po pertraukos granitiečiai atrodė geriau ir turėjo dėkingą progą sušvelninti rezultatą. Po puikaus perdavimo Deividas Lukošius iššoko vienas prieš vartininką, tačiau nesėkmingai pasiekė kamuolį ir smūgiavo tiesiai į Mindaugą Malinauską.

Gedimino Jarmalavičiaus kariaunos ūpą pakovoti dėl taškų gerokai aptemdė Roko Boruso neapgalvota pražanga baudos aikštelėje. Nors 66-ą minutę Robertas Vėževičius 11 metrų baudiniu T. Norbuto nenuginklavo, tačiau sugebėjo antruoju bandymu atšokusį kamuolį pasiųsti į vartus.

Per likusį rungtynių komandos žaidė atvirą futbolą. Visgi „Atlanto“ gynėjai rungtyniavo gana patikimai, savo ruožtu, granitiečių gynybos linija sužaidė itin prastą mačą.

77-ą minutę eilinę oponentų pozicinę klaidą įvarčiu pavertė Ovidijus Verbickas, tiksliai smūgiavęs į tolimą vartų kampą.

Nors po dviejų minučių Dragomiras Duminika pasinaudojo Mariaus Papšio perdavimu ir sušvelnino rezultatą, tačiau „Atlanto“ futbolininkai dar spėjo įkalti paskutinę vinį į varžovų karstą.

Per teisėjo pridėtą laiką po keitimo aikštėje pasirodęs ir kelių dėkingų progų nerealizavęs Lukas Baranauskas pralaužė ledus – puolėjas pelnė pirmą įvartį šiame sezone, tiksliai smūgiuodamas iš arti.

„Atlanto“ pergalė ketvirtame uostamiesčio derbyje – visiškai pelnyta, savo ruožtu, granitiečiai turėtų pasidaryti tam tikras išvadas. 

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Vaikinai tvirtai sužaidė aikštės viduryje, nes „Klaipėdos granitas“ turi gerą vidurio liniją, kuri žaidžia neblogą futbolą, kombinuoja. Mes stengėmės žaisti susispaudę vidurio linijoje ir greitai kontratakuoti. Mums tai pavyko. Vaikinai tinkamai nusiteikė rungtynėms, juos sveikinu su geru rezultatu, o sirgalius – su pergale. „Klaipėdos granitas“ – mums nepalanki komanda, mes praradome penkis taškus. Dabar neturime teisės klysti, turime rinkti maksimalų taškų skaičių. Džiaugiuosi, kad vaikinai įvykdė užduotis.“

Lukas Baranauskas („Atlantas“): „Kiekvieną mačą kovoji, derbis prideda papildomos motyvacijos. Su šaika džiaugiamės, viskas gerai. Buvo nesėkmių, dabar atsistojome. Įmušėme penkis įvarčius, visi pakilime. Tikiuosi banga neatslūgs ir eisime taip toliau. Iš pradžių galvojau, kad bus sunku, bet po įvarčių perėmėme iniciatyvą ir pasipylė progos. Būtų labai šaunu, jei neapleistume pozicijų. Treneris nuteikinėja: reikia bronzos.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Rungtynes vertinu taip, kad praktiškai jokio derbio ir nebuvo, nes žaidėme labai blogai. Reikia „Atlantą“ pasveikinti su pelnyta pergale, jie buvo tikrai vertesni ir tą įrodė. Jie labiau norėjo, kovėsi – mes buvome tik statistai. Per pertrauką pasakiau komandai, kad neprisimenu tokio atvejo nuo vasario mėnesio, kad pirmame kėlinyje nesukuriame nė vieno momento. Žaisti skersai aikštės ir laikyti kamuolį – nereiškia, kad žaidi futbolą, nes varžovų vartai yra kitoje pusėje.“

27'
Maksim Maksimov
(Andrius Jokšas)
Tamirlan Kozubaev
30'
31'
[11m.] Dovydas Norvilas
Juro Pejič
43'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Deividas Lukošius
(Gediminas Kruša)
46'
53'
Kazimieras Gnedojus
58'
Robertas Vėževičius
(Markas Beneta)
64'
Lukas Baranauskas
(Gerardas Žukauskas)
Rokas Borusas
65'
66'
Robertas Vėževičius
66'
Robertas Vėževičius
Villi Grigaitis
(Rokas Borusas)
68'
77'
Ovidijus Verbickas
(Rolandas Baravykas)
Dragomir Duminika
(Marius Papšys)
79'
Lev Son
(Dragomir Duminika)
80'
80'
Simonas Urbys
(Maksim Maksimov)
90' +3
Lukas Baranauskas
(Robertas Vėževičius)
Rungtynių pabaiga