13 turas / Geg 09 , Kėdainiai
5 turas / Geg 11 , Panevėžys
14 turas / Geg 14 , Vilnius
14 turas / Geg 14 , Kėdainiai
14 turas / Geg 14 , Alytus
14 turas / Geg 15 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 16 15:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 19:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 20:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 15 turas / Geg 20 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 20 20:00 , Gargždai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 27 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 16 turas / Geg 27 20:00 , Kėdainiai
2015-06-01 | 15 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovų: 300

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai sužaidė geriausią sezono mačą ir parbloškė titulą ginantį čempioną Vilniaus „Žalgirį“. Penkiolikto „SMScredit.lt A lygos“ turo centriniame mače atlantiečiai namuose 4:2 (1:1) palaužė sostinės klubą. Valdo Dambrausko treniruojama ekipa antroje vietoje žengiančius „Trakus“ lenkia dviem taškais.

Uostamiesčio komandos atakų lyderis Andrejus Paniukovas pelnė „hetriką“ ir sugrįžo į rezultatyviausių pirmenybių futbolininkų viršūnę. Ruso sąskaitoje – septyniolika įvarčių.

Klampi veja neleido žalgiriečiams demonstruoti jiems įprasto žaidimo. Nors svečių atakose buvo nebūdingai daug techninio broko, tačiau keletą pavojingų progų „Žalgiris“ sukūrė.

Jakubas Wilkas klastingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, ten varžovą aplenkė Linas Pilibaitis, bet smūgiavo virš vartų. Netrukus puikiai oponentą suklaidino Serge‘as Nyuiadzis bei mušė pažeme šalia virpsto.

„Atlantas“ žaidė kovingai ir 26-ąją minutę išsiveržė į priekį. Žalgiriečiams pirmuoju bandymu nepavyko apsiginti nuo standartinės padėties, o tinkamoje vietoje laiku atsidūręs A.Paniukovas smūgiavo tiksliai.

Vis dėlto šeimininkai persvara ilgai džiaugtis negalėjo. 32-ąją minutę Manto Kuklio smūgis buvo blokuotas, bet prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo L.Pilibaitis ir išlygino rezultatą.

Kėlinio pabaigoje iniciatyvą turėjo svečiai, tačiau kampinių ir aštrių perdavimų vilniečiai įvarčiais nepavertė.

Iš karto po pertraukos „Atlanto“ sirgaliai turėjo progą pamatyti vieną gražiausių įvarčių šiame sezone, mušant baudos smūgį. 51-ąją minutę A.Paniukovas standartinę padėtį išpildė idealiai ir nepaliko Sauliui Klevinskui nė menkiausios galimybės.

Pasimetę žalgiriečiai 55-ąją minutę gavo dar vieną smūgį. Po pakelto kampinio kamuolys nuskriejo iki Maksimo Maksimovo, kuris iš arti mušė akrobatiškai bei padvigubino rezultatą.

„Žalgiriui“ nepavyko rengti pozicinių atakų, o kurį laiką pavojų prie varžovų vartų čempionai sukurdavo tik standartinių padėčių metu.

69-ąją minutę svečių situacija dar labiau komplikavosi. A.Paniukovas tiksliu smūgiu užbaigė išpuolį ir įformino „hetriką“. Po kelių akimirkų Gerardas Žukauskas galėjo įkalti dar vieną vinį į čempionų karstą, tačiau saugo galingai smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų „devyniukės“.

Vis dėlto šeimininkams nepavyko ramiai užbaigti rungtynių. 78-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodžiusio Danielio Romanovskio smūgį atrėmė vartininkas, bet laiku prie kamuolio suskubęs L.Pilibaitis sušvelnino rezultatą.

Netrukus M.Maksimovas smūgiavo į virpstą, o paskutinės minutės prie „Atlanto“ vartų buvo itin karštos. Deivido Šembero bandymą puikiai atrėmė Edvinas Gertmonas, taip pat vartų konstrukcija drebėjo ir po stipraus L.Pilibaičio smūgio galva.

Visgi atlantiečiams pavyko atsilaikyti ir pasiekti revanšą už ankstesnius šio sezono pralaimėjimus. 

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Oras buvo blogas žiūrovams, nes lijo, o futbolui pats geriausias. Vaikinai šaunuoliai, nepavedė. Noriu pasakyti, kad šiandien nugalėjome labai gerą komandą. „Žalgiris“ – stipriausia komanda Lietuvoje ir tą įrodo. Bent vieną kartą per metus laimime prieš „Žalgirį“, taip buvo ir užpraeitais, ir praeitais metais. Šiandien žaidė labai jauna komanda, dešimt žaidėjų iš vienuolikos buvo jaunesni negu dvidešimt dvejų metų, tuo pergalė vertingesnė.“  

Edgaras Žarskis („Atlantas“): „Daug kovos, daug išnaudojome jėgų – sunkios rungtynės. Oras buvo toks, kad nei mes gražiai žaidėme futbolą, nei jie. Pelnytai laimėjome, nepralaimėjome kovų aikštės viduryje, taip viskas ir turėjo baigtis. Buvome gerai nusiteikę, kovojome kiekviename metre, nenusileidome, kojos nepatraukėme. Buvome viena komanda ir laimėjo komanda.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Tai buvo prasčiausios rungtynės šį sezoną. Šiandien į aikštę išėjome atostogų nuotaikomis ir už tai labai skaudžiai buvome nubausti. Norisi pasveikinti „Atlanto“ komandą, kuriai šie taškai buvo labai svarbūs ir tas akivaizdžiai matėsi aikštėje. Mes gyvename atostogų nuotaikomis, būtent dėl to ir nukentėjome. Labai prastos buvo pirmos 20–25 minutės, kai absoliučiai niekas nesigavo. Žinojome, kad taip gali būti, nes pereinant nuo sintetinės aikštės ant žolės visą laiką kažkiek pirmame kėlinyje užtrunka adaptacija.“

Vytautas Lukša („Žalgiris“): „Praleidome daug įvarčių, kurie krito po standartinių padėčių. Buvome neatidūs gindamiesi. Jiems šiandien sukrito visi momentai, mes turėjome momentų – neišnaudojome ir buvome nubausti. Sąlygos buvo vienodos. Paniukovui šiandien pasisekė: įmušė tris įvarčius. Treneris akcentavo, kad jį reikia dengti, bet šiandien neuždengėme. Gal atostogos psichologiškai lietė kai kuriuos žaidėjus, bet manęs ne. Šiandien reikėjo laimėti rungtynes ir viskas.“ 

Andrej Paniukov
(Markas Beneta)
26'
32'
Linas Pilibaitis
44'
Serge Nyuiadzi
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Kristis Andreou
(Serge Nyuiadzi)
Andrej Paniukov
51'
54'
Semir Kerla
Maksim Maksimov
55'
57'
Egidijus Vaitkūnas
(Jakub Wilk)
Gerardas Žukauskas
(Dovydas Virkšas)
65'
Andrej Paniukov
69'
75'
Vytautas Lukša
77'
Daniel Romanovskij
(Mantas Kuklys)
78'
Linas Pilibaitis
Lukas Baranauskas
(Andrej Paniukov)
87'
Robertas Vėževičius
(Markas Beneta)
88'
Dovydas Norvilas
90' +3
Rungtynių pabaiga