28 turas / Lie 16 , Telšiai
28 turas / Lie 17 , Kaunas
28 turas / Lie 19 , Alytus
29 turas / Lie 23 , Vilnius
29 turas / Lie 23 , Gargždai
29 turas / Lie 25 , Kėdainiai
Tiesiogiai 19 turas / Lie 30 18:00 , Gargždai
Tiesiogiai 19 turas / Lie 31 17:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 19 turas / Rug 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 19 turas / Rug 02 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Rug 06 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 22 turas / Rug 06 20:00 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Rug 07 17:00 , Kaunas
Tiesiogiai 22 turas / Rug 07 19:00 , Marijampolė
2014-11-09 | 34 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovų: 600

Rungtynes čempionai pradėjo nestandartine sudėtimi. Treneris Marekas Zubas į aikštę išleido vos antrąsyk čempionate žaidusį Aldą Korsaką, gynybos linijoje Algio Jankausko partneriu tapo Artūras Žulpa. Nežiūrint į tai, „Žalgiris“ iškart užgulė svečių vartus.

Pirmosios progos laukti ilgai neteko. „Žalgiris“ privalėjo išsiveržti į priekį jau 9-ąją minutę, bet taiklumo pritrūko Krisčiui Andreou po tikslaus V.Šilėno perdavimo. Vėliau tuo, kad pataikė teisiai į  į vartininką Kornelijų Timofejevą, negalėjo patikėti Linas Pilibaitis, sulaukęs to paties V.Šilėno juvelyriškai tikslios dovanos iš kairiojo krašto.

Kėlinio viduryje aikštės šeimininkų atakos aštrėjo. Pavojingai iš toli smūgiavo Paulius Janušauskas ir Mantas Kuklys, į vartus greitos atakos metu nepataikė Edvinas Baniulis. Antras rungtynes starto vienuolikėje pradėjęs jaunasis puolėjas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą 33-ąją minutę, pataisydamas L.Pilibaičio smūgį, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Gausiomis pajėgomis prie savo vartų išsirikiavusi „Dainava“ dukart galėjo „pagauti“ vilniečius kontratakų metu, bet abiem atvejais nepasisekė Renaldui Stankevičiui. Kartą vienas prieš Aivarą Bražinską iššokęs alytiškis per toli atleido kamuolį, leisdamas jį perimti vartus palikusiam vartininkui, o kėliniui baigiantis puolėjas smūgiu pažeme apmaudžiai nepataikė į tolimą kampą.

Iškart po pertraukos daugiausiai grėsmės „Dainavos“ vartams kėlė aukšti perdavimai į baudos aikštelę, kai gerų progų smūgiais galva neišnaudojo L.Pilibaitis ir A.Žulpa. „Žalgirio“ treneriui į aikštę metus naujas pajėgas, jos kuriam laikui išderino čempionų žaidimą. Kamuolį vilniečiai kontroliavo, bet nieko pavojingo nesukūrė.

Apsipratęs su įvykusiais taktiniais pakeitimais, kėlinio viduryje „Žalgiris“ prie alytiškių vartų sukūrė tikra pirtį, kuri galiausiai baigėsi įvarčiu. Iš pradžių dusyk nepasisekė rezultatyviausiam čempionų žaidėjui L.Pilibaičiui. Kartą jis pasiuntė kamuolį į virpstą, vėliau – smūgį iš poros metrų sugebėjo atremti K.Timofejevas. Vargus prie „Dainavos“ vartų pagaliau užbaigė po keitimo aikštėje pasirodęs Serge Nyuiadzis. Legionierius iš Prancūzijos atsidūrė R.Leliūgos smūgiuoti kamuolio kelyje ir pataisė trajektoriją, nukreipdamas jį į vartus bei išvesdamas vilniečius į priekį.

Iki tol kėlinyje jokių progų nesurezgę alytiškiai galėjo išlyginti rezultatą 80-ąją minutę po vienintelio kampinio prie „Žalgirio“ vartų, bet gynėjas Sergio Uyi kovodamas su varžovu iš aštraus kampo smūgiavo pro šalį.

Gausybės progų iki tol nerealizavęs L.Pilibaitis savo vis tik pasiekė 86-ąją minutę, vienu lietimu „uždaręs“ tikslų S.Nyuiadzio perdavimą iš kairės. Tai buvo 15-asis vilniečio įvartis sezone, kuriuo saugas pasivijo antroje snaiperių klasifikacijos vietoje esantį pakruojiškį Ričardą Beniušį.

Paskutinę mačo minutę kone pirmuoju lietimu aikštėje pasirodęs Favouras Aniekanas galėjo sušvelninti rezultatą, bet neišnaudojo puikaus Antonio Seppe perdavimo ir nesėkmingai pabandė perkelti kamuolį per neapdairiai vartus palikusį Aivarą Bražinską.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Nenoriu kalbėti apie rungtynes. Svarbiausia dalykas - turėjome naujų žaidėjų starto sudėtyje: A.Korsaką, antrąsyk žaidė E.Baniulis, taip pat debiutavo D.Romanovskis. Tai buvo pagrindinis rungtynių tikslas. Nemažai pakeitėme sudėtį, A.Žulpai teko žaisti gynėju. Tai buvo mano mintis kartas nuo karto jį išbandyti šioje pozicijoje. Tai jam gera patirtis ir jis šiandien sužaidė gerai. Mes laimėjome ir tai svarbiausia. Dabar turėsime šiek tiek laiko poilsiui ir po trijų dienų vėl tęsime pasiruošimą mačui Klaipėdoje. Taip pat jau galvojame apie paskutines rungtynes ir atostogas. Taip pat jau pradedame pamažu galvoti apie naują sezoną. Tam turime ir laiko, ir galimybes.“

Serge Nyuiadzis („Žalgiris“): „Kaip matėte, buvo sunkios rungtynės, nelengva žaisti prieš paskutinę čempionato komandą. Žinojome, kad jie - silpnesni, bet taip pat žinojome, kad jie atvyks žaisti ir kovoti prieš čempionus. Laimei, atlikome savo darbą. Treneris mane išleido, kad įnešti greičio ir pasinaudoti mano sugebėjimais, nes mums nesisekė atakuoti ir palaikyti kamuolį. Kai išėjau, žaidžiau savo žaidimą kaip ir visą sezoną. Tai padėjo komandai.“

Treneris Marco Ragini („Dainava“): „Visų pirmiausia, noriu pasakyti, kad man ir mano žaidėjams yra garbė žaisti prieš Lietuvos čempionus. Esu patenkintas, nes daug minučių rezultatas buvo lygus. Žinoma, kad „Žalgiris“ - geriausia komanda, turi puikų trenerį. Mano komanda žaidė geriausiai, kaip tik galėjo. Turėjome puikias penkias progas įmušti. Tai svarbiausia. Žaidėme nuo gynybos ir buvome pasiruošę kontratakuoti. Jei būtume tikslesni, galėjome dukart įmušti: iš pradžių R. Stankevičius, o rungtynių pabaigoje - Favouras. Toks yra „Dainavos“ sezono paveikslas. Žinau, kad nesame tokio lygio, kaip kiti lygos klubai, bet įdedame savo širdis ir kartais žaidžiame gerai. Liko du mačai, stengsimės juos garbingai sužaisti.“

Mouhamed Camara („Dainava“): „Iki šiol turime daug problemų komandoje. Jos lieka mūsų galvose, todėl sunku nusiteikti tinkamai rungtynėms ir jos visiškai atsiduoti. Šiandien žaidėme teisingai. “

2'
Rokas Janilionis
16'
Fabio Possagno
Pirmojo kėlinio pabaiga
Serge Nyuiadzi
(Jakub Wilk)
46'
46'
Ervinas Chvesko
(Kęstutis Balčiūnas)
Rytis Leliūga
(Edvinas Baniulis)
59'
Daniel Romanovskij
(Kristis Andreou)
65'
Serge Nyuiadzi
(Rytis Leliūga)
71'
Daniel Romanovskij
84'
85'
Favour Aniekan
(Renaldas Stankevičius)
Linas Pilibaitis
(Serge Nyuiadzi)
86'
Rungtynių pabaiga