12 turas / Lie 28 , Kaunas
12 turas / Lie 28 , Panevėžys
12 turas / Lie 28 , Vilnius
13 turas / Rug 01 , Gargždai
13 turas / Rug 02 , Marijampolė
13 turas / Rug 02 , Vilnius
14 turas / Rug 07 18:00 , Vilnius
14 turas / Rug 07 20:00 , Kaunas
14 turas / Rug 08 17:00 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 19:00 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 19:00 , Vilnius
15 turas / Rug 16 17:00 , Gargždai
16 turas / Rug 20 18:00 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 20:00 , Vilnius
2014-08-02 | 21 turas | „Hikvision“ arena | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovų: 700

Prieš rungtynes žadėjusi atakuoti, „Sūduva" nuo dvikovos pradžios nuskubėjo į priekį. Daugumą atakų aikštės šeimininkai rengė kairiuoju flangu, kur labai aktyviai žaidęs Mindaugas Grigaravičius kėlė daug problemų jį prižiūrėjusiam Tomui Rapalavičiui.

Pirmasis gaisras prie svečių vartų kilo 9-ąją minutę, suklydus Andrejui Stincai. Šiauliečių vartininkas nesėkmingai kumščiais atmušė kamuolį. Jo laimei, po sumaišties baudos aikštelėje nugara į vartus stovėjusiam Tomui Radzinevičiui bandymas smūgiuoti sukantis nepavyko.

Kontratakų taktiką pasirinkę „Šiauliai" iš karto atsakė pavojingu išpuoliu. Niko Tokičius tiksliu perdavimų prieš vartus išvedė Jevgenijų Morozą, kurio smūgį pažeme ne be vargo į kampinį nukreipė Džiugas Bartkus.

Dar viena svečių klaida 12-ąją minutę virto įvarčiu. Labai nesėkmingai sužaidęs Vytas Gašpuitis leido vienam prieš vartininką atsidurti T.Radzinevičiui. Puolėjas sužaidė labai nesavanaudiškai ir perdavimu surado atskubėjusį Arminą Vaskelą, kuris savo šanso nepraleido.

Po įvarčio „Sūduva" nenurimo ir toliau tęsė varžovų vartų šturmą. Daug erdvės kairėje turėjęs M.Grigaravičius aukštais perdavimais nuolat ieškojo komandos draugų, tačiau tikslių smūgiuoti komandos draugams atlikti nepavyko. Taip pat smūgiai iš toli laimę bandė Marius Šoblinskas ir Karolis Chvedukas.

Kėlinio pabaigoje A.Stinca puikiu šuoliu išgelbėjo komandą, atremdamas labai stiprų M.Grigaravičiaus smūgį. Persvarą padvigubinti ir atšokusį kamuolį į tuščius vartus privalėjo nukreipti Valentinas Baranovskis, bet saugas įsigudrino smūgiuoti pro šalį.

Akylai gynėjų prižiūrėtas rezultatyviausias lygos žaidėjas N.Tokičius pabandė užklupti nepasiruošusį D.Bartkų smūgiu iš labai aštraus kampo. „Sūduvos" vartininkas atmušė kamuolį prieš save, o suskubę gynėjai pavojų likvidavo.

Antrasis kėlinys prasidėjo abipusėmis greitomis atakomis. Visų pirma, po pertraukos aikštėje pasirodęs R.Gedminas flangu prasiveržė link varžovų vartų, bet sudelsė smūgiuoti, užstrigdamas gynėjų apsuptyje. Iš karto po to A.Stincai teko šuoliu atremti labai pavojingą V.Baranovskio smūgį kitoje aikštės pusėje.

56-ąją min. traumą gavus T.Rapalavičiui, „Sūduva" pasinaudojo tuo, kad laikinai šiauliečiams teko žaisti mažumoje. K.Chvedukas puikiu perdavimu baudos aikštelėje surado M.Grigaravičių, kuris puikiai suklaidino šalia buvusį gynėją, bet smūgiavo šalia vartų.

„Šiauliai" atsakė labai pavojingu išpuoliu. Svečiai puikiai įmetė kamuolį įkirtusiam N.Tokičiui, šis iššoko vienas prieš D.Bartkų, tačiau nesugebėjo pergudrauti idealiai sužaidusio ir komandą išgelbėjusio „Sūduvos" vartininko.

Po penkių minučių V.Baranovskis labai lengvai krašte suklaidino varžovą ir atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, bet visiškai laisvas prieš tuščius vartus atsidūręs T.Radzinevičius kažkokiu būdu įsigudrino nepataikyti į kamuolį.

Vos pusę minutės aikštėje praleidęs Giorgio Russo pirmu lietimu įsirašė į rungtynių statistiką. Legionieriui iš Italijos beliko iš poros metrų nukreipti kamuolį į vartų tinklą po puikaus M.Grigaravičiaus perdavimo 68-ąją minutę.

Rungtynių pabaigoje šiauliečiai pabandė surengti nedidelį šturmą, bet tolimi R.Gedmino, Justo Raziūno ir Tamiralno Kozubajevo smūgiai buvo netikslūs.

Per arbitro pridėtą laiką pasižymėti galėjo T.Radzinevičius. Puolėjas po G.Russo perdavimo iššoko vienas prieš vartus, prasimetė kamuolį pro jį pasitikusį vartininką, bet griuvo, tikėdamasis 11 m. baudinio. Teisėjas pražangos neįžvelgė.

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai"): „Pirmiausia norėčiau pasveikinti ir nuošitdžiai padėkoti abiejų komandų futbolininkams. Futbolą žaidėme nežmoniškomis sąlygomis. Jie kūrė kažkokį reginį ir jiems už tai - ačiū. Antrajam kėliniui einant į pabaigą, mes gal daugiau „pasėdome", bet nebuvo lengva niekam. Buvo nepaprastai sunku. Kiekviena smulkmena pakoreguoja, iškritus vienam ar kitam žaidėjui: tu ruri greitai persiorientuoti, daryti tam tikrus perstatymus. Nesakyčiau, kad trauma įnešė lemiamos reikšmės. Šiandien „Sūduva" laimėjo pelnytai. Vėlgi, pirmąjį įvartį atsivežėme patys, N.Tokičius galėjo išlyginti. Mes turėjome vieną, kitą momentą, „Sūduva" jų turėjo daugiau - rezultatas yra teisingas."

Treneris Darius Gvildys („Sūduva"): „Nuotaikos tokios dvejopos. Rezultatas tenkina, bet žaidimas, ypatingai pirmą kėlinį - labai daug broko. Keista, nes išvakarėse treniruotėje buvo visai nieko. Sunku įvardinti priežastis. Gal karštas oras, nes ir viena, ir kita komanda darė tokias klaidas, kur, atrodė, išėjome į aikštę ir užmiršome pusę, ką įžaidinėjome visą savaitę. Progų realizacija netenkina. Atlikus perdavimus, rezultatas galėjo būti padarytas teigiamas anksčiau, visai kitaip situacija būtų vysčiusis. Gynyboje matėsi susižaidimo stoka."

Carlosas Martinezas Aibaras („Sūduva"): „Labai sunkios rungtynės dėl oro temeperatūros. Visiems buvo karšta, tačiau išnaudojome turėtas progas ir įmušėme du įvarčius. Manau, kad mūsų realizacija yra gera. Turėjo gal 4-5 geras progas, įmušėme dukart. Turime būti atsargesni gynyboje, kad leistume varžovams kurti kuo mažiau."

Arminas Vaskela
(Tomas Radzinevičius)
12'
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Rokas Gedminas
(Mindaugas Strauka)
57'
Justas Raziūnas
(Tomas Rapalavičius)
Carlos Martinez Aibar
(Arminas Vaskela)
63'
67'
Justas Petravičius
(Jevgenij Moroz)
Giorgio Russo
(Mindaugas Grigaravičius)
68'
Giorgio Russo
(Valentin Baranovskij)
68'
Povilas Kiselevskis
(Karolis Chvedukas)
79'
Rungtynių pabaiga