18 turas / Spa 02 , Vilnius
18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 18:30 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas
2014-11-08 | 34 turas | „Hikvision“ arena | Teisėjas: Nerijus Dunauskas | Žiūrovų: 700

Neturėję kur trauktis šeimininkai iš karto užgulė svečių iš Pakruojo vartus ir viena po kitos rezgė atakas. Nors keli pakelti kampiniai naudos neatnešė, tačiau spaudimas bei akivaizdi kamuolio kontrolė davė savo vaisių 17-ąją minutę.

Valentinas Baranovskis atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Giorgio Russo, italas pabėgo nuo jį dengusio Alfredo Skroblo ir tiksliai smūgiavo vienu lietimu. Savo ruožtu „Kruojos“ futbolininkai atakavo padrikai ir pirmąjį pusvalandį buvo savo pačių šešėlyje.

29-ąją minutę pavojingą tolimą smūgį atliko Tomas Radzinevičius, visgi puolėjui džiaugtis įvarčiu neleido Martynas Matuzas – vartininkas už galinės linijos nukreipė į patį vartų kampą skriejusį kamuolį.

Blankiai rungtyniavę svečiai inicijavo spurtą, kurio pagrindinis veikėjas buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas Ričardas Beniušis. Pirmąjį puolėjo bandymą išlyginti rezultatą atrėmė Džiugas Bartkus, tačiau 33-iąją minutę vartininkas buvo bejėgis, kai „Kruojos“ kapitonas po Dariaus Jankausko pakelto kampinio tiksliai smūgiavo galva. Tai jau 15-asis R.Beniušio įvartis šiame sezone.

Antrosios rungtynių pusės užuomazgoje vėlgi ryžtingiau atakavo šeimininkai. Visgi Marijampolės klubo gerbėjams teko nusivilti ir po netikslių smūgių, ir tada, kai būdamas nuošalėje V.Baranovskis pasiuntė kamuolį į vartus.

68-ąją minutę savo žodį tarė ir svečiai. Po aukšto perdavimo į baudos aikštelę Aivaras Bagočius puikiai pakovojo su keliais jį dengusiais varžovais ir klastingu smūgiu pažeme vos neišvedė savo komandos į priekį.

Netrukus pavojinga ataka atsakė šeimininkai – T.Radzinevičius atliko perdavimą V.Baranovskiui, tačiau saugas maždaug iš 10 metrų smūgiavo virš vartų.

Rungtynių atomazgoje palikę savo gynybinius įtvirtinimus marijampoliečiai skuosdavo į priekį siekdami pelnyti antrąjį įvartį. Atviro futbolo metu kiek labiau pasisekė „Kruojai“, svečiai 78-ąją minutę įsiveržė į priekį. Pavojingą Roberto Vėževičiaus smūgį atrėmė D.Bartkus, tačiau jau kitos atakos metu kamuolys baudos aikštelėje atšoko Tautvydui Eliošiui – saugas tiksliai vienu lietimu smūgiavo į artimąjį vartų kampą ir pelnė vieną svarbiausių įvarčių šiame sezone.

Į duobę įkritę šeimininkai mėgino sukurti vartų šturmą, tačiau netgi standartinių padėčių metu į baudos aikštelę atbėgdavęs D.Bartkus nepadėdavo savo komandai pavojingiau smūgiuoti.

92-ąją minutę „Kruoja“ kontratakos metu turėjo puikią progą pelnyti trečiąjį įvartį į tuščius vartus, tačiau Valdo Pocevičiaus smūgiuotą kamuolį įspūdingai nuo pat vartų linijos išmušė V.Baranovskis.  

Treneris Vladimiras Čeburinas (Kruoja"): „Sukūrėme daugiau progų įvarčiams nei „Sūduva", tačiau reikia pagirti ir varžovus. Tai gerai organizuota komanda, greitai pereinanti į puolimą, linijose yra susikalbėjimas. Viskas gerai, kas gerai baigiasi. Įmušėme įvartį po įžaidimo, kurį atidirbome. Turėjome šansų ir padidinti pranašumą. Nors varžovas rungtynių pabaigoje spaudė, tačiau atsilaikėme ir kontratakavome. Didelis ačiū vaikinams už gerą mačą, atsidavimą ir pergalę".   

Treneris Audrius Ramonas („Sūduva"): „Mes susikuriame 5-6 progas, bet to neužtenka. Mums reikia susikurti po dvylika, gal tada įmušime tris. Kai kurie žaidėjai išeina vienas prieš vieną, aš 99 procentais įsitikinęs, kad nieko nebus. Čia turbūt psichologija. Akcentavau „Kruojos" standartines padėtis, nes tai geriausiai standartus išnaudojanti komanda. Prie jų neapsigynėme - du įvarčiai iš standartų. Buvo užduotis kuo mažiau jų pasidaryti, bet naivu tikėtis, jog tokio svarbumo rungtynėse nebus baudų ir kampinių. Su standartais nesusitvarkėme absoliučiai".

Robertas Vėževičius („Kruoja"): „Emocijas po rungtynių matėte, visi patenkinti. Manau žiūrovams rungtynės turėjo patikti. Daug kontratakų - išpildymas šlubavo, bet buvo daug kovos, visiems turėjo patikti. Tai vainikavo mūsų pergalę, kas buvo svarbiausia šiandienos rungtynėse. Daug laiko skiriame standartinėms padėtims, turime du aukštus bokštus, kurie numetinėja kamuolius, o ten juos susirenka. Šiandien akcentavome, kad turėsime daug galimybių įmušti po standartų - tas ir įvyko. Antras įvartis - irgi per sumaištį kamuolys atšoko T.Eliošiui. Įvartis - gražu". 

Giorgio Russo
(Valentin Baranovskij)
17'
33'
Ričardas Beniušis
(Darius Jankauskas)
Pirmojo kėlinio pabaiga
59'
Donatas Strockis
Giorgio Russo
70'
Marius Šoblinskas
73'
73'
Trayon Bobb
(Aivaras Bagočius)
78'
Tautvydas Eliošius
Edvinas Puzara
(Carlos Martinez Aibar)
78'
80'
Darius Jankauskas
81'
Andrius Arlauskas
(Nerijus Mačiulis)
Tomas Snapkauskas
(Marius Šoblinskas)
83'
92'
Tomas Birškys
(Robertas Vėževičius)
Rungtynių pabaiga