32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda
2014-09-21 | 28 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovų: 800

Žalgiriečiai dvikovos pradžioje turėjo akivaizdžią teritorinę persvarą ir leido šiauliečiams kiek ilgiau palaikyti kamuolį tik savoje aikštės pusėje. Nemažai darbo turėjo tiek „Šiaulių“ gynėjai, tiek vartų sargas Andrėjus Stinca. Vartininkas kartą suklydo gaudydamas Algio Jankausko smūgiuotą kamuolį, šalia buvęs Serge‘as Nyuiadzis jį pasiuntė į vartus, tačiau pažeisdamas taisykles.

„Žalgiris“ kūrė pavojų ir standartinių padėčių metu. Linas Pilibaitis bei A.Jankauskas atitrūkdavo nuo varžovų, bet abu galva smūgiuoti kamuoliai skriejo virš vartų.

29-ąją minutę šeimininkai blykstelėjo – Mindaugas Strauka puikiai suklaidino varžovą kairiajame krašte ir atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur nuo gynėjo pabėgęs Niko Tokičius slysdamas vienu lietimu smūgiavo netiksliai. Įsidrąsinę šiauliečiai sukūrė ir dar vieną labai pavojingą progą.

Po Stjepano Babičiaus perdavimo Titas Vitukynas įkirto į baudos aikštelę, tačiau saugo bandymas buvo kiek per silpnas, tad Armantas Vitkauskas atliko šuolį ir sugebėjo kamuolį atmušti.

Geriausią progą pirmajame kėlinyje žalgiriečiai susikūrė paskutinės atakos metu. Mantas Kuklys įsiveržė į baudos aikštelę ir galėjo išvesti savo komandą į priekį, tačiau jo bandymą atrėmė A.Stinca. Atšokusį kamuolį į vartus galėjo nukreipti Jakubas Wilkas, bet lenko smūgiuotą kamuolį beveik nuo vartų linijos atmušė „Šiaulių“ gynėjas.

Iš karto po pertraukos L.Pilibaitis galėjo pralaužti ledus – po perdavimo iš kairiojo krašto žalgiriečio galva smūgiuotą kamuolį puikiai į kampinį nukreipė A.Stinca.

50-ąją minutę rungtynės pakrypo kiek netikėta linkme. Sulaukęs puikaus perdavimo Jevgenijus Morozas pabėgo kairiuoju kraštu, įsiveržė į baudos aikštelę ir nuginklavo A.Vitkauską.

Netrukus puikią progą išlyginti rezultatą turėjo S.Nyuiadzis, tačiau žalgiriečio smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos išmušė Tamirlanas Kozubajevas, o pakartotinį J.Wilko bandymą atrėmė A.Stinca.

Visgi šiauliečiai susikurta persvara džiaugėsi neilgai. 59-ąją minutę pavojingai smūgiavo J.Wilkas, su lenko smūgiu A.Stinca susitvarkė, bet šeimininkų gynėjas pramiegojo D.Šemberą ir leido veteranui nukreipti kamuolį į tuščius vartus. Netrukus įvartį pelnęs žalgirietis galėjo išvesti savo komandą į priekį, tačiau smūgiavo tiesiai į vartų sargą.

Svečiai neišnaudojo labai daug puikių progų. L.Pilibaitis, Vaidotas Šilėnas ir J.Wilkas – šių žaidėjų smūgiuoti kamuoliai skriejo visiškai šalia vartų.

„Žalgirio“ dominavimas pavirto pergalingu įvarčiu tik 85-ąją minutę. Vilnietis prasiveržė dešiniuoju kraštu ir atliko perdavimą M.Kukliui, kuris puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą nepaliko puikiai komandą gelbėjusiam A.Stincai jokių vilčių.

Šiauliečiams lemiamo šturmo sukurti nepavyko – buvusio „Šiaulių“ klubo žaidėjo skaudus dūris palaužė puikiai kovojusius šeimininkus.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai"): „Visi treneriai - aš ne pirmas ir ne pirmą kartą čia kalbu, manyčiau, kad koją mums pakišo tvarkaraštis. Mes žaidėme rungtynes ketvirtadienį, „Žalgiris" - trečiadienį. Darėme viską ką galėjome, kad atstatytume komandą po sunkių rungtynių Panevėžyje, bet aš tikrai žinau, kad mes šimtu procentu neatsistatėme. Ir vyrai tą man sakė. Norėčiau aš jiems padėkoti, šiandien buvo labai sunku - komanda parodė valią, norą ir azartą. Sukūrėme visai neblogų momentų. Reikia pasveikinti „Žalgirį". Žaidėjai, kurie buvo aikštėje atidavė ką gali šiandien, bet mums trūko vienos paros atsistatymui". 

Jevgenijus Morozas („Šiauliai"): „Mano manymu čia geriausios rungtynės, kada žaidi su stipriais varžovais. Čia tik į naudą - tada supranti, kad tobulėji, tik pliusai. „Žalgiris" žaidžia savo žaidimą, visą laiką kontroliuoja kamuolį. Su jais žaisti sunku, bet tada pasitikrini savo galimybes, kiek mes esame dabar pasiruošę. Jėgų pritrūko, turėjome tik dvi paras poilsio".

Treneris Markas Zubas („Žalgiris"): „Šiandien mums buvo labai svarbu laimėti šias rungtynes ir pradėti paskutinį ratą pergale. Peržvelgiant 90 minučių ir suskaičiuojant susikurtas progas - tai turėtų būti lengvos rungtynės, bet taip nebuvo. Prieš rungtynes žinojau, kad „Šiauliai" turi labai įdomią komandą, aš tikėjausi, kad bus sunku. Mes turėjome pasižymėti pirmoje rungtynių pusėje, tada būtų visai kitoks vaizdas. Keliems žaidėjams šiandien labai nesisekė išnaudoti progas, todėl mes turėjome problemą antrame kėlinyje po praleistos kontratakos". 

Mantas Kuklys („Žalgiris"): „Kaip ir tikėjomės - sunkios rungtynės. „Šiauliai" labai gera komanda, treneris minėjo mums prieš rungtynes, kad jie stovi lentelėje ne pagal žaidimą, turėtų būti aukščiau. Davė tikrai gerą kovą. Žinoma, reikėjo įmušti, įmuštumėme - viskas pasikeistų, nereikėtų vargti iki galo. Smagu, kad iškovojome tris taškus ir tai šiandien yra svarbiausia". 

 

Stjepanas Babičius
39'
39'
Artūras Žulpa
Pirmojo kėlinio pabaiga
Jevgenij Moroz
(Mindaugas Strauka)
46'
Jevgenij Moroz
(Titas Vitukynas)
50'
59'
Deividas Šemberas
Dovydas Medžiaušis
(Rokas Gedminas)
67'
69'
Vaidotas Šilėnas
(Serge'as Nyuiadzis)
Agnius Juozapaitis
(Edvinas Jasaitis)
72'
85'
Mantas Kuklys
(Andro Švrljuga)
88'
Andrius Velička
(Linas Pilibaitis)
88'
Paulius Janušauskas
(Deividas Šemberas)
Rungtynių pabaiga