19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 , Kaunas
20 turas / Lap 14 , Vilnius
2014-10-24 | 32 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovų: 255

„Trakų“ futbolininkai rimtai nusiteikė šioms rungtynėms ir jau 4-ąją minutę turėjo progą išsiveržti į priekį. Gero perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs Ronaldas Solominas smūgiavo į vartus, tačiau saugo bandymą atrėmė vartų sargas Edgaras Mikšėnas.

Šiauliečiai efektyviai aikštės viduryje kontroliavo kamuolį ir surengė keletą aštrių atakų, bet kartą suklydus vartininkui šeimininkus išgelbėjo tik sėkmė. Dzimitrijus Koubas atliko perdavimą Jurijui Mamajevui, tačiau ruso smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Netrukus ir vėl legionierius iš Rusijos turėjo progą pasižymėti, bet ir antrą sykį smūgis buvo netikslus.

Kėlinio viduryje „Trakų“ futbolininkai spaudė šiauliečius ir kūrė aštrius epizodus prie varžovų vartų. Atrodė, jog įvartis į šeimininkų vartus pagaliau įkris. Visgi „Šiauliai“ nubaudė varžovus už nerealizuotas progas ir patys atidarė įvarčių sąskaitą.

33-iąją minutę Titas Vitukynas apsikeitė perdavimais su komandos draugu ir netrukus surado Mindaugą Strauką, kuris savo proga pasinaudojo ir nuginklavo Paulių Grybauską.

Paskutinę kėlinio minutę pasižymėti galėjo D.Koubas, tačiau ir vėl nepasinaudojo puikiu šansu bei smūgiavo šalia vartų.

Ko nepavyko baltarusiui padaryti pirmajame kėlinyje, tą jis atliko po pertraukos. 47-ąją minutę standartinės padėties metu Vytautas Lukša pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o nuo varžovo pabėgęs D.Koubas tiksliai smūgiavo galva ir išlygino rezultatą. Netrukus puikų smūgį iš toli atliko Darius Miceika, tačiau saugo smūgiuotas kamuolys prazvimbė visai šalia tolimojo vartų virpsto.

Netikėtai 55-ąją minutę kaip perkūnas iš giedro dangaus trenkė T.Vitukynas. Puikiai rungtyniavęs saugas greitos atakos metu atliko nuostabų tolimą smūgį ir vėl išvedė savo komandą į priekį.

Netrukus „Trakų“ padėtis tapo labai komplikuota. Baudos aikštelėje ranka sužaidus Andriui Lipskiui, teisėjas skyrė 11 metrų baudinį kurį 63-iąją minutę realizavo rezultatyviausias čempionato žaidėjas Niko Tokičius.

Svečiai atakavo, ne kartą atliko pavojingus smūgius, tačiau puikiai savo komandą gelbėjęs E.Mikšėnas net neleido suabejoti, kuri komanda šiandien triumfuos Šiauliuose. Vartininkas atrėmė pavojingus V.Lukšos, D.Koubo, Tado Labuko ir D.Miceikos smūgius bei tapo vienu iš pagrindinių pergalės kalviu.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai"): „Be abejo, labai džiaugiamės pergale, bet į sezono galą prisijaukinome laimės paukštę. Pirmame kėlinyje įmušėme įvartį, bet sėkmės turėjome daug. Prie mūsų vartų buvo labai karšta. Bet toks futbolas - tu įmuši, jei varžovas neišnaudoja - reikia dar įmušti. Tą ir padarėme. Neblogos rungtynės. Vyrams rūbinėje sakiau, kad Jūs šiandien laimėjote su širdimi, nes visi įdėjo tai, ką galėjo. Visą savaitę neblogai judėjome ir sakiau jiems, kad turite iššauti - pavyko. Rezultato nespėlioju, bet tikėjau, kad duosime kovą, nes komanda jautėsi gerai".

Titas Vitukynas („Šiauliai"): „Rungtynės nebuvo lengvos, visur buvo kova. Sunkiai pasiekėme pergalę, prieš rungtynes nesitikėjome, kad laimėsime tokiu rezultatu, bet pasisekė. Prieš aukščiau stovinčią komandą visą laiką norisi įrodyti, kad ir mes galime žaisti. Susikaupėme ir parodėme ką iš tikrųjų galime. Nežinau, ar tai geriausios karjeros rungtynės, bet A lygoje sužaidžiau vienas geriausių. Įvarčių buvo ir gražesnių, bet šitas - pakankamai geras. Vietoje ir laiku". 

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai"): „Mus pavedė realizacija. Per vieną kėlinį mes turėjome daugiau progų negu per visas kitas sezono rungtynes. „Šiauliai" turi greitus žaidėjus, žaidžia ant kontratakų ir išnaudojo vienintelę progą per pirmąjį kėlinį, tada braižas keitėsi ir norisi kuo greičiau atsilošti. Atsilošėme antrame kėlinyje pirmą minutę, bet po netikslaus perdavimo „Šiauliai" sugebėjo išeiti į greitą kontrataką ir pasiekti gražų įvartį. Mes daugiau kontroliavome kamuolį, atakavome, bet „Šiauliai" labai sėkmingai išeidavo į ataką ir įmušė tris įvarčius. Mes savo progomis pasinaudojome minimaliai ir turime tokį rezultatą". 

Paulius Grybauskas („Trakai"): „Praleidome tris, įmušėme vieną. Negalime taip žaisti gynyboje, neišnaudojome daug progų - toks ir rezultatas. Mes per paskutines keturias ar penkias rungtynes praleidome tiek įvarčių, kiek per visą sezoną. Manau, kad turėjau gelbėti komandą, bet neišgelbėjau. Galbūt mano klaidų šimtaprocentinių nebuvo, bet vartininkas turi gelbėti komandą - šiai dienai aš to nepadariau".

Mindaugas Strauka
(Titas Vitukynas)
33'
Pirmojo kėlinio pabaiga
47'
Dmitrij Koub
(Vytautas Lukša)
Mindaugas Strauka
50'
Titas Vitukynas
(Stjepan Babič)
55'
Rokas Gedminas
(Jevgenij Moroz)
61'
Niko Tokič [11m.]
63'
Tamirlan Kozubaev
68'
Justas Raziūnas
69'
73'
Povilas Malinauskas
(Ronald Solomin)
Niko Tokič
75'
75'
Darius Miceika
Agnius Juozapaitis
(Mindaugas Strauka)
90'
Rungtynių pabaiga