+
1 turas / Kov 05 18:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 06 13:00 , Telšiai
1 turas / Kov 06 15:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 07 15:00 , Marijampolė
2 turas / Kov 12 18:00 , Vilnius
2 turas / Kov 13 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 13 15:00 , Vilnius
2 turas / Kov 14 13:00 , Kaunas
2015-04-08 | 7 turas | Panevėžio FA stadionas | Teisėjas: Darius Petraška | Žiūrovų: 479

Nutrūko keturių Vilniaus „Žalgirio“ iš eilės nelaimėtų rungtynių prieš Pakruojo „Kruoją“ išvykoje serija. Šalies čempiono ir vicečempiono mūšis Panevėžyje baigėsi sostinės klubo pergale – 2:0 (0:0). Vilniečiams išsiveržti į priekį pavyko tik po pačioje mačo pabaigoje skirto abejotino baudinio. Iškovojęs pergalę, „Žalgiris“ išliko vienintele taškų nepraradusia komanda „SMScredit.lt A lygoje“.

Dvikovos pradžioje abi komandos surengė po vieną įvarčio vertą ataką. Užgulę aikštės šeimininkų vartus, „Žalgirio“ futbolininkai prie svečių vartų kėlė keletą kampinių. Po vieno jų labai pavojingai į vartus galva smūgiavo Linas Pilibaitis. Kamuolį antrąkart čempionate „Kruojos“ vartus gynęs Filipe Gomesas atmušė ne be vargo.

Atlaikę pirmąjį vartų šturmą, pakruojiškiai atsakė labai pavojingą išpuolį, kurio metu Tomas Birškys idealiu perdavimu prieš vartus išvedė Aivarą Bagočių. Saugas labai stipriu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pataikė tiesiai į Armantą Vitkauską.

Kėlinio viduryje „Kruojai“ trumpam pavyko išlyginti žaidimą, tačiau vėl turėjo atsitraukti prie savo vartų, nes svečiai sukūrė dvi puikias progas. Iš pradžių po kampinio kamuolys atšoko Mantui Kuklius, kuris jį vėl pasiuntė į baudos aikštelę. Čia visiškai be priežiūros paliktas Algis Jankauskas iš kelių metrų smūgiu galva sudrebino vartų virpstą.

Kitos atakos metu L.Pilibaitis atliko perdavimą į laisvą plotą baudos aikštelėje atskubėjusiam M.Kukliui, kuris pabandė preciziškai pažeme smūgiuoti į tuščią vartų kampą, bet kamuolys prariedėjo visai šalia virpsto. Saugui beliko griebtis už galvos.

Prieš pertrauką kamuolys atsidūrė F.Gomeso ginamuose vartuose. Po M.Kuklio tolimo smūgio kamuolio kryptį sėkmingai pakeitė Elivelto, bet arbitro asistentas brazilui užfiksavo nuošalę. Netrukus pasižymėti galėjo ir Jakubas Wilkas, bet legionierius iš Lenkijos baudos smūgiu pataikė į skersinį.

Antrąjį kėlinį abi komandos pradėjo labai aktyviai, bet pavojingų momentų sukurta nedaug. „Žalgiris“ ir toliau stengėsi rengti atakas flangais. Pavojingai kamuolį link vartų kėlė tiek Serge Nyuiadzis, tiek J.Wilkas, tačiau „Kruojos“ gynybiniai įtvirtinimai buvo nepralaužiami. Aikštės šeimininkai taip pat apsilankydavo vilniečių aikštės pusėje, tačiau didesnės grėsmės Armanto Vitkausko vartams nesukėlė.

Arti įvarčio svečiai buvo sužaidus 20 minučių, kai Andro Švrljugos smūgį kone nuo vartų linijos atmušė gynėjas, o pakartotiniu smūgiu Deividas Šemberas kamuolį pasiuntė visai šalia virpsto. Vėliau darsyk iš nuošalės įmušė prieš vartus iššokęs Elivelto. Įvartis įskaitytas nebuvo.

Senkant laikui, aikštėje ėmė daugėti aistrų. Komandų futbolininkai dažnai nenorėjo sutikti su arbitro fiksuojamomis pažangomis. Jo sprendimu rungtynių pabaigoje skirti baudinį už Donato Strockio pražangą prieš Kristį Andreou žaibiškos vilniečių kontratakos metu pasipiktino ir stadione susirinkę žiūrovai. Taisykles pažeidęs pakruojiškis Dariui Petraškai bandė įrodyti, kad jis visais būdais stengėsi išvengti kontakto su varžovu ir jo negriovė, bet sprendimas liko nepakeistas. Baudinį šaltakraujiškai realizavo Deividas Šemberas.

Neatsigavusi po šio smūgio „Kruoja“ už kelių minučių praleido ir antrąjį įvartį. K.Andreou reidą į baudos aikštelę sustabdė Horia Crisanas, tačiau pirmasis prie atšokusio kamuolio atsidūrė ir tiksliu smūgiu jį į vartų kampą pasiuntė tik ką aikštėje po keitimo pasirodęs Paulius Janušauskas.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Šiandien pritrūko sėkmės. Tiek pirmam, tiek antram kėliny reikia išnaudoti ir būtų daug lengviau. Yra kita medalio pusė. Labai smagu, kad nepraleidžiame. Per šešias rungtynes praleisti du įvarčiai. Tai rodo, kad einame tuo keliu, kuris leis matyti organizuotą ir brandžią komandą. Žaidimo dominavimas rungtynėse buvo neabejotinas. Pirmąjį kėlinį patys, turėdami standartinę situaciją prie „Kruojos“ vartų, paleidome juos į kontrataką, kur jie galėjo mus nubaust. Antrąjį kėlinį buvo visiškai ramu prie mūsų vartų ir kontroliavome žaidimą. Gaila, kad neįmušame. Kaip bebūtų, du įvarčiai - einame toliau.“

Deividas Šemberas („Žalgiris“): „Rungtynės buvo nelengvos. Nėra lengva žaisti prieš „Kruoją“, komanda gerai ginasi, kompaktiškai, susispaudusi, nepalieka erdvių. Svarbiausia, pasiekėme savo, įvykdėme užduotį, laimėjome, parsivežame tris taškus - patenkinti ir viskas gerai. Momentų sukūrėme daug, tiesiog jų realizacija mus šiek tiek paveda, bet, manau, ir treniruotėse šituo aspektu daug dirbame, todėl ateityje geriau realizuosime momentus ir bus paprasčiau, kadangi vienas įvartis labai daug ką reiškia. Kai įmuši įvartį, varžovų komanda atveria zonas, bėga į priekį atsilošinėti, o mums tik to ir reikia. Buvo užduotis pasikeisti su Jurijum vietomis ir daugiau eiti į priekį, kadangi gynyboje pusantro kėlinio prastovėjau, todėl buvau šviežesnis.“

Vyr. treneris Divaldo Alves („Kruoja“): „Įspūdžiai nėra patys geriausi. „Žalgiris“ žaidė gerai, jie kontroliavo žaidimą beveik visą laiką, spaudė mūsų komandą atgal. Mūsų strategija buvo priversti juos atverti erdves užnugaryje. Deja, mano nuomone, teisėjas suklydo, bet jis buvo arčiau, nei aš, todėl jis galėjo matyti geriau. Kalbėjausi su savo žaidėju, jis sakė, kad taisyklių nepažeidė. Per paskutines 10 minučių prie mūsų vartų buvo kelti penki kampiniai, turime tai pataisyti, nes ėmėme netekti koncentracijos. Mano komanda padarė viską, kad pasiektų bent lygiasias. Nemėgstu pralaimėti - toks mano mentalitetas. Deja, šiandien pralaimėjimome, bet pamatėme daug dalykų, kuriuos reikia taisyti ir ruoštis kitoms rungtynėms.“

Ričardas Beniušis („Kruoja“): „Sunku gintis. „Žalgiris“ - komanda stipri. Tam ruošėmės, kovojome iki galo. Sunku buvo užsikabinti, kūrybiškio trūksta, paskutinio perdavimo. Matosi, kad „Žalgiris“ yra susižaidusi komanda, turi ilgą suoliuką, gerų, patyrusių žaidėjų. Pagarba jiems, bet, būsiu optimistas, buvome nusipelnę taško.“

Pirmojo kėlinio pabaiga
55'
Andro Švrljuga
Tomas Birškys
57'
67'
Vytautas Lukša
(Jakub Wilk)
77'
Kristis Andreou
(Mantas Kuklys)
Tomas Salamanavičius
(Aivaras Bagočius)
80'
Donatas Strockis
86'
87'
[11m.] Deividas Šemberas
Edelino Ie
(Diogo Gouveia Miranda)
87'
89'
Paulius Janušauskas
(Elivelto Ribeiro Dantas)
90'
Paulius Janušauskas
Rungtynių pabaiga