32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda
2014-08-30 | 25 turas | Panevėžio „Aukštaitijos“ st. | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovų: 550

momentų neleido didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukę panevėžiečiai. Vartininkui Lukui Žukauskui pirmąsyk į žaidimą įsijungti teko 12-ąją minutę, kai kamuolio į savo vartus vos nenukreipė Martynas Dūda.

Vis tik, iki tol aštrių išpuolių nesukūrę svečiai išsiveržė į priekį 17-ąją minutę. Ronaldas Solominas prasiveržė dešiniu flangu ir, pasinaudojęs tuo, kad L.Žukauskas tikėjosi perdavimo, iš labai aštraus kampo neįtikėtinai tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po trijų minučių „Trakai“ galėjo padvigubinti persvarą. Po darsyk pavojingai kraštu prasiveržusio R.Solomino aštraus perdavimo, šokinėjančio kamuolio nepasiekė link vartų įkirtęs ir gynėją aplenkęs Jurijus Mamajevas.

Retai prie svečių vartų priartėdavęs „Ekranas“ kėlinio viduryje išlygino rezultatą po grubios Tado Kaunecko klaidos. Vartininkas neišlaikė rankose po Dovydo Norvilo aukšto perdavimo sugauto kamuolio, leisdamas Simonui Urbiui jį paridenti atskubėjusiam Elivelto. Brazilui beliko pataikyti į tuščius vartus.

33-ąją minutę „Ekraną“ išgelbėjo L.Žukauskas. Panevėžio komandos vartų sargas šuolyje viena ranka į skersinį sugebėjo nukreipti Jurijaus Kendyšo po kampinio galva smūgiuotą kamuolį. Vartininkui į pagalbą suskubę gynėjai pakartotinai trakiškiams smūgiuoti neleido.

Kėliniui baigiantis, aikštės šeimininkai su Elivelto priešakyje surengė porą įdomesnių atakų. Vienos jų metu, brazilas puikiu reidu baudos aikštelėje suklaidino tris varžovus, perdavė kamuolį Sigitui Urbiui, kurio smūgis T.Kauneckui problemų nesukėlė. Vėliau legionierius išprovokavo pražangą pavojingoje vietoje prieš vartus, bet Rokas Stanulevičius stipriu baudos smūgiu pataikė į komandos draugą.

Atlaikęs pirmąją „Trakų“ atakų bangą antrojo kėlinio pradžioje, „Ekranas“ išsiveržė į priekį 53-ąją minutę. Svečių gynyba suklydo be priežiūros palikusi galintį iš toli smūgiuoti Roką Stanulevičių, kuris tokia trakiškių dovana pasinaudojo, puikiu šūviu iš maždaug 25 metrų nuginkluodamas T.Kaunecką. Vartininkas kamuolį lietė, bet komandos neišgelbėjo.

Į aikštę vietoje buvusio ekraniečio Luko Kochanausko svečių vyr. trenerio Edgaro Jankausko netrukus mestas Dzmitrijus Koubas pačiu pirmu prisilietimu prie kamuolio privertė padirbėti L.Žukauską, kuriam teko sugauti stiprų baltarusio smūgį galva po Dariaus Miceikos aukšto perdavimo.

Rungtynėms baigiantis, „Trakai“ pabandė surengti į lemiamą šturmą. 80-ąją minutę į aikštės šeimininkų vartus krito įvartis, kamuolį galva į vartus iš kelių metrų pasiuntus Tadui Labukui. Dideliam svečių nepasitenkinimui, teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę fiksuodamas nuošalę. Po poros minučių baudos aikštelėje krito J.Kendyšas ir, susiėmęs už kojos, emocingai reikalavo skirti 11 m. baudinį, bet arbitro švilpukas tylėjo.

Per pridėtą laiką „Ekranas“ galėjo įtvirtinti pergalę. Po Tomo Dapkaus perdavimo Aleksandaras Šušnjaras galva numetė kamuolį link vartų, bet be priežiūros paliktas Edvardas Tamulevičius šokdamas į priekį jo nepasiekė.

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas“): „Reikėtų „Trakų“ komndos paklausti, kiek jie norėjo laimėti, tačiau mano žaidėjai, labai norėčiau jiems padėkoti, savo kova, savo atsivadimu, savo noru, disciplinuotu žaidimu to tikrai nusipelnė. Tai tik jų nuopelnas. Galima prikurti planų, ruošis, tačiau viską aikštėje vykdo žaidėjai. Jie nepalūžo po praleisto įvarčio, galbūt kiek pasisekė išlyginant rezultatą, bet futbole be sėkmės sunku. Vytautas Lukša -  vienas iš „Trakų“ lyderių. Nežinau, kas jam atsitiko, bet tai be jokių abejonių mums palengvino žaidimą, būtų buvę sunkiau.“

Rokas Stanulevičius („Ekranas“): „Rungtynės buvo aukšto lygio, geros rungtynės. Buvo daug emocijų. Pradžioje gavome įvartį, nepasimetėme, išplėšėme pergalę, laimėjome. Treneris akcentavo, pasibaigus pirmam kėliniui, kad atiduoti visas jėgas, kovoti iki galvo, nežiūrėti, kas žaidžia. To pasekoje ir laimėjome, stengėmės. Pirmas įvartis vartininko klaida - ačiū jam. Įvarčio laukiau ilgai, galvojau, kada patikrinsiu savo kojytę. Įkrito, džiaugiuosi labai. Tikiuosi, kad dar bus geresnių. Treneris gerai sustygavo mūsų komandą, ruošiamės kiekvienoms rungtynėms, analizuojame varžovų komandas, stengiamės, atiduodame visas jėgas - yra ir rezultatas.“

Treneris Edgaras Jankauskas („Trakai“): „Matėte, kokie buvo įvarčiai. „Ekranas“ du kartus pramušė į vartus. Pirmą - kai įmušė antrąjį įvartį, o antrą iš baudos, iš 35 metrų. Būna tokių rungtynių, kai padaromos klaidos, kurios nulemia baigtį, Nemanau, kad mes šiandien blogai žaidėje. Ir pražia buvo, ir kontroliavome rungtynių eigą, bet klaidos išmušinėja iš vėžių. Po to jau sunkiau, nes priešininkų komanda įgauna pasitikėjimą. „Ekranas“ - labai simpatiška komanda, jauni vaikinai, staigūs, yra įdomių žaidėjų. Mums nepavyko pasiekti to antrojo įvarčio, kuris gražintų į teisingą kelią. Aišku, įmušėme, bet teisėjas pakėlė labai abejotiną nuošalę. Skaudi ir nemaloni pamoka, reikės padaryti išvadas.

Darjušas Zachaževskis („Trakai“): „Labai kovingos rungtynės, kovojo tiek vieni, tiek kiti. Tiek vieni, tiek kiti norėjo laimėti, bet labiau pasisekė „Ekranui“. Labai sunkios buvo rungtynės, gaila, kad nepavyko laimėti. Pabaigoje pritrūko paskutinio perdavimo, sėkmės. Elivelto - geriausias „Ekrano“ žaidėjas ir vienas geriausių lygoje. Šiandien padarėme tokių klaidų: pirmas įvartis - vartininkas suklydo, bet negalime kaltinti, antras įvartis - mes, gynėjai, patys suklydome. Neįmušėme ten, kur turėjome įmušti, to pasekoje - 2:1.

17'
Ronaldas Solominas
Elivelto Ribeiro Dantas
(Simonas Urbys)
25'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Edvardas Tamulevičius
(Donatas Petrauskas)
46'
52'
Darjušas Zachaževskis
(Nikolozas Apakidzė)
Rokas Stanulevičius
53'
58'
Dmitrijus Koubas
(Lukas Kochanauskas)
60'
Darius Miceika
62'
Povilas Krasnovskis
(Darius Miceika)
Rokas Stanulevičius
66'
Aleksandar Šušnjar
(Tomas Salamanavičius)
69'
Elder da Silva Campos
90' +1
Tomas Dapkus
(Dovydas Norvilas)
92'
Rungtynių pabaiga