12 turas / Lie 28 , Kaunas
12 turas / Lie 28 , Panevėžys
12 turas / Lie 28 , Vilnius
13 turas / Rug 01 , Gargždai
13 turas / Rug 02 , Marijampolė
13 turas / Rug 02 , Vilnius
14 turas / Rug 07 18:00 , Vilnius
14 turas / Rug 07 20:00 , Kaunas
14 turas / Rug 08 17:00 , Panevėžys
15 turas / Rug 12 19:00 , Marijampolė
15 turas / Rug 14 19:00 , Vilnius
15 turas / Rug 16 17:00 , Gargždai
16 turas / Rug 20 18:00 , Panevėžys
16 turas / Rug 20 20:00 , Vilnius
2014-10-18 | 31 turas | „Aukštaitijos“ st. | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovų: 300

17-a minučių praktiškai nepriartėjusi prie svečių vartų „Banga“ visiškai prieš žaidimo eigą išsiveržė į priekį. Po kampinio Artiomas Stiožka kyštelėjo koją ir nukreipdamas perdavimą link vartų. Vartininkas Evanas Aleksandrow-Ridley šuoliu kamuolio nepasiekė, o pirmasis prie jo suskubo Aleksėjus Epifanovas ir išvedė svečius į priekį.

Iki tol nieko atakavęs, bet nieko pavojingo nesukūręs „Ekranas“ eilinį kartą pademonstravo kovingą charakterį ir Gargžgdų komandai persvara džiaugtis leido vos tris minutes. Po puikaus Gotaro Vasiliausko aukšto perdavimo iš krašto vartus palikusį Igną Driomovą aplenkęs Edvardas Tamulevičius gražiu smūgiu galva išlygino rezultatą.

Užsivedę panevėžiečiai dar aktyviau metėsi į priekį. Greitos atakos metu į vartus iš toli nepataikė Elivelto, vėliau į baudos aikštelę įsiveržusio Donato Petrausko smūgį blokavo gynėjas.

Sėkmė „Ekranui“ nusišypsojo 27-ąją minutę. Po kampinio brazilas Felipe Silva Elias galva numetė kamuolį link tolimo virpsto, kur visiškai be priežiūros paliktas jo tėvynainis Elivelto ramiai nukreipė jį į tuščią vartų kampą.

Įvarčio deficitas privertė iki tol didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukusią „Bangą“ ieškoti kelių link varžovų vartų. Aktyviai dešinėje pusėje žaidęs Klaudijus Upstas 38-ąją minutę tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado Sergijų Ševčiuką, kuriam smūgiuoti sukantis neleido jį patikimai prižiūrėjęs varžovas.

Po pertraukos aikštėje pasirodęs Tomas Salamanavičius iškart ėmėsi darbo. Iš pradžių jo labai gerą smūgį šuoliu atrėmė I.Driomovas, vėliau saugo perdavimą netaikliu smūgiu galva užbaigė E.Tamulevičius.

Aktyviai pradėję antrąjį kėlinį aikštės šeimininkai buvo apdovanoti 55-ąją minutę. Įžaidus kampinį, I.Driomovas privalėjo pagauti nepavojingą Elivelto perdavimą, tačiau jaunasis vartininkas apmaudžiai išleido kamuolį iš rankų. Šalia buvęs  E.Tamulevičius jį nedelsdamas nubaudė tiksliu smūgiu.

62-ąją minutę puikią galimybę sušvelninti rezultatą turėjo Mindaugas Bitinas. Saugui nukrito kamuolys baudos aikštelėje po K.Upsto perdavimo, bet stiprų jo smūgį pažeme sugebėjo sugauti puikią reakciją pademonstravęs E.Aleksandrow-Ridley.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos, „Ekranas“ atsitraukė, leisdamas svečiams, kuriems nuovargis neleido sukurti jokių pavojingų momentų, daugiau kontroliuoti kamuolį.

82-ąją minutę į „Bangos“ vartus krito ketvirtasis įvartis. Po kampinio gynėjams atmušus perdavimą, Jono Skinderio nestipraus smūgio kelyje atsidūrė F.Elias. Legionierius ramiai susistabdė kamuolį ir pasiuntė jį į vartų tinklą.

Netrukus „Ekranas“ galėjo įmušti dar sykį, bet puikų tolimą T.Salamanavičiaus šūvį akrobatiniu šuoliu sugebėjo atremti I.Driomovas, o pakartotinis Dovydo Norvilo bandymas iš labai aštraus kampo buvo netaiklus.

Treneris Maksimas Tiščenko („Banga“): „Jei atskirti rungtynes į du kėlinius, tai pirmasis buvo neblogas, rungtyniavome organizuotai. Bet patys suprantate, kad futbolas - agresyvus žaidimas. Jei išnaudoji kitų klaidas, o pats jų nedarai, laimėsi. Kai įmuši greitą įvartį, o po to suklysta vartininkas, nepasaugo gynėjai, pralaimėsi. Taigi pirmas kėlinys buvo neblogas, jei ne klaidos. Mes tikime I.Driomovu. Jaunas vaikinas, jam tai pamoka, nieko baisaus. Judėsime į priekį, dirbsime. Dėl E.Zagursko ir A.Butkaus situacijos, kreipkitės į vadovybę.“ 

Treneris Marius Skinderis („Ekranas“):„Pirmas kėlinys, jau tradicija pasidarė - silpnokas, viskas lėtai, bet rungtynės susideda iš dviejų kėlinių. Rūbinėje pasikalbėjome, kad reikia žaisti greičiau, vertikaliais perdavimais į priekį. Žaidimas pagerėjo. Kažko labai iš varžovų nesitikėjome, žinome, kokia jų situacija, žinome, kad neatvažiuoja atsarginiai žaidėjai, kad jie nieko neturi. Ruošėmės pergalei dar prieš rungtynes. Džiugina jauni žaidėjai. Matau juos treniruotėse. Jei jie prastai atrodytų treniruotėse ar būtų išsigandę, bijotų vyresnių žaidėjų, tai... Bet jie atrodo gerai, todėl gauna šansą rungtynėse. Tikėjimas visada yra, bet realybėje, man atrodo, šansų pakilti turime nedaug, liksime toje pačioje vietoje. Liko stiprūs varžovai, bet nei vienai komandai už dyką taškų nedalinsime.“

Filipe Silva Elias („Ekranas“): „Tai buvo geros rungtynės. Aš antrą kartą pradėjau mačą starto sudėtyje ir pirmą kartą žaidžiau be keitimų. Džiaugiuosi sulaukęs šanso. Smagu, kad pavyko ne tik gynyboje, bet ir atlikti perdavimą bei įmušti įvartį.  Bet svarbiausia - pergalė. Mums nėra lengvų rungtynių. „Banga“ kėlė problemų, ypač pradzioje, kai įmušė. Bet mes žinojome, kaip atsitiesti, pasiekti pergalę ir iškovoti tris taškus. Žinoma, legviau adaptuotis, kai komandoje yra daugiau brazilų. Viskas čia gerai, sunkiai dirbu treniruotėse ir noriu kasdien tobulėti. Šokis po įvarčių nebuvo spontaniškas: su Elivelto tam ruošėmės per treniruotę, bandėme pakartoto Neymaro ir Robinho šokį Brazilijos rinktinėje. Ilgai to laukėme ir pagaliau turėjome progą.“

17'
Aleksej Jepifanov
(Artiom Stiožka)
Edvardas Tamulevičius
(Gotaras Vasiliauskas)
20'
Elivelto Ribeiro Dantas
(Filipe Silva Elias)
27'
Simonas Urbys
33'
33'
Artiom Stiožka
Pirmojo kėlinio pabaiga
Tomas Salamanavičius
(Uchenna Umeh)
46'
49'
Andrej Verbetchi
51'
Andrius Marcinkevičius
(Artiom Stiožka)
Edvardas Tamulevičius
55'
Dominykas Donėla
(Simonas Urbys)
59'
Jonas Skinderis
(Edvardas Tamulevičius)
67'
Filipe Silva Elias
(Jonas Skinderis)
82'
Rungtynių pabaiga