+
1 turas / Kov 05 18:00 , Vilnius
1 turas / Kov 06 13:00 , Telšiai
1 turas / Kov 06 15:00 , Marijampolė
1 turas / Kov 07 13:00 , Kaunas
1 turas / Kov 07 15:00 , Marijampolė
2 turas / Kov 12 18:00 , Vilnius
2 turas / Kov 13 13:00 , Kaunas
2 turas / Kov 13 15:00 , Vilnius
2014-08-31 | 25 turas | Alytaus m. stadionas | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovų: 550

Rungtynių favoritai žalgiriečiai iškart persikėlė į šeimininkų aikštės pusę, kur daug problemų varžovams kėlė labai aktyviai žaidę Serge Nyuiadzis ir Jakubas Wilkas. Tuo tarpu didelėmis pajėgomis prie savo vartų atsitraukusi „Dainava“ bandė rengti kontratakas ir ilgais perdavimais ieškojo vienintelio priekyje žaidusio Favouro Aniekano.

6-ąją minutę kilo pirmasis rimtas pavojus prie alytiškių vartų. Į baudos aikštelę įsiveržusio J.Wilko smūgį atrėmė Kornelijus Timofejevas. Pakartotiniu smūgiu iš toli įmušti pabandė Andro Švrljuga. Jo šūvį pažeme į nuo vartų linijos atmušė savo vartininkui į pagalbą suskubęs Antonio Sepe.

Po dešimties minučių S.Nyuiadzis puikiu reidu kone per pusę aikštės ir smūgiu į vartus uždirbo kampinį. Jo metu po J.Wilko perdavimo Semiras Kerla užšoko aukščiau už visus ir galva nukreipė kamuolį į tinklą, išvesdamas „Žalgirį“ į priekį.

Iškart po įvarčio vilniečiai užspaudė „Dainavą“ jos aikštės pusėje. Labai ilgai užsitęsusi svečių ataka baigėsi labai pavojingu tolimu J.Wilko smugiu pažeme. K.Timofejevas kamuolį atrėmė ne be vargo. Nerasdami kelių prie varžovų vartų, šalies čempionai dažnai bandė savo laimę tolimais smūgiais. Pro šalį skriejo Pauliaus Janušausko, Ramūno Radavičiaus šūviai. Problemų K.Timofejevui sukėlė tik Manto Kuklio labai stiprus smūgis, kurį vartininkas pirštų galais sugebėjo nukreipti į užribį.

Tik prieš pertrauką „Dainava“ surengė pirmą pavojingą ataką, pasibaigusia smūgiu į vartus. Riccardo Biasinis labai lengvai prasiveržė kairiu flangu. Kamuolio sulaukęs F.Aniekanas stipriu smūgiu į artimą kampą privertė Armantą Vitkauską šuoliu gelbėti komandą.

Kone penkias antrojo kėlinio minutes žalgiriečiams teko rungtyniauti dešimtyje, kol aprangą pagal reikalavimus susitvarkė S.Nyuiadzis, nusprendęs apsivilkti neatitinkančius spalvos reikalavimų papildomus marškinėlius.

54-ąją minutę nemėgstamiausiu žmogumi stadione tapo teisėjo asistentas užfiksavęs nuošalę F.Aniekanui. Puolėjas po perdavimo iš gilumos išbėgo vienas prieš A.Vitkauską ir pasiuntė kamuolį vartų tinklą, bet įvartis nebuvo įskaitytas.

„Žalgirio“ treneriams pakeitus abu kairiajame krašte žaidusius futbolininkus, aštrumą praradęs vilniečių puolimas vėl atsigavo. Užgulę aikštės šeimininkų vartus, žaliai balti vieną po kito siuntė kamuolius į baudos aikštelę, tačiau su visais perdavimais alytiškiai susitvarkė.

76-ąją minutę svečiai surengė gražią ataką dešiniu kraštu. Sienelę sužaidus A.Švrljugai ir J.Wilkui, kroatas įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko tikslų perdavimą Vaidotui Šilėnui. Šio smūgiuotas kamuolys kliudė po kojomis kritusį varžovą, pakeitė kryptį, suklaidindamas K.Timofejevą, ir atsidūrė vartuose.

Po penkių minučių į „Dainavos“ vartus krito trečiasis įvartis. Čempionai dar kartą išnaudojo skyles aikštės šeimininkų gynybos dešinėje ir, J.Wilkui perdavus kamuolį į baudos aikštelę, L.Pilibaitis nesunkiai galva nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Svarbiausia šiuo momentu, kai pralaimėjo pagrindinis konkurentas „Trakai“ - trys taškai. Visada sunku žaisti gerai, kai vieni žaidėjai jau galvoja apie pertrauką, o kiti - apie rinktinę. Žaidėme su paskutine komanda turnyro lentelėje „Dainava“, todėl buvo problemų dėl koncentracijos, nebuvo pakankamai agresyvūs, darėme smulkias klaidas. „Dainava“ pastaruoju metu padarė pažangą, jų žaidimas gerėja. Dabar turėsime pertrauką, šiek tiek padirbėsime. Ji bus paskutinė prieš čempionato pabaigą, todėl ji svarbi darbui. Mes neužmiršome praėjusio čempionato, kuris mums buvo gera pamoka. Nenorime skaičiuoti taškų, turime ruoštis rungtynėms, mušti įvarčius. Jei nebus problemų dėl traumų ar kortelių, mums bus lengviau apginti titulą, jei buvo jį iškovoti pernai.“

Semiras Kerla („Žalgiris“): „Sunkios mums rungtynės. Džiaugiuosi, kad įmušėme dar du įvarčius pabaigoje. Tai mano pirmasis įvartis, tikiuosi, kad ne paskutinis. Tai svarbūs trys taškai, nes vakar pralaimėjo antroji čempionato komanda. Turime 12 taškų persvarą. Tikiuosi, kad sezono pabaigoje laimėsime čempionatą. Turime ruoštis, dabar turime vieną laisvą savaitę, per ją sunkiai treniruosimės ir gerinsime žaidimą. Šiandien žaidėme neblogai, bet ne gerai. Sunku žaisti prieš komandą, kuri ginasi didelėmis pajėgomis. Turime būti kantrūs, atlikti perdavimus į baudos aikštelę. Įmušus tapo lengviau.“

Treneris Marco Raginis („Dainava“): „Manau, mano komanda žaidė gerai. Žaidėme nuo gynybos ir norėjome kontratakuoti, taip nustebinant „Žalgirio“ gynybą. Žinau, kad „Žalgiris“ yra stipriausia komanda Lietuvoje, jų žaidėjai gerai pasiruošę taktiškai ir techniškai. Pirmojo įvarčio metu nebuvo susikoncentravę, palikome laisvą jų žaidėją. Pabaigoje kairėje pusėje padarėme keletą klaidų ir „Žalgiris“ vėl įmušė. Mums tai dar vienas žingsnis komandos formavime. Tai buvo pirmosios rungtynės, kai turėjome visus žaidėjus ir man čempionatas prasideda dabar. Žinau, kad pralaimėjome, bet pralaimėjome stipriausiai Lietuvos komandai. Iki dabar turime problemų registruodami naujus žaidėjus. Daug jų neturi žaidybinės praktikos, bet yra gerai pasiruošę fiziškai. Jiems reikia laiko, nes kai kuriems jų tai buvo tik antrosios rungtynės. Tai nėra lengva nei man, nei žaidėjams, bet po trijų savaičių būsime geresnėje būklėje. Tikėjau, kad galime iškovoti tašką, kol žaidėme kaip komanda, bet kampinis viską pakeitė. Taip pat pirmą kartą kalbu apie teisėją. Manau, neįskaityti F.Aniekano įvarčio buvo neteisingas sprendimas. Rezultatas 1:1 būtų pakeitęs rungtynes.“

17'
Semir Kerla
(Jakub Wilk)
Marco Bianchi
24'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Christophe Bellus
(Marco Pietro Pintus)
46'
49'
Serge Nyuiadzi
60'
Vaidotas Šilėnas
(Serge Nyuiadzi)
60'
Egidijus Vaitkūnas
(Ramūnas Radavičius)
76'
Vaidotas Šilėnas
(Andro Švrljuga)
80'
Artūras Žulpa
(Deividas Šemberas)
81'
Linas Pilibaitis
(Jakub Wilk)
Kęstutis Balčiūnas
(Vaidotas Rutkauskas)
83'
Rungtynių pabaiga