32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda
2014-10-18 | 31 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovų: 1450

Pirmieji varžovų vartams šiame mače pagrasino šeimininkai. 3-iąją minutę Donatas Kazlauskas atliko perdavimą į baudos aikštelę Ovidijui Verbickui, tačiau saugo smūgiuotą kamuolį sugavo Armantas Vitkauskas.

Kurį laiką nesėkmingai kelių link „Atlanto“ vartų ieškoję svečiai 15-ąją minutę išsiveržė į priekį. Gynėjas Marius Kazlauskas savo baudos aikštelėje sužaidė ranka, teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį kurį nepriekaištingai realizavo komandos kapitonas Deividas Šemberas.

Netrukus vėl apie save priminė O.Verbickas, atlantietis puikiu smūgiu iš baudos aikštelės krašto vos nepataikė į tolimąjį vartų kampą.

Iniciatyvą perėmę ir kovingai rungtyniavę šeimininkai 27-ąją minutę išlygino rezultatą. Baudos aikštelėje standartinės padėties metu kilo sumaištis kurios metu kamuolys atšoko D.Kazlauskui,  „Atlanto“ saugas nepasikuklino ir įsegė vinį į artimąjį vilniečių vartų kampą. Klaipėdiečiai tik pirmąjį sykį šiame sezone pramušė tvirtą „Žalgirio“ gynybą.

Atstatę lygų rezultatą atlantiečiai rungtyniavo lyg ant sparnų. Nepavykus keliems tolimiems smūgiams, šeimininkai vėl pagrasino varžovų vartams standartinės padėties metu. O.Verbickas pakėlė kamuolį link Andriaus Bartkaus, kuris aplenkė varžovą, bet galva smūgiavo tiesiai į vartininką.

Iš karto po pertraukos žalgiriečiai patyrė labai šaltą dušą. 46-ąją minutę D.Kazlauskas kairiajame krašte suklaidino Andro Švrljugą ir tiksliu smūgiu antrą kartą pasiuntė kamuolį į A.Vitkausko ginamus vartus. 

Labai nykiai rungtyniavę žalgiriečiai niekaip negalėjo perimti iniciatyvos, o pirmą kartą antrajame kėlinyje pavojingiau „Atlanto“ vartams pagrasino tik jam įpusėjus. Po pakelto kampinio Semiras Kerla ir vėl iššoko aukščiau už savo oponentus, tačiau bosnio galva smūgiuotas kamuolys skriejo šiek tiek virš vartų.

Netrukus kitoje aikštės pusėje pavojingą smūgį į tolimąjį vartų kampą atliko O.Verbickas. Žalgiriečių laimei „Atlanto“ saugo smūgiuotas kamuolys skriejo visai šalia tikslo.

84-ąją minutę komandos gelbėti į priekį nuskubėjo S.Kerla, tačiau ir vėl gynėjo puikus smūgis galva buvo šiek tiek netikslus.

Žalgiriečiai spaudė varžovus, bet paskutinis žodis šiame mače priklausė būtent šeimininkams. Po keitimo aikštėje pasirodęs Tadas Eliošius pabėgo nuo varžovo, įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo tiesiai į A.Vitkauską. Vartininkas kamuolį atmušė tiesiai prieš tą patį varžovų futbolininką, kuris įsigudrino antruoju bandymu nepataikyti į tuščius vartus.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas"): „Noriu pasveikinti mūsų fanus ir vaikinus, nes jie šaunuoliai, stengėsi ir nusipelnė laimėti. Naudojantis proga noriu pasveikinti „Žalgirį" su čempionų titulu. Dėl to jokių abejonių nėra, jie šiemet buvo stipriausi lygoje ir neturėjo jokių konkurentų. Mums buvo svarbu juos įveikti, mums šios pergalės šiandien labiau reikėjo, kad būtume iki pabaigos lenktynėse dėl prizinių vietų. Šiandien vaikinai nusiteikė, atidavė visas jėgas ir dėl šių savybių mes laimėjome. Smagu įveikti čempioną. Po rungtynių vaikinus pasveikinau, bet pasakiau, jog ši pergalė neteks prasmės, jeigu toliau praradinėsime taškus. Reikia visada išeiti ir nusiteikti kaip šiandien".  

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris"): „Atlantas" turėjo gerą žaidimo receptą, žaidė kietai, ties pražangos riba, todėl mus šiandien ir nugalėjo. Nebuvome pakankamai geri, kad laimėtume ir užsitikrintume titulą. Dar reikės palaukti. Turime kelias rungtynes. Dabar svarbiausias klausimas, kaip seksis taurės turnyre su geros formos esančia „Sūduva". Bus įdomu. Noriu pasveikinti „Atlantą", šiandien jie kovojo, jiems buvo svarbus mūšis, jie atidavė daug energijos ir jėgų siekdami mus įveikti".

Donatas Kazlauskas („Atlantas"): „Ypač po pergalės „Žalgirį" - prieš būsimus čempionus, emocijos visą laiką geros. Mums pergalė buvo labiau reikalinga, o jie taip ar taip bus čempionai. Emocijos puikios. Prieš bet ką malonu įmušti, svarbu, kad įmušiau ir prisidėjau prie pergalės. Baudinys išmušė iš vėžių, gerai, kad greitai įmušėme atgal. Žinome, kad nebėra kur trauktis, pergalės būtinos ir automatiškai išeini nusiteikęs". 

Deividas Šemberas („Žalgiris"): „Tos kalbos atpalaiduoja, daug žaidėjų nesupranta, kad mes dar nesame čempionais, bet jais būsime. Neabejojame savimi ir savo komanda. Laiko klausimas - galbūt Vilniuje tapsime čempionais, ne Klaipėdoje. Bus dviguba šventė. Reikia pripažinti, kad šiandien „Atlantas" kovojo kaip gera komanda ir atidavė viską. Pas berniukus matėsi nusiteikimas - pelnytai laimėjo. Mes neparodėme to žaidimo, kokį galime - čia ne mūsų žaidimas į kurį mes įsivėlėme".   

15'
[11m.] Deividas Šemberas
Marius Kazlauskas
24'
Donatas Kazlauskas
27'
Gerardas Žukauskas
42'
Lukas Baranauskas
45'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Donatas Kazlauskas
46'
55'
Kristis Andreou
(Artūras Žulpa)
55'
Paulius Janušauskas
(Vaidotas Šilėnas)
Evaldas Razulis
(Lukas Baranauskas)
58'
Tadas Eliošius
(Markas Beneta)
73'
Tadas Eliošius
74'
Andrius Jokšas
77'
79'
Andrius Velička
(Andro Švrljuga)
Rungtynių pabaiga