19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

“Žalgiris“ veržiasi į priekį

“Žalgiris“ veržiasi į priekį
foto: Justas Petrulis

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo dar vieną triuškinamą pergalę ir padidino savo persvarą prieš persekiotojus Klaipėdos „Atlantą bei Panevėžio „Ekraną“, kurie tarpusavyje sužaidė lygiosiomis.

Skaičiai. „Žalgiris“ 4:0 sumušė Pakruojo „Kruoją“. Per ketverias pastarąsias čempionato rungtynes vilniečiai įmušė 21 įvartį ir nepraleido nė sykio. „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelėje žali ir balti prieš „Atlantą“ pirmauja trimis, prieš „Ekraną“ - jau šešiais taškais.

Frazė. „Kruojos“ treneris Aidas Dambrauskas: „Žalgiris“ šiandien važiavo „Mercedesu“. Mes – šiek tiek prastesne mašinyte“.

Rezultatyviausieji. „Žalgirio“ puolėjas Kamilis Bilinskis pakeitė situaciją snaiperių sąrašo viršūnėje, kai įmušė į Pakruojo komandos vartus dukart. Padidinęs savo tikslių smūgių sąskaitą iki 12-os K.Bilinskis aplenkė iki tol pirmavusį „Atlanto“ puolėją Evaldą Razulį. Du įvarčius įmušė ir Marijampolės „Sūduvą“ į pergalę 2:1 prieš Gargždų „Bangą“ vedęs Nerijus Valskis. Dešimt kartų kamuolį į tinklą šį sezoną siuntęs žaidėjas snaiperių klasifikacijoje dabar – trečias.

Rafa. Rafaelis Ledesma „Sūduvai“ vėl neatstovavo. Marijampolės komandos žvaigždė savo sugebėjimus pirmadienį demonstravo Vilniuje, kur LRT vasaros sezono pristatyme gynė Lietuvoje gyvenančių brazilų komandos garbę. Rafa atvedė komandą iki antrosios vietos, o nugalėtoja tapo Lietuvos futbolo federacijos ir šalies U-19 rinktinės jungtinė komanda, kurioje pirmaisiais smuikais griežė devyniolikmečių komandos žaidėjai Simonas Stankevičius ir Lukas Spalvis.

Vėl. Kazimieras Gnedojus tampa šio sezono „Ekrano“ prakeiksmu. „Atlanto“ gynėjas antrą kartą šiemet iš esmės pakeitė rungtynių su panevėžiečiais situaciją sekundmačiui skaičiuojant paskutines rungtynių minutes. Pirmajame rate Panevėžyje K.Gnedojus atnešė klaipėdiečiams pergalę ir po savo įvarčio išdidžiai pareiškė: „Šiemet ketiname laimėti prieš visus“. Sekmadienį Klaipėdoje tikslus to paties gynėjo smūgis prieš pat finalinį teisėjo švilpuką leido „Atlantui“ išvengti pralaimėjimo – 1:1.

Oho. Prie 11 įvarčių, kuriuos Alytaus „Dainava“ buvo įmušusi per 14 iki tol vykusių rungtynių, dzūkai dvikovoje Šiauliuose pridėjo penkis. Alytiškiai sumušė „Šiaulius“ 5:1 ir iškovojo vos antrą pergalę šį sezoną.

Šaknys. Tradiciškai lietuviškiausia lygos komanda vadinta „Dainava“ po ilgesnės pertraukos rungtyniavo be legionierių. „Futbolo kalba yra vienoda, bet kai žaidė geriau vienas kitą suprantantys, galbūt buvo lengviau“, - konstatavo alytiškiams vos antrose rungtynėse šiemet vadovavęs treneris Darius Urbelionis.

Rinktinė. Po turo E.Razulis, Tadas Eliošius ir Andrius Bartkus iš „Atlanto“, Mantas Kuklys ir Armantas Vitkauskas iš „Žalgirio“ jau liejo prakaitę Lietuvos rinktinės stovykloje. „SMScredit.lt A lygos“ žvaigždės išsibarstė nacionalinėje ir jaunimo rinktinėse. Suaugusieji rengiasi dvikovai su graikais, jaunimas – su San Marinu. Nacionalinis čempionatas į aikštes grįš birželio 14-ąją.