19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

"Žalgiris" - tarsi ledlaužis (komentarai)

"Žalgiris" - tarsi ledlaužis (komentarai)
foto: Justas Petrulis

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai ir toliau skina triuškinamas pergales „SMScredit.lt A lygos“ čempionato dvikovose. Pirmose 17-ojo turo rungtynėse sostinės komanda Gargžduose 5:1 sutriuškino „Bangą“ ir sustiprino savo pirmaujančias pozicijas čempionate.

Po rinktinių rungtynėms skirtos pertraukos į aikštes grįžę „SMScredit.lt A lygos“ lyderiai „Žalgirio“ futbolininkai varžovų negailėjo. Dvikovoje su „Banga“ vilniečiai jau pirmajame kėlinyje realizavo beveik viską, ką sukūrė, ir iki pertraukos nulėmė rungtynių baigtį.

Jau 3-iąją minutę Mantas Kuklys atsiliepė į dar vieną Jakubo Wilko rezultatyvų perdavimą ir pasiuntė kamuolį į tinklą. Po to „Žalgiris“ nemažino apsukų, porą kartų sukūrė įtampos židinių prie varžovų vartų, o antrasis įvartis buvo įmuštas 17-ąją min. - kamuolį galva į vartus pasiuntė Andro Švrljuga.

Įmušę įvartį vilniečiai net nesvarstė galimybės atsitraukti arčiau savų vartų. Po to, kai teisėjas abiejų komandų žaidėjams padalijo tris geltonas korteles, kurių viena „Žalgiriui“ leido išvengti 11 metrų baudinio į savo vartus, – patyręs Andrius Skerla varžovą spėjo nugriauti varžovą ties baudos aikštelės linija, - čempionato lyderiai vėl pratrūko rezultatyviomis atakomis. 31-ąją min. tryliktą kartą šį sezoną pasižymėjo „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių sąrašo lyderis Kamilis Bilinskis, o „Bangai“ pabandžius pakeisti vaizdą aikštėje po dviejų minučių kontratakoje įmušė ir Pavelas Komolovas.

Po pertraukos „Banga“ nepasidavė. 51-ąją min. savo baudos aikštelėje ranka sužaidė „Žalgirio“ gynėjas Luka Peričius, o 11 metrų baudinį realizavo Tamazi Čargeišvili. Dar po kelių minučių vartininkas Armantas Vitkauskas dukart iš eilės gelbėjo „Žalgirį“, bet paskutinį žodį tarė sostinės komanda – 77 min. įmušė antrajame kėlinyje nuo suolo pakilęs Rytis Leliūga. Galutinis rezultatas – 5:1 „SMScredit.lt A lygos“ lyderių naudai.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Manau, kad turėjome galimybę stebėti dvi skirtingas rugntynių puses. Žinoma, nesidžiaugiu mūsų žaidimu po pertraukos, nes, turiu pasakyti, sugadinome šventę. Tačiau kai turi pasiekęs rezultatą po pirmojo kėlinio, labai sunku išlaikyti koncentraciją visoms rungtynėms. Šie trys taškai mums yra labai svarbūs, žaidžiant išvykoje ant tokios aikštės. Kai kurie mūsų veiksmai, ypač ketvirtasis ir penktasis įvarčiai, buvo gražūs, bet antrajame kėlinyje, kaip jau sakiau, turėjome blogas rungtynes. Stengsimės išlaikyti žaidimo lygį visas 90 minučių. Tai yra mūsų tikslas.“

Vaidotas Šilėnas („Žalgiris“): „Antrajame kėlinyje išėjome šiek tiek atsipalaidavę ir buvo sunku susikaupti. Jie įmušo įvartį. Taip gavosi, kad teko susikaupti ir vėliau, kai įmušome patys, viskas tapo aišku. Kai įmuši pradžioje, visada tampa lengviau, varžovams tenka atsiverti. Tada gali žaisti ir kontratakomis ir išnaudoti plotus. Nemanau, kad pirmasis kėlinys buvo vienas geriausių šiam sezone. Mes turėjome gerų rungtynių, tiesiog šiandien susikūrėme progas, jas įmušėme. Bet eilę rungtynių mušame nemažai įvarčių, manau, kad komanda išnaudoja nemažai sukurtų progų ir žaisti tampa lengviau. Tenka apsiprasti žaisti krašto gynėjo pozicijoje. Tokia dalia. Jei nėra galimybės žaisti vienoje pozicijoje, žaidi ten, kur tave treneris mato. Jei jis mato, kad man pavyksta, tai džiugu. Pradžioje buvo sudėtingiau, nes tenka labiau žaisti į priekį, labiau padėti saugui kurti. Jau pripratau.“

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Pralošėme. „Žalgiris“ pelnytai laimėjo. Išnaudojo visus momentus, kuriuos buvo susikūręs. Kai pralaimi 5:1, sunku kažką komentuoti. Pralaimėjome šiai dienai stipresnei komandai. Tiesą sakant, pralaimėjome per pusvalandį. Pasakyt, kad vyrai nekovojo - jie stengėsi, bet pralaimėjome, pasikartosiu, šiai dienai stipresnei komandai. Psichologiškai yra sunku, kai praleidi vos prasidėjus rungtynėms. Vienas po kito krito įvarčiai. Per pertrauką bandėme pasikalbėti, be riksmų, ramiai, pakelti psichologinę būsėną. Pelnėme įvartį, bet tai nieko nekeičia. Rungtynės baigėsi, antradienį laukia kitos. Joms ruošimės.“