19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

„Žalgiris“ ne be vargo svečiuose įveikė „Šiaulius“ (komentarai)

„Žalgiris“ ne be vargo svečiuose įveikė „Šiaulius“ (komentarai)
foto: Justas Petrulis

Dukart rezultatą išlyginę „Šiauliai“ nesugebėjo pateikti nedidelės sensacijos „SMScredit.lt A lygos“ XXI ture. Šiauliečiai savo aikštėje 2:4 (1:2) nusileido čempionato lyderei Vilniaus „Žalgirio“ komandai. Po pergalės vilniečiai turnyro lentelėje nuo antroje vietoje esančio Klaipėdos „Atlanto“ atitrūko jau 9 taškais.

Nuo pirmųjų minučių žaidimas vyko šeimininkų vartų kryptimi. Andrius Velička sulaukė gero perdavimo iš aikštės gilumos ir pirmuoju lietimu stipriai smūgiavo į vartus, priversdamas Edgarą Jonaitį šuoliu nukreipti kamuolį į kampinį 8-ąją minutę.

Po dviejų minučių vilniečiai dar kartą užklupo „Šiaulių“ gynybos liniją nepasiruošusią, kai Algis Jankauskas po perdavimo laisvas įkirto į baudos aikštelę kairiajame krašte, tačiau iš aštraus kampo smūgiuoti stipriai nesugebėjo.

Trečioji grubi šiauliečių klaida baigėsi įvarčiu. Aukštai pakilusi „Šiaulių“ gynėjų linija tikėjosi, kad vienam prieš vartus iššokusiam Pavelui Komolovui bus užfiksuota nuošalė, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo ir legionierius šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, sužaidus trečdalį kėlinio.

Po įmušo įvarčio sostinės klubas sumažino savo spaudimą, tačiau ir toliau rengė pavojingus išpuolius. „Šiauliams“ nesisekė susitvarkyti su vilniečių perdavimais iš aikštės gilumos. Po eilinio tokio perdavimo 28-ąją minutę Ramūnas Radavičius atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau smūgiavo labai nevykusiai – tiesiai į E. Jonaitį.

Dar po minutės Mantas Kuklys pademonstravo puikų solinį reidą į baudos aikštelę ir joje griuvo, tikėdamasis pražangos, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Dar viena „Žalgirio“ ataka baigėsi Ryčio Leliūgos smūgiu galva į skersinį.

Už neišnaudotas progas žalgiriečiai buvo nubausti 33-ąją minutę. Rokas Gedminas gavo perdavimą baudos aikštelėje, gražiai suklaidino du gynėjus ir stipriu smūgiu į artimą vartų kampą nepaliko jokių šansų Armantui Vitkauskui. Tai buvo pirmasis šiauliečių smūgis į vartus.

38-ąją minutę stadione nuvilnijo atodūsis Manto Fridriko labai stipriam smūgiui sudrebinus svečių vartų skersinį. Aikštės šeimininkų gynėjui baudos aikštelėje nukrito kamuolys po baudos perdavimo, tačiau išvesti savo komandą į priekį pritrūko šiek tiek tikslumo ir sėkmės.

Dar po minutės į „Šiaulių“ vartus krito antrasis įvartis. Jo kaltininku tapo jaunasis E.Jonaitis, nesugebėjęs išlaikyti kamuolio rankose po M.Kuklio nestipraus smūgio. Pirmajam prie vartininko atsidūrusiam R.Leliūgai beliko pataikyti į tuščius vartus.

Jau kitos „Žalgirio“ atakos metu į aikštės šeimininkų vartus buvo skirtas 11 m. baudinys už Klimo Gusočenkos pražangą prieš R.Radavičių. Tačiau praleidęs apmaudų įvartį E.Jonaitis pademonstravo puikią reakciją ir atrėmė M.Kuklio smūgį.

Iškart po pertraukos M.Kuklys privalėjo pelnyti įvartį, tačiau, visiškai laisvas sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, vienu judesiu pasitaisė kamuolį ir suklaidino gynėją, bet įsigudrino nepataikyti į vartų stačiakampį iš 9 metrų.

49-ąją minutę „Šiauliai“ išlygino rezultatą. Tomas Birškys nesunkiai suklaidino gynėją kairiajame krašte ir stipriai smūgiavo į tolimą kampą. Smūgį privalėjęs atremti A.Vitkauskas sužaidė labai neužtikrintai, nukreipdamas kamuolį į virpstą. Pirmasis prie jo atsidūręs R.Gedminas galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

„Žalgiriui“ neprireikė nei 10 minučių ne tik trečiajį kartą išsiveržti į priekį, bet ir susikrauti dviejų įvarčių persvarą. M.Kuklys 54-ąją minutę įsiveržė į baudos aikštelę ir buvo nugriautas jį pasitikusio vartininko ir pats realizavo skirtą 11 m. baudinį. Dar po 4 minučių A.Velička gražiu smūgiu galva griūdamas „uždarė“ perdavimą iš kairiojo krašto.

Sostinės komandos atakos tęsėsi iki rungtynių pabaigos, tačiau penktojo įvarčio svečiams įmušti nepavyko. Dukart smūgiuodamas labai pavojingai į vartus nepataikė A.Velička, kartą R.Leliūgos smūgį krisdamas kojomis atrėmė E.Jonaitis. Tikslo nepasiekė ir aktyviai į rungtynes įsijungusio Kamilio Bilinskio smūgiai.

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Žaidėme dėl žiūrovų, daug įvarčių buvo. Galbūt jiems patiko. Šiuo metu mes esame tokia komanda, kai nesame pajėgūs kaip lygūs su lygiais kovoti su tokia sudėtimi, kurią turi „Žalgiris“, kurie pakeitė keletą pagrindinių žaidėjų, bet vis tiek išliko stiprus. Vyrai stengėsi, atidavė visas jėgas ir už tai priekaištų neturiu. Techninės ir taktinės klaidos yra pataisomi dalykai. Anksčiau ar vėliau tai ištaisysime ir jaunimas eis į priekį. Galėjo mums ir daugiau įmušti. Truputį spaudėme, mažai koncentracijos buvo baudos aikštelėje, nepasaugojome vartininko. Klaida po klaidos - ir tie įvarčiai gaunasi.“

Rokas Gedminas („Šiauliai“): „Sunkios rugntynės iš tikrųjų. Patys matėte, mūsų komanda ne geriausios formos, daug traumuotų žaidėjų. Dabar pailsėsime ir, manau, po atostogų vėl kibsim į darbą ir visas bus geriau. Pusė startinės sudėties žaidėjų traumuoti. Jų labai trūksta. Sunkiau žaisti aikštės viduryje, pirmą kartą A lygoje žaidžiau tokioje pozicijoje, bet du įvarčiai. Manau, neblogai viskas. Pasisekė šiose rungtynėse. Karjeroje gal ne, bet A lygoje tai buvo mano geriausios rungtynės.“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Apie rungtynes noriu pasakyti tik vieną - tai buvo saulėtas popietinis futbolas. Mes laimėjome, trys svarbūs taškai čempionate. Daug ekperimentų su sudėtimi, pozicijomis, naujais žaidėjais. Dabar mums svarbiausia atsigauti po šių rungtynių ir pradėti galvoti apie labai svarbia dvikovą Europos taurėje ketvirtadienį. Turime nedidelę petrauką, laiko paskutinių kelių rungtynių analizei. Šiandien svarbiausia trytas taškai. Padarėme dvi grubias klaidas gynyboje. Žinojome, kad gali įmušti, nebuvome susikoncentravę, todėl stengėsi ir stengėsi. Jie - jauna komanda. Jiems yra svarbu žaisti tokias rungtynes, todėl turėjome problemų, ypač po pertraukos.“

Rytis Leliūga („Žalgiris“): „Svarbiausia trys taškai, bet čia galėčiau kalbėti ne valandą ir ne dvi - žaidėme tikrai prastai. Aišku, reikėtų pradėti nuo savęs, jauočiuosi ne kaip. Nežaidėme taip, kaip norėjome. Galbūt mintimis gyvenome Europos lyga. Nenuvertinome ir „Šiaulių“, bet galvojame apie ateinantį ketvirtadienį. Sunku susikaupti, susikoncentruoti. Karšta ir žolė, kai įpratę žaisti ant dirbtinės dangos. Daug dalykų susideda, bet svarbiausia - laimėjome. Tie, kurie žaidžia nuolat po 90 minučių,matosi, jie geriau jaučiasi. Man asmeniškai sunku. Įvartis džiugina, bet žaidimas - ne. Pastaruoju metu turiu mažai žaidybinės patirties.“