19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Vasara – permainų metas

Vasara – permainų metas
foto: Justas Petrulis

Vakarų Europoje klubų futbolo sezonas baigėsi, Lietuvoje – priartėjo prie pusiaukelės. Ir vienur, ir kitur atsivėrė futbolininkų turgaus vartai. Pirmasis bruzdesys „SMScredit.lt A lygoje“ jaučiamas jau dabar.

Čempionato lyderiui Vilniaus „Žalgiriui“ permainos nelabai reikalingos. Jas lemti gali nebent nepalankūs vilniečiams Europos lygos burtai, kurie, nori nenori, vers stiprinti komandą.

Antrąją vietą užimantis Klaipėdos „Atlantas“ jau dabar iš Tauragės „Tauro“ perviliojo Lietuvos U-19 rinktinės kapitoną Luką Artimavičių. 18-metis gynėjas į uostamiestį buvo kviečiamas dar žiemą, bet norėjo baigti mokyklą gimtajame mieste. „Atlantui“ už L.Artimavičių nieko mokėti nereikės, nes jaunas futbolininkas Tauragėje žaidė be kontrakto.

Į klausimą, ar klaipėdiečiai bandys stiprinti puolimą dėl to, kad stresinį pėdos lūžį patyrė ir mėnesiui, o gal net dviem, iš rikiuotės iškrito rezultatyviausias komandos žaidėjas Evaldas Razulis, atsakyti kol kas sunku. Spręs treneris Konstantinas Sarsanija, kuris per trumpas „SMScredit.lt A lygos“ atostogas išvyko į Maskvą.

Šalies čempionas Panevėžio „Ekranas“ į peržiūrą pakvietė du neprastas futbolininkų biografijas turinčius 26 metų serbus – saugą Marko Vučetičių ir puolėją Dejaną Djeničių. Panevėžiečiams prieš UEFA čempionų lygos atrankos turnyrą gretų stiprinimas yra gyvybiškai svarbus, nes neaišku, ar į komandą grįš peržiūrų užsienyje karuselėje besisukantis snaiperis Artūras Rimkevičius, o Aurimui Kučiui gavus sunkią traumą jėgos aikštės viduryje trūksta net nepaisant to, kad į rikiuotę jau pasiruošę grįžti ir Donatas Petrauskas, ir Giedrius Tomkevičius.

Pakruojo „Kruojoje“ kalbama apie pasipildymą prieš Europos varžybas. Pasak trenerio Aido Dambrausko, komandai reikėtų penkių ar šešių naujų futbolininkų – dairomasi ir į lietuvius, ir į legionierius. Kol kas vietoj pliuso – minusas: „Kruoja“ atsisveikino su patyrusiu saugu Tomu Miklinevičiumi.

Apatinėje turnyro lentelės pusėje – savi galvosūkiai. Alytaus „Dainavos“ komandoje nebeliko vartininko Aurimo Dubicko. Gargždų „Bangoje“ - irgi rūpesčiai dėl vartininko, bet jie kitokie. Vitalijui Mirnyjui atlikto lūžusios plaštakos operaciją, todėl gargždiškiai, dabar turintys vos vieną vartų sargą, atšventusį bent 17 gimtadienių, neabejotinai turės spręsti šią problemą.

Per porą mėnesių komandų gretos bus perrikiuotos. Vieni ateis, kiti išeis. Procesas – įdomus ir dinamiškas, todėl neverta nuleisti nuo jo akių.