32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
20 turas / Spa 27 , Kaunas
20 turas / Spa 27 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 34 turas / Lap 05 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 34 turas / Lap 06 13:00 , Telšiai

V. Basadre: apie ankstyvą trenerio karjeros pradžią bei darbą su „Valencia“ žvaigždynu

V. Basadre: apie ankstyvą trenerio karjeros pradžią bei darbą su „Valencia“ žvaigždynu
Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Marijampolės „Sūduva“ šiemet siekia po metų pertraukos vėl tapti Lietuvos čempione, o šį tikslą ji bando įgyvendinti vedama stratego iš Ispanijos Victoro Basadre.

Jis Lietuvoje nėra svetimas – dar praėjusių metų pradžioje jis trumpai vadovavo Vilniaus „Žalgirio“ klubui, o vėliau išvykęs atgal į Ispaniją ir toliau sekė Lietuvos čempionato eigą.

„Turėjau visą reikiamą informaciją ir žinojau, kad „Sūduva“ yra didelis klubas, pastaraisiais metais laimėjęs titulus. Pernai laimėti nepavyko, bet komanda visą laiką kovėsi, o man tai yra svarbiausias dalykas. Girdėjau gerų dalykų apie komandos vadovybę, tad priimti pasiūlymą buvo labai lengva“, – savaitės interviu rubrikoje kalbėjo specialistas iš Ispanijos.

Įdomu tai, kad savo trenerio karjerą specialistas pradėjo dar būdamas labai jaunas – dėl patirtos rimtos traumos jis turėjo baigti savo futbolininko karjerą.

Visgi tai jo iš vėžių neišmušė – jis pradėjo domėtis treniravimu ir netrukus pradėjo atsirasti pirmieji pasiūlymai.

„Būdamas 18 metų gavau traumą ir tada pradėjau treniruoti U-9 ar U-10 komandą. Tai buvo geras sprendimas, nes pats buvau geras mokinys, tad pereiti prie treniravimo sunku nebuvo. Iš vieno pažįstamo trenerio gavau knygų, pradėjau jį sekti ir tada jis man pasiūlė dirbti jo asistentu antroje Ispanijos lygoje. Tada man buvo 21-eri, o aš jau treniravau žaidėjus, kuriems buvo virš 30. Tokios akimirkos labai prisidėjo prie mano augimo ir tobulėjimo“, – mintimis dalinosi specialistas.

V. Basadre praeityje turėjo galimybę padirbėti ir su aukščiausio lygio žvaigždėmis – 2009–2010–ųjų sezone jis „Valencia“ klube asistavo žinomam treneriui, vėliau „Sevilla“, PSG, Londono „Arsenal“ bei kitas ekipas treniravusiam Unai Emery.

„Susitikome „Lorca“ komandoje 2004-aisiais, tada ji žaidė antrame divizione. Kiek anksčiau jis ten žaidė pats, tačiau patyrė traumą, o komandos techninis direktorius pasiūlė jam perimti komandos vairą. Vėliau buvau pakviestas ir aš, buvome tikrai geri draugai.

Vėliau jis dirbo „Almeria“ klube, dar po to prisijungė prie „Valencia“ komandos ir prieš antrą savo sezoną ten pakvietė mane dirbti. Tai buvo neįtikėtini metai dirbant aukščiausiame lygyje, o su U. Emery visada turėjome gerą santykį, esu labai dėkingas už tai, kad pakvietė mane dirbti“, – dėstė specialistas.

Per savo laiką Valensijoje treneriui teko dirbti su tokiomis žvaigždėmis, kaip Davidas Villa, Davidas Silva ar Juanas Mata bei kitais. Visgi, kaip sakė pats V. Basadre, bendrauti su jais buvo itin lengva, o su kai kuriais treniruotais futbolininkais jis ryšį išlaiko ir iki šiol.

„Nemažai šių žaidėjų po poros metų tapo Europos čempionais, o dar kiek anksčiau – ir pasaulio. Po kurio laiko buvau nuvykęs į Angliją stebėti futbolo, susitikome su Davidu Silva, kuris tada žaidė „Manchester City“ komandoje. Tuo metu komandą treniravo Manuelis Pellegrini, jis mane priėmė labai draugiškai, pakvietė į viešbutį susipažinti su žaidėjais.

Patikėkite manimi, jie yra labai paprasti žmonės, turintys tas pačias problemas ar idėjas, kurias turime ir mes“, – svarstė treneris.

Vaizdo įraše – daugiau trenerio minčių apie tikslus su „Sūduva“ ir dar vieną U. Emery pasiūlymą suvienyti jėgas, kurio V. Basadre atsisakė.