19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Taurės turnyro finalo mįslės

Taurės turnyro finalo mįslės
foto: Evaldas Černiauskas

Futbolo mėgėjų žvilgsniai krypsta į Kauną. Sekmadienį laikinojoje sostinėje įvyks Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyro finalas. Vilniaus „Žalgiriui“ tai bus proga apginti pernai iškovotą titulą. „Šiauliams“ - ne tik galimybė iškovoti tai, ko klubas dar nėra laimėjęs, bet ir prasiskinti kelią į Europą.

Langas į Europą

„Tikiuosi, kad mums tai bus geriausia diena, o „Žalgiriui“ - blogiausia“, - teigė šiauliečių treneris Tomas Kančelskis, pastebėjęs, kad Vilniaus komandos žaidėjų meistriškumas aukštesnis nei jo jaunos komandos.

Tačiau „Šiaulių“ motyvacija bus išskirtinė. T.Kančelskis ir jo auklėtiniai kovos dėl paskutinio Lietuvai skirto bilieto į Europos lygos varžybas. Kitas tris vietas komandos išsidalijo jau praėjusį sezoną: šalies čempionas Panevėžio „Ekranas“ įgijo teisę žaisti UEFA čempionų lygos atrankoje, o prizininkai „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“ - Europos lygos.

„Tikiuosi, kad ši situacija motyvuos mus sužaisti ypač gerai“, - sakė T.Kančelskis. Aistringiausi „Žalgirio“ gerbėjai yra susibūrę į „Pietų IV“ ultrų klubą. Šįkart į jų gretas galėtų įsilieti ir Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai – būtent iš jų „Šiaulių“ pergalė atimtų galimybę pasirodyti Europoje.

Šio sezono „Žalgirio“ ketinimai ir ambicijos „Kruojai“ turėtų teikti vilties. „Pernai sakiau, kad esame išalkę pergalių, šiemet – kad dar nesame pasisotinę“, - paaiškino vilniečių klubo sporto direktorius Mindaugas Nikoličius.

Pernai ir šiemet „Žalgiris“ spėjo susižerti du titulus, iškovotus po žiauraus sunkmečio, kai klubui net ir antrajame futbolo divizione teko parungtyniauti, bei ilgokos titulų sausros. Legendinis lietuviško futbolo vardas pirmiausia sugrįžo į LFF taurės laimėtojų metraštį – praėjusiais metais „Žalgiris“ šio turnyro finale 11 metrų baudinių serijoje palaužė „Ekraną“. Šio sezono pradžioje vilniečiai tą patį varžovą iš Panevėžio nugalėjo per pratęsimą kovodami dėl Lietuvos supertaurės.

Repeticija – be nugalėtojo

Taip sutapo, kad „Šiauliams“ ir „Žalgiriui“ teko sužaisti tarpusavyje prieš pat finalą. „SMScredit.lt A lygos“ tvarkaraštis varžovus suvedė į dvikovą Šiauliuose praėjusį savaitgalį. Rungtynėse, kurių didžiąją dalį vilniečiai atakavo, o šiauliečiai ieškojo savo galimybių kontratakuodami, užfiksuotos lygiosios 1:1.

„Susiklostė taip, kad anksti įmušėme, todėl ir rungtynių scenarijus toks, - pakomentavo T.Kančelskis. - Jie spaudė, bet ir mes savo galimybių turėjome“.

Įvartį „Šiauliams“ pačioje rungtynių pradžioje pelnė legionierius iš Kroatijos Niko Tokičius, prieš šį sezoną papildęs komandą kartu su tėvynainiais Filipu Žderičiumi ir Marko Rašo. „Krašto gynėjas F.Žderičius komandoje pritapo ir vienu jos lyderiu tapo iš karto. N.Tokičiui prireikė daugiau laiko, bet dabar jis muša įvarčius. Sunkiau kol kas gal sekasi Marko, bet manau, kad ir jo atveju viskas bus gerai“, - savo kroatiško legiono galimybes vertino T.Kančelskis.

Legionieriai vaidina svarbius vaidmenis ir „Žalgiryje“. Kroatas gynėjas Luka Peričius yra vienas geriausių vidurio gynėjų „SMScredit.lt A lygoje“, rusas Pavelas Komolovas – viena svarbiausių figūrų aikštės viduryje, lenkas puolėjas Kamilis Bilinskis Lietuvos čempionate šį sezoną jau spėjo įmušti septynis įvarčius, o jo tėvynainis Jakubas Wilkas siautėja aikštėje, dalydamas rezultatyvius perdavimus į kairę ir dešinę.

„Jakubo įtaka komandai didžiulė. Ir aikštėje, ir už jos“, - tikino „Žalgirio“ saugas Mantas Kuklys kalbėdamas apie komandos draugą, kuris jau ir Lenkijos rinktinės marškinėlius yra spėjęs pasimatuoti.

Į kitą barikadų pusę

M.Kuklys bus vienas tų, kurie LFF taurės turnyro finale žais prieš komandą, kuriai anksčiau atstovavo. „Šiauliuose“ jis žaidė prieš belgiškąjį savo karjeros etapą. Į „Žalgirį“ iš „Šiaulių“ kiek anksčiau pasuko ir Vaido Šilėno futbolininko biografijos vingis.

„Kiek prisidėjau prie to, kad Mantas ateitų į „Žalgirį“? Žinojau, kad komanda nori jį kviesti, pakalbėjau apie tai su juo pačiu. Tiesiog perdaviau vieno žmogaus pageidavimą kitam“, - apie savo ir M.Kuklio karjeros posūkius kalbėjo trečią sezoną žalią ir baltą aprangą vilkintis V.Šilėnas.

„Šiaulių“ komanda taip pat turi futbolininką, kuris į jos barikadų pusę persikėlė iš būsimo varžovo stovyklos. Saugas Arminas Vaskėla dar praėjusį sezoną žaidė Vilniaus komandoje, bet joje dažniausiai šildė atsarginių suolą. Pagal nuomos sutartį į Šiaulius persikėlęs futbolininkas šį sezoną suspindo naujomis spalvomis.

„Arminui atėjus į komandą aikštės viduryje mes sustiprėjome. Manau, kad jis ir Tautvydas Eliošius sudaro labai neblogą saugų porą“, - komplimentų naujokui nepagailėjo T.Kančelskis, kuris per „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes su „Žalgiriu“ A.Vaskėlą paliko užribyje. Taip pat, kaip ir patyrusį gynėją Deivydą Lunskį – abu šį sezoną jau susirinko po tris geltonas korteles, todėl iškilo grėsmė, kad prieš finalą gali užsidirbti diskvalifikacijas.

„Galbūt šie sudėties pakeitimai varžovams buvo netikėti ir prisidėjo prie to, kad iškovotume tašką“, - spėjo T.Kančelskis.

Pabandyti nustebinti varžovus šį sezoną be elitinės lietuviškos lygos komandos likusiame Kaune T.Kančelskiui teks pabandyti dar kartą. Netenka abejoti, kad namų darbus kruopščiai paruoš ir „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas.

Klausimų galima kelti ne vieną. Ar „Šiauliai“ perrašys turnyro istoriją? Ar „Žalgiris“ apgins titulą? Ar šiauliečiams pavyks pramušti geriausią šiuo metu Lietuvos klubų futbolo gynybą? Ar K.Bilinskis įmuš penktose rungtynėse iš eilės ir ar įmuš daugiau už „Šiaulių“ gruziną Georgijų Alaverdašvili, kuris „SMScredit.lt A lygoje“ šį sezoną kamuolį į varžovų vartus siuntė devinissyk ir snaiperių sąraše yra antras? Aišku viena – futbolo sekmadienis Kaune bus karštas.