19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Po futbolo spektaklio "Žalgiris" palaužė "Šiaulius" ir iškovojo taurę (komentarai)

Po futbolo spektaklio "Žalgiris" palaužė "Šiaulius" ir iškovojo taurę (komentarai)
foto: Justas Petrulis

Vilniaus „Žalgiris" apgynė Lietuvos taurės nugalėtojų titulą. Po permainingos, rezultatyvios ir dramatiškos, reto grožio kovos  2012/13 m. LFF "Druskininkų Hermio" taurės finale vilniečiai sužaidė lygiosiomis 3:3 su "Šiauliais" ir laimėjo įtemptą 11 metrų baudinių seriją rezultatu 8:7.

Lietuvos čempionate pirmaujančiam „Žalgiriui" šis trofėjus buvo jau antrasis šiemet - Vilniaus klubas prieš sezoną taip pat laimėjo LFF Supertaurę. „Šiauliams" nesėkmė finale užvėrė duris į UEFA Europos lygos - kelialapis į šio turnyro atrankos varžybas atiteko Pakruojo „Kruojai".

„Žalgiris" du kartus lygino rezultatą

Šiaulių atstovams tai buvo pirmasis finalas nuo 1999 metų ir šansas iškovoti vietą UEFA Europos lygoje, o „Žalgiris" į finalą sugrįžo kaip praėjusių metų laimėtojas.

Kaip ir prieš savaitę tarpusavio komandų rungtynėse čempionate, „Šiauliai" įmušė įvartį pačioje rungtynių pradžioje. Po perdavimo iš krašto saugas Arminas Vaskela - kurį šiauliečiams paskolino būtent „Žalgiris" - susistabdė kamuolį ir iš  10 metrų pro kelis varžovus pasiuntė į tinklą. 

„Žalgiris" greitai rezultatą išlygino. Šį kartą jau Ramūnas Radavičius gavo kamuolį baudos aikštelėje ir atliko perdavimą Andro Švrljugai, kuris smūgiavo tiksliai - 1:1.

„Šiauliai" toliau rengė pavojingas kontratakas. Vienas įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės, o 32 min. „Žalgirio" gynybą pralaužė ką tik po keitimo aikštėje pasirodęs Marko Rašo. Jis pasinaudojo tėvynainio Luko Peričiaus nesėkmingu bandymu išmušti kamuolį ir baudos aikštelėje mušė stipriai bei tiksliai.

Vis dėlto kėlinio pabaigoje „Žalgiris" sugebėjo dar kartą išlyginti rezultatą. Po kampinio tęsiantis vilniečių atakai Jakubas Wilkas iš krašto atliko perdavimą į baudos aikštelę ir Andrius Skerla galva nukreipė kamuolį į vartus. 

Permaininga kova iki paskutinio smūgio

Antrojo kėlinio viduryje progą pasižymėti turėjo Kamilis Bilinskis, kuris po perdavimo iš krašto baudos aikštelėje smūgiavo tiesiai į vartininką. 

Vėliau šansą turėjo A.Švrljuga, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės krašto buvo netikslus. „Žalgiris" atakavo aštriau, tačiau rimtesnio vartų šturmo ir nesurengė. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jau pačioje pratęsimo pradžioje „Žalgiris" atsidūrė priekyje. Vedranas Gercas įsiveržė į baudos aikštelę ir nors pirmąjį smūgį atrėmė vartininkas Paulius Pocius, antruoju kroatas buvo tikslesnis. 

Netrukus „Šiaulių" treneris Tomas Kančelskis į aikštę išleido Tomą Birškį ir vėl pataikė šimtu procentų. A.Skerla baudos aikštelėje pasiekė kamuolį galva, bet atmetė jį tiesiai T.Birškiui, kuris visiškai laisvas įveikė „Žalgirio" vartininką A.Vitkauską - 3:3. 

Per antrąjį pratęsimo kėlinį „Šiaulius" po Manto Kuklio smūgio išgelbėjo vartininkas P.Pocius, tad nugalėtojas išaiškėjo baudinių serijoje, kuri savotiškai atspindėjo visas rungtynes. Per pirmus penkis bandymus vartininkai atrėmė po vieną.  

Galų gale devintuoju bandymu Egidijus Vaitkūnas buvo taiklus, o „Šiaulių" veteranui Deivydui Lunskiui pasižymėti nepavyko. Antrus metus iš eilės taurės finale baudinių serijos herojumi tapo A.Vitkauskas. Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas „Žalgirio" saugas Mantas Kuklys, kuris atsiėmė „Nike" įsteigtą 1000 litų čekį.

„Žalgiris" šią vasarą dalyvaus UEFA Europos lygoje kaip Lietuvos taurės laimėtojas, o „Šiauliai" galimybę prasibrauti į šį turnyrą nepasinaudojo. Vieta UEFA Europos lygos varžybose atiteko praėjusių metų Lietuvos čempionato 4-osios vietos laimėtojai Pakruojo „Kruojai".

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Žiūrovams šis finalas turėjo tikrai patikti. Pamatėme viską – daug įvarčių, daug kovos, baudinių seriją.  Nors praleidome ankstyvą įvartį, komandai pavyko atsitiesti. Šiauliečiai buvo labai kovingi, tačiau nieko kito iš jų ir nelaukėme - pergalė šiai komandai būtų suteikusi galimybę patekti į Europos lygos turnyrą. Prieš pradedant mušti baudinius tikėjau savo vaikinais ir jaučiau, kad laimėsime. Pirmą kartą per savo karjerą dalyvavau tokioje ilgoje serijoje. Visi žaidėjai galėjo įmušti įvartį ir jaustis didvyriais“.

Mantas Kuklys („Žalgiris“): „Džiaugiuosi, kad iškovojome taurę. Malonu, jog mane pripažino naudingiausiu žaidėju, bet komandos pergalė yra daug vertingesnė. „Šiauliai“ rungtyniavo labai gerai, išnaudojo savo susikurtas progas. Vis dėlto, aš manau, kad mes jų sukūrėme daugiau ir pelnytai pasiekėme pergalę.“

Jakubas Wilkas  („Žalgiris“): „Varžovai pelnė greitą įvartį, todėl turėjome įdėti daug jėgų, kad išlygintume rezultatą. Galiausiai nugalėtojas paaiškėjo tik po baudinių serijos. Esu labai laimingas, kad pasiekėme pergalę. Buvo tikrai įdomi popietė - galėsime šiek tiek pasidžiaugti laimėjimu ir vėl ruošimės ateinančioms kovos.“

Algis Jankauskas („Žalgiris“): „Tokio finalo seniai neregėjau. Kiekvienas trofėjus mums yra labai svarbus ir reikšmingas. Žaidžiame dėl savo sirgalių ir skiriame šią taurę jiems. Dabar liko žengti paskutinį ir patį svarbiausią žingsnį - laimėti čempionatą."

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Du kartus pirmavome, du kartus prasileidome. Vėliau jau vijomės mes. Gal per anksti patikėjome, kad laimėsime, gal nepatikėjome, kad galime laimėti. Sunku dabar pasakyti ko pritrūko. Vyrai stengėsi, kovojo ir noriu jiems už tai padėkoti. Malonu, kai žaidėjai pakilę nuo suolo pelno įvarčius. Man kaip treneriui patinka, kad komandoje yra konkurencija. Nuo to komandai tik geriau. Po rungtynių vyrams pasakiau – tuo gyvenimas neišbaigė, rytoj vėl saulė patekės ir turėsime atsigriebti čempionate“

Mantas Fridrikas („Šiauliai“): „Mintys nėra geros. Kovojom, stengėmės atidavėm viską, noriu padėkoti komandos draugams. Gal kiek pritrūkome atidumo, pamesdavome žmones ten kur to daryti negalėjo. Tas įvartis „į rūbinę“ taip pat neatnešė geros nuotaikos. Aikštė buvo kietoka, atsimušėme kojas, nuovargis pradėjo jausti nuo antrojo kėlinio vidurio. Baudinių serija yra loterija, vieni įmuša – kiti važiuoja namo.“