19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Pirmosios sezono dalies apžvalga: "Žalgiris"

Pirmosios sezono dalies apžvalga: "Žalgiris"
Justas Petrulis

"SMScredit.lt A lyga" išėjo vasaros atostogų. Sužaidusios daugiau nei pusę sezono, komandos rugpjūčio pradžioje grįš atnaujinusios gretas, o alyga.lt kol kas apžvelgia tai, ką klubai nuveikė iki šiol. Šįkart - apie Vilniaus "Žalgirį".

Vieta. Pirma - 47 taškai, devyniais daugiau už artimiausius persekiotojus.

Kreivė. Vilniečiai sunkiai įsibėgėjo. Sezono starto rungtynėse namuose pralaimėta Klaipėdos "Atlantui", paskui buvo išvargtos pergalės prieš "Šiaulius" ir Tauragės "Taurą". O tada prasidėjo - per kitas 15 rungtynių iš "Žalgirio" atimti taškų pajėgė tik namuose lygiosiomis sužaidę Pakruojo "Kruoja" ir "Šiauliai". Iki atostogų "Žalgiris" atkeliavo iškovojęs aštuonias pergales iš eilės.

Skaičiai. Mareko Zubo treniruojama komanda per 18 rungtynių įmušė 52 įvarčius - 14 daugiau nei antra rezultatyviausia "SMScredit.lt A lygos" komanda Panevėžio "Ekranas". 13 kartų kamuolį į vartus siuntęs lenkas Kamilis Bilinskis yra vienas iš dviejų rezultatyviausių čempionato žaidėjų. Varžovams "Žalgiris" leido įmušti vos aštuonissyk. Antra šioje kategorijoje komanda - "Atlantas" - praleido lygiai dukart daugiau įvarčių.

Jėga. Ko gero, solidžiausia sudėtis "SMScredit.lt A lygoje", gausus lygiaverčių futbolininkų pasirinkimas, gera vadyba, tvirta M.Zubo ranka ir turbūt geriausi sirgaliai Lietuvoje.

Trūkumai. Jeigu jų yra, lietuviško futbolo kontekste "Žalgirio" silpnybės neišryškėja taip, kad komandai keltų problemų.

Atkarpa. Antrąjį ratą "Žalgiris" baigė šešiomis pergalėmis iš eilės, per tas rungtynes įmušęs 28 įvarčius ir praleidęs vos vieną.

Lyderis. Pavelas Komolovas. Jei lenkas Jakubas Wilkas birželio pabaigoje nebūtų išvykęs tęsti karjeros į Rumuniją, šį statusą neabejotinai derėtų priskirti jam. Naujomis spalvomis šį sezoną suspindęs P.Komolovas - turbūt ryškiausia "Žalgirio" figūra iš tų, kurios liko komandoje. Suprantama, be Manto Kuklio ir Artūro Žulpos paramos aikštės viduryje rusui būtų daug sunkiau, bet faktas yra tai, kad Vilniaus komanda aikštės vidurį kontroliuoja kaskart, kai eina žaisti "SMScredit.lt A lygos" rungtynių.

Perspektyvos. Net ir netekęs J.Wilko, "Žalgiris" yra pajėgus ramiai baigti sezoną, kurio pabaigoje laukia auksas.