32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
20 turas / Spa 27 , Kaunas
20 turas / Spa 27 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 34 turas / Lap 05 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 34 turas / Lap 06 13:00 , Telšiai

Lietuvos rinktinė nepasipriešino rusams

Lietuvos rinktinė nepasipriešino rusams

Antrose šių metų kontrolinėse rungtynėse Lietuvos futbolo rinktinė svečiuose turėjo pripažinti Rusijos komandos pranašumą. Europos čempionate žaisiantys rusai efektyviai išnaudojo turėtas progas ir iškovojo pergalę rezultatu 3:0.

Šeši pasikeitimai

Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis, Lietuvos komandos sudėtyje įvyko šeši pasikeitimai. Į vartus stojo Vytautas Černiauskas, gynyboje rungtynes pradėjo Tomas Mikuckis, Linas Klimavičius ir Deividas Česnauskis o saugų linijoje – Saulius Mikoliūnas ir Ovidijus Verbickas. Pastarajam tai buvo debiutas nacionalinėje komandoje.

Per pirmą rungtynių pusvalandį Rusijos komanda nesugebėjo rimčiau grasinti lietuvių vartams, o mūsų atakų smaigalyje du kartus buvo atsidūręs S. Mikoliūnas. Vis tik abu jo bandymai įmušti smūgiu iš eigos buvo nesėkmingi.

36 min. Rusijos komanda pirmą kartą privertė rimčiau padirbėti Vytautą Černiauską – vartininkas atmušė pavojingą Fedoro Smolovo smūgį Deja, po keturių minučių apsiginti nebepavyko. F. Smolovas gavo kamuolį baudos aikštelėje ir nepaisant D. Česnauskio spaudimo tiksliai smūgiavo į vartų kampą.

Nubaudė už dvi klaidas

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviams neatidžiai sužaidus gynyboje į vartus baudos aikštelėje nepataikė Igoris Smolnikovas. 55 min. jau lietuviai surengė konstruktyvią ataką, bet Luko Spalvio galva smūgiuotą kamuolį lengvai sugavo vartininkas Guilherme.

59 min. jau po Deimanto Petravičiaus reido kraštu už Vykintą Slivką pirmesnis buvo vartininkas. Po minutės Rusija padidino persvarą – baudos aikštelėje kamuolys nuo Aleksandro Keržakovo atšoko Aleksandrui Golovinui ir šis iš eigos smūgiavo tiksliai.

Kėlinio viduryje netiksliai smūgiavo D. Matulevičius, o į baudos aikštelę įsiveržusiam D. Petravičiui pritrūko tikslumo perduodant kamuolį.

72 min. po kampinio Rusija įmušė trečią įvartį. Denisas Glušakovas aplenkė debiutantą Marką Benetą ir galva iš arti pasiuntė kamuolį į vartus. 

Dvikovos pabaigoje po Egidijaus Vaitkūno perdavimo Deivydas Matulevičius galėjo įmušti paguodos įvartį, bet galva pasiuntė kamuolį tiesiai į rankas vartininkui.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais gegužės pabaigoje namuose su Estijos komanda. Birželį taip pat laukia dvikovos išvykose su Latvija ir Lenkija.

Preliminari rungtynių statistika

Rusija – Lietuva 3:0 (1:0)

Maskvos „Otkritie“ arena, 35000 žiūrovų

Teisėjas – Daniele Orsato (Italija)

Įvartis: 41 min. Fedoras Smolovas, 61 min. Aleksandras Golovinas, 72 min. Denisas Glušakovas (Rusija).

Įspėti: 49 min. Arturas Jusupovas (Rusija); 29 min. Vykintas Slivka, 69 min. Ovidijus Verbickas (Lietuva).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Vytautas Černiauskas; Vytautas Andriuškevičius (46 min. Egidijus Vaitkūnas), Linas Klimavičius, Tomas Mikuckis, Deividas Česnauskis (60 min. Markas Beneta); Saulius Mikoliūnas (46 min. Deimantas Petravičius), Ovidijus Verbickas, Artūras Žulpa, Vykintas Slivka (86 min. Mantas Kuklys), Fedoras Černychas (80 min. Vytautas Lukša); Lukas Spalvis (60 min. Deivydas Matulevičius).

Atsargoje: Emilijus Zubas, Ernestas Šetkus, Valdemaras Borovskis, Georgas Freidgeimas, Ernestas Veliulis, Mindaugas Panka.

Rusijos rinktinės sudėtis: Stanislavas Kriciukas (46 min. Guilherme), Igoris Smolnikovas, Sergejus Ignaševičius, Aleksejus Berezuckis (46 min. Arturas Jusupovas), Dmitrijus Kombarovas, Dmitrijus Tarasovas, Denisas Glušakovas, Olegas Ivanovas (69 min. Ilja Maksimovas), Pavelas Mamajevas (46 min Aleksandras Golovinas), Aleksandras Samedovas (46 min. Aleksejus Ionovas), Fedoras Smolovas (46 min. Aleksandras Keržakovas).

Atsargoje: Jurijus Lodiginas, Guilherme, Artiomas Dziuba, Aleksandras Kokorinas, Vasilijus Berezuckis, Olegas Kuzminas, Olegas Šatovas.

lff.lt