Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 34 turas / Lap 05 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 34 turas / Lap 06 13:00 , Telšiai

Patirtos nesėkmės Bulgarijoje ir Italijoje

LFF nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankoje ir toliau lieka be taškų – lietuviai sekmadienio vakarą po paskutinėmis minutėmis praleisto įvarčio 0:1 (0:0) neprilygo Bulgarijos rinktinei.

Po keturių mačų Lietuvos rinktinė lieka be taškų, tuo tarpu bulgarai iškovojo pirmą savo pergalę bei pridėjo ją prie dviejų jau turėtų taškų.

Dabar Lietuvos komandos laukia kelionė į Italiją bei akistata su šios šalies rinktine, kuri vyks trečiadienį.

Sekmadienio vakarą rungtynės prasidėjo abiejų komandų žvalgyba – nors didesnę kamuolio kontrolę turėjo šeimininkai, tačiau rimtų progų jiems susikurti nepavyko. Per visą kėlinį šeimininkai turėjo vieną šansą, tačiau tada lietuvius gelbėjo Ernestas Šetkus.

Panaši situacija išliko ir po pertraukos – lietuviai vis aktyviau bandė spausti varžovus ir turėjo kelis neblogus šansus, tačiau kelis kartus nepavyko apvesti vartininko, o vartų sargas taip pat atrėmė pavojingą Rolando Baravyko šūvį.

Kai jau atrodė, kad rungtynės gali baigtis lygiosiomis, bulgarai visgi smogė – po sėkmingai komandos draugo pakelto kamuolio aukščiau už visus iššoko Ivaylo Chochevas ir galva nukreipė jį į vartus.

Per likusį laiką Lietuvos komandai atsitiesti nepavyko ir buvo patirta minimali nesėkmė.

Bulgarija – Lietuva 1:0 (0:0)

Įvartis: 82 min. Ivaylo Chochevas (Bulgarija)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Justas Lasickas, Benas Šatkus, Edgaras Utkus, Rolandas Baravykas, Linas Mėgelaitis (87 min. Linas Klimavičius), Vykintas Slivka (82 min. Domantas Šimkus), Donatas Kazlauskas (71 min. Ovidijus Verbickas), Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Edgaras Dubickas (46 min. Eligijus Jankauskas).

***

Lietuvos rinktinė kitų metų pasaulio čempionato atrankos varžybose neatsilaikė prie naujuosius Europos čempionus – lietuviai išvykoje 0:5 (0:4) pralaimėjo Italijos vienuolikei.

Lietuviai rungtynes pradėjo kantriai gindamiesi ir laukdami savo progų atakose ir po vienos tokių Ovidijus Verbickas privertė padirbėti šeimininkų vartininką Gianluigi Donnarumma. Visgi po to italai perėmė iniciatyvą ir pelnė pirmąjį įvartį.

Lietuviams nesėkmingai atidavus perdavimą atgal, kamuolį perėmęs Moise Keanas iš arti pasiuntė jį į Ernesto Šetkaus vartus. Netrukus nesėkmingai po rikošeto nuo Edgaro Utkaus į vartus įskriejęs kamuolys leido italams padvigubinti savo persvarą – 2:0.

Iki pertraukos šeimininkai pelnė dar du įvarčius – tiksliai smūgiavo prie antro įvarčio prisidėjęs Giacomo Raspadori, o savo dublį užfiksavo M. Keanas. Po pirmo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 4:0.

Antrajame kėlinyje italai ir toliau daugiau buvo su kamuoliu, o teritorinę persvarą pavertė vienu įvarčiu, kurį pelnė gynėjas Giovanni Di Lorenzo.

Per likusį laiką rezultatas nebepasikeitė, tad lietuviai Italijoje liko be taškų.

Italija – Lietuva 5:0 (4:0)

Įvarčiai: 11 ir 29 min. Moise Keanas, 14 min. Edgaras Utkus (į savus vartus), 24 min. Giacomo Raspadori, 54 min. Giovanni Di Lorenzo

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Justas Lasickas, Edgaras Utkus (46 min. Benas Šatkus), Linas Klimavičius (83 min. Artemijus Tutyškinas), Vaidas Slavickas (46 min. Dominykas Barauskas), Vykintas Slivka, Martynas Dapkus (46 min. Linas Mėgelaitis), Ovidijus Verbickas, Donatas Kazlauskas, Arvydas Novikovas, Edgaras Dubickas (73 min. Karolis Uzėla).