19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Nacionalinėje rinktinėje - 6 „SMScredit.lt A lygos“ atstovai

Nacionalinėje rinktinėje - 6 „SMScredit.lt A lygos“ atstovai
foto: lff.lt

Lietuvos nacionalinės ir jaunimo (U-21) rinktinių treneris  Csaba Laszlo paskelbė komandų sudėtis artėjančioms oficialioms rungtynėms su Graikija. „SMScredit.lt A lygai“ nacionalinėje rinktinėje atstovaus 3 "Atlanto", 2 "Žalgirio" ir 1 "Šiaulių" futbolininkas. Pasaulio čempionato atrankos dvikova bus žaidžiama birželio 7 d. Vilniuje, LFF stadione.

Priverstinės permainos vartuose ir gynyboje

Nacionalinės rinktinės žaidėjų pasirinkimui prieš rungtynes su Graikija įtaką padarė žaidėjų diskvalifikacijos ir traumos. Dėl geltonų kortelių komandai nepadės komandos senbuviai saugas Deividas Šemberas ir puolėjas Darvydas Šernas, o traumas gydosi vartininkai Žydrūnas Karčemarskas ir Giedrius Arlauskis. 

„Situacija nėra lengva. Du svarbūs rinktinės vartininkai yra traumuoti. Kita vertus, labai gerai Lenkijoje žaidžia Emilijus Zubas. Jis jau turi tarptautinių rungtynių patirties jaunimo rinktinėje ir gali tapti mūsų vartininku numeris vienas", - kalbėjo Cs. Laszlo.

Gynyboje į rinktinės grįžta Marius Stankevičius, po pertraukos - Valdemaras Borovskis ir Mantas Fridrikas. Tačiau nebus Mariaus Žaliūko, kuris tik neseniai pradėjo sportuoti po kelių mėnesių reabilitacijos. 

„Manau, kad M.Stankevičius turėtų būti pasiruošęs žaisti startinėje sudėtyje, jis pastaruoju metu jau turėjo žaidybinės praktikos, buvo įtraukiamas į klubo paraišką.  Labai gaila dėl M.Žaliūko, nes jis Vilniuje su Slovakija ne tik įmušė įvartį, bet ir gerai sužaidė. Taip pat trūks D.Šembero, kurį bandėme gynyboje. Tačiau pasireikšti gaus kitas žaidėjas", - kalbėjo treneris.

Cs. Laszlo atkreipė dėmesį, kad po ilgesnės pertraukos reguliariai pradėjo žaisti kairiojo krašto gynėjas Vytautas Andriuškevičius, kuris nuo balandžio atstovauja „Djurgarden" klubui Švedijoje. Tiesa, dėl jo pasirodymo rinktinėje iškilo klaustukas, nes vakar vykusiose Švedijos taurės finalo rungtynėse V.Andriuškevičius patyrė traumą ir buvo pakeistas.

Pasirinkimai puolimo grandyje

Saugų grandyje ir puolime rinktinės treneriai turėjo didesnį pasirinkimą. Iš Cs. Laszlo planuotos sudėties trūks tik saugo Karolio Chveduko, kurį šį sezoną kamuoja traumos, o Martynas Dapkus atstovaus U-21 rinktinei.

Puolėjų gretose kartu Deivydu Matulevičiumi pasirinktas šį sezoną Lietuvoje rezultatyviausiai žaidžiantis Evaldas Razulis. Šį kartą nekviečiami, tačiau rinktinės akiratyje lieka Tomas Danilevičius ir Artūras Rimkevičius.

„Deivydas gerai sužaidė Slovakijoje, o E.Razulis teigiamai pasirodė rungtynėse su Albanijoje. Todėl pasitikiu šiais žaidėjais, - aiškino Cs. Laszlo - Atsižvelgiant į dabartinę situaciją nekviečiau T.Danilevičiaus. Tuo labiau, kad klube jo laukia atkrintamosios rungtynės dėl patekimo į aukštesnę lygą. Bet kokiu atveju, labai gerbiu jį kaip kapitoną ir manau, kad jis ateityje dar gaus progų sužaisti rinktinėje. A.Rimkevičių taip pat stebiu, jis pradėjo mušti įvarčius, bet jo fizinė forma dar nėra geriausia." 

Siekiant pergalės būtina tikėti savimi

Treneris pasidžiaugė, kad rinktinės žaidėjų klubams pastaruoju metu sekėsi - Marius Stankevičius su Romos „Lazio" laimėjo Italijos taurę, Sauliaus Mikoliūno „Sevastopol" Ukrainoje iškovojo kelialapį į aukščiausią lygą.  „Tikiuosi, kad žaidėjai tą pozityvumą ir gerą nuotaiką atsiveš ir į nacionalinę rinktinę", - sakė Cs. Laszlo.

Pasak trenerio, Slovakijoje iškovotos lygiosios dar nesuteikia galimybės vadinti save realiais pretendentais į antrąją vietą grupėje.  „Tačiau jei pavyktų nugalėti Graikiją, realių šansų atsirastų. Turime siekti dėl trijų taškų, nes mums svarbu kaip įmanoma ilgiau išsilaikyti kovoje", - teigė Cs. Laszlo.

Trenerio žiniomis, Graikijos rinktinė į Lietuvą atvyks stipriausios sudėties ir be minčių apie atsipalaidavimą. „Kiek žinau, varžovai nusiteikę labai rimtai. Ypač po paskutinio pralaimėjimo Bosnijoje ir Hercegovinoje.  Žiūrint individualiai, graikai beveik visose pozicijose turi aukštesnio meistriškumo ir brangesnius žaidėjus, - kalbėjo Cs. Laszlo - Tačiau  mūsų stiprybe gali tapti komandinis žaidimas ir motyvacija pasirodyti, pasiekti daugiau. Turime tikėti savimi ir sužaisti 200 procentų savo galimybių. Tai tik vienerios rungtynės."

Nacionalinė rinktinė į treniruočių stovyklą renkasi birželio 3-ąją Vilniuje. Rungtynės su Graikija bus žaidžiamos kitą penktadienį, nuo 21 val. 45 min. 

Bilietus ir rinktinės abonementus galima įsigyti BILIETAI.LT platinimo vietose arba internete.

Lietuvos nacionalinės  rinktinės išplėstinis sąrašas rungtynėms su Graikija (birželio 7 d.) 
(Vardas, pavardė, klubas)

Vartininkai:
Emilijus Zubas (Belchatuvo GKS, Lenkija)
Armantas Vitkauskas (Vilniaus MFD „Žalgiris")
Paulius Grybauskas (Rygos „Skonto", Latvija)

Gynėjai:
Marius Stankevičius (Romos „Lazio", Italija)
Arūnas Klimavičius (Taldikorgano „Žetysu", Kazachstanas)
Tadas Kijanskas (Kelcų „Korona", Lenkija)
Tomas Mikuckis (Chabarovsko „SKA-Energija", Rusija)
Vytautas Andriuškevičius (Stokholmo „Djurgården", Švedija)
Valdemar Borovskij (Rygos „Daugava", Latvija)
Saulius Mikoliūnas (FC „Sevastopol", Ukraina)
Mantas Fridrikas (FC „Šiauliai")

Saugai:
Deividas Česnauskis (FC „Baki", Azerbaidžanas)
Edgaras Česnauskis (FC „Rostov", Rusija)
Mindaugas Panka (Chožuvo „Ruch", Lenkija)
Arvydas Novikovas (Edinburgo „Hearts", Škotija)
Mindaugas Kalonas (Baku „Ravan", Azerbaidžanas)
Kęstutis Ivaškevičius (Tel Avivo „Bnei Yehuda", Izraelis)
Fedor Černych (Mogiliovo „Dnepr", Baltarusija)
Vytautas Lukša (Varšuvos „Polonija", Lenkija)
Andrius Bartkus (Klaipėdos „Atlantas")
Artūras Žulpa (Vilniaus MFD „Žalgiris")

Puolėjai:
Deivydas Matulevičius (Tirgu Žiu „Pandurii", Rumunija)
Evaldas Razulis (Klaipėdos „Atlantas")
Tadas Eliošius (Klaipėdos „Atlantas")

Rezervas:
Aurimas Vertelis (Panevėžio „Ekranas")
Mantas Kuklys (Vilniaus „Žalgiris")
Marius Papšys (Klaipėdos „Atlantas")
Nerijus Valskis (Marijampolės „Sūduva")
Artūras Rimkevičius (Panevėžio „Ekranas")