19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Lyderių trejete – ankšta

Lyderių trejete – ankšta
foto: Evaldas Černiauskas

Vilniaus „Žalgiriui“ iš Šiaulių parsivežus tik lygiąsias, kova „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės viršūnėje – vis karštesnė. Po 12-ojo turo lyderius „Žalgirio“ futbolininkus ir trečiąją vietą užimantį Panevėžio „Ekraną“ skiria vos taškas.

Ankšta. Kova dėl vietos po saule vyksta ne tik lyderių trejete. Lygos komandos pasiskirstė į labai aiškias tris grupes. Tris triuškinamas pergalės iš eilės iškovojusi septintoje vietoje esanti Gargždų „Banga“ tik trimis taškais atsilieka nuo ketvirtos šiuo metu „SMScredit.lt A lygos“ komandos – Marijampolės „Sūduvos“. Šią ir aukščiau esančius „Ekraną“ bei Klaipėdos „Atlantą“ skiria jau šeši taškai. Praraja, atsivėrusi tarp „Bangos“ ir priešpaskutinę vietą užimančios Alytaus „Dainavos“ išsiplėtė iki aštuonių taškų.

Repeticija. „Žalgiris“ neįveikė „Šiaulių“, kuriems šis rezultatas turėjo įkvėpti teigiamų emocijų prieš jiems svarbiausias kol kas šių metų rungtynes – LFF taurės turnyro finalą, vyksiantį sekmadienį. Šiauliečiams ši dvikova – paskutinė galimybė prasimušti į Europos lygą, o žaidžiama bus su tuo pačiu „Žalgiriu“, bilietą į Europą iškovojusiu jau praėjusių metų pabaigoje. Nors sekmadienį „Žalgiris“ atakavo daugiau ir pavojingiau, rezultatas 1:1 leidžia manyti  - generalinę repeticiją prieš finalą „Šiauliai“ gali laikyti nusisekusia.

Nesustabdomi. Įvartį „Žalgiriui“ vėl pelnė Kamilis Bilinskis. Lenkas jau po ketvirtų lygos rungtynių iš eilės aikštę palieka įmušęs. „Bangos“ puolėjas Aurelijus Staponka šaudo dar greičiau – keturis įvarčius jis pelnė per trejas pastarąsias „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes.

Sužvėrėjo. „Banga“ trečias rungtynes iš eilės laimėjo tuo pačiu rezultatu 4:1. Šįkart – prieš apatinę turnyro lentelės kaimynę „Dainavą“. Iki tol per aštuonerias čempionato rungtynes Gargždų futbolininkai buvo įmušę tik šešis įvarčius, bet į komandą atėjus treneriui Mindaugui Čepui tarsi atgimė naujam, daug geresniam, gyvenimui.

Išvargo. Penkiskart iš eilės šalies futbolo čempionas lieka pergalių kelyje, bet kiekvienose rungtynėse „Ekranui“ tenka sunkiai vargti dėl dar trijų taškų. Šįkart panevėžiečiai pergalę su Pakruojo „Kruoja“ išplėšė tik rungtynių pabaigoje, kai 11 metrų baudinį įmušė Arsenijus Buinickis – 1:0. Gana ryškus kontrastas lyginant su pirmojo rato dvikova, kai „Ekranas“ sudraskė „Kruoją“ į skutus 6:2. Panevėžiečiai jau trečias čempionato rungtynes laimi vieno įvarčio skirtumu.

Nelaimėlis. Mantas Lėkis iš „Tauro“ tapo pirmuoju šio sezono „SMScredit.lt A lygos“ futbolininku, kuris kamuolį į savo vartus siuntė dukart. Antrąjį tauragiškis įsimušė 0:3 pralaimėtose rungtynėse bandydamas sustabdyti „Sūduvos“ žaidėją Audrių Broką. Negana to, dar šiek tiek anksčiau teisėjas skyrė 11 m baudinį į „Tauro“ vartus po to, kai kamuolys atsimušė į to paties M.Lėkio ranką.

Pauzė. Po sekmadienio rungtynių čempionate paskelbta devynių dienų pertrauka. Priežastis – savaitgalį vyksiantis LFF taurės turnyro finalas. Ilgiausiai – net 16 dienų - be oficialių rungtynių teks būti „Atlantui“, kuris praleido devynių komandų čempionato 12-ąjį turą, bet nieko nepadarysi: tvarkaraštį lemia klubų prieš sezoną ištraukti burtai.