19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Lietuvos klubų mūšiai Europos lygoje - varžovų teritorijoje

Lietuvos klubų mūšiai Europos lygoje - varžovų teritorijoje
foto: Justas Petrulis

Šįsyk nėra kur trauktis ir nelieka galimybės atidėti problemų sprendimų ateičiai. Trys "SMScredit.lt A lygos" klubai šiandien sužais atsakomąsias Europos lygos pirmojo atrankos etapo rungtynes. Norint patekti į kitą varžybų stadiją, Vilniaus "Žalgiriui" ir Marijampolės "Sūduvai" reikia laimėti, o Pakruojo "Kruojai" nugalėti triuškinamu rezultatu. Tiesa, labai rezultatyvios lygiosios sostinės ir Marijampolės komandoms taip pat tiktų.

"Turnovo" (Makedonija) - Marijampolės "Sūduva". 18.30 val. Lietuvos laiku. Skopjė, Filipo II stadionas. Pirmosios rungtynės - 2:2.

Pateksime į kitą etapą. Taip kalbėjo "Sūduvos" atakų lyderis Nerijus Valskis. Pirmosios rungtynės Lietuvoje, nepaisant nepalankaus marijampoliečiams rezultato, parodė, kad makedonams ir namuose bus sunku. Su tuo sutinka net jų žvaigždės - puolėjas Zoranas Baldovalijevas prieš rungtynes Skopjėje neslėpė, kad poros favorite laiko "Sūduvą".
Namuose Dariaus Gvildžio treniruojama komanda progas švaistė vieną po kitos. Ypač antrajame kėlinyje. Tačiau būtent antroji žaidimo pusė Marijampolės futbolininkams pridėjo tikėjimo savo jėgomis.

Šioks toks privalumas "Sūduvai" yra ir tai, kad "Turnovo" žais ne savo aikštėje, o Makedonijos sostinėje Skopjėje. Vos pusantro tūkstančio vietų turintis "Kukuš" stadionas Turnove neatitinka UEFA keliamų reikalavimų.

Minsko "Dinamo" (Baltarusija) - Pakruojo "Kruoja". 19 val. Minskas, "Traktor" stadionas. Pirmosios rungtynės - 3:0.

"Kruojos" treneris Aidas Dambrauskas žada, jog komandos futbolininkai aikštėje atiduos visas jėgas. "Dinamo" strategas olandas Robertas Maaskantas tikina, kad jo žaidėjams yra įteigta, jog rungtynes reikia vertinti rimtai.

Minsko klubas po to, kai grįžo iš Šiaulių, kur vyko pirmosios rungtynės, turėjo ką veikti ir aikštėje, ir už jos ribų. Baltarusijos čempionate "Dinamo" apmaudžiai, paskutinėmis minutėmis, išleido iš rankų pergalę dvikovoje su pirmenybių lyderiu Soligorsko "Šachtior". 
Tuo pat metu klubas pasirašinėjo sutartis su naujokais - gynėju Sergejumi Koncevojumi, juodkalniečiu saugu Nemanja Nikoličiumi, serbais saugu Nenadu Adamovičiumi ir puolėju Lazaru Veselinovičiumi. Tiesa, su "Kruoja" jie dar nežais, nes nėra registruoti Europos lygos atrankai.

Tai reiškia, kad "Dinamo" suolas ir šįsyk nebus ilgas. Tačiau "Kruojos" situacija - ne geresnė. Dėl traumų komandai Minske negalės padėti gynėjai Alfredas Skroblas, Gediminas Paulauskas, Žantimiras Soblirovas, puolėjas Nerijus Astrauskas.

Dublino "St.Patrick's Athletic" (Airija) - Vilniaus "Žalgiris". 21.45 val. Dublinas, "Richmond Park" stadionas. Pirmosios rungtynės - 2:2.

Statistika sako, kad "Žalgiriui" bus sunku. Per pastaruosius ketverius metus "St.Patrick's" tris kartus įveikė du Europos turnyro atrankos etapus, o namuose nepralaimėjo jau 11 rungtynių iš eilės.

"Jei norime nugalėti, turime žaisti taip, kaip "St.Patrick's" žaidė antrąjį kėlinį Vilniuje", - komplimentų varžovams pažėrė labiausiai patyręs "Žalgirio" futbolininkas Andrius Skerla.
Mandagumo reveransais atsakinėjo ir airiai. "Tikrai nesirengiame jų nuvertinti. Jie turi aštuonis nacionalinės rinktinės žaidėjus, mes - nė vieno. Per pastaruosius metus jie pralaimėjo vos trejas rungtynes", - vilniečių pranašumus vardijo pirmąjį airių įvartį Vilniuje įmušęs Conanas Byrne'as.

Praėjusį savaitgalį Dublino komanda ilsėjosi, žaidėjai gydėsi mikrotraumas, o sirgaliai rengėsi parodyti save. "Vilniuje lietuviai nuostabiai palaikė "Žalgirį". Dabar - mūsų eilė", - skelbė jie.