19 turas / Lap 24 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Vilnius
36 turas / Lap 28 , Marijampolė
36 turas / Lap 28 , Panevėžys
36 turas / Lap 28 , Kėdainiai
36 turas / Lap 28 , Kaunas

Klaipėdiečiai nesunkiai sumaigė autsaiderių gynybą (komentarai)

Klaipėdiečiai nesunkiai sumaigė autsaiderių gynybą (komentarai)

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai „SMScredit.lt A lygoje“ lieka šalia Vilniaus „Žalgirio“ bei Panevėžio „Ekrano“. 14-ajame čempionato ture pergales iškovojo visi trys lyderiai, ir sostinės komanda abu savo konkurentus toliau lenkia vos vienu tašku. Uostamiesčio klubas 4:0 sutriuškino Tauragės „Taurą“.

Rungtynėse, kurias jau žaidė namie, „Žalgirio“ stadione Klaipėdoje, rūpesčių „Atlantas“ turėjo tik pirmą pusvalandį. Uostamiesčio futbolininkai tvirtai kontroliavo teritoriją, bet gausios „Tauro“ gynybinės pajėgos jų spaudimą atlaikė – pirmą realesnę progą klaipėdiečiai Gediminui Krušai sukūrė tik 16-ąją min.

Situacija pasikeitė 33-iąją min., kai po kampinio įmušė Žilvinas Kymantas. Dar po keturių minučių rezultatas tapo 2:0 – vienas prieš vartininką Martyną Matuzą atsidūrė ir kamuolį į tinklą nukreipė Donatas Navikas.

Iki pertraukos „Atlantas“ kūrė daugiau progų, bet įmušti galėjo ir „Tauras“. Sykį greta virpsto pavojingai iššovė Maksimas Lukaševičius, o Marius Kižys buvo atsidūręs akis į akį su uostamiesčio komandos vartininku Mantu Galdiku.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu smūgiu tauragiškiams. 47-ąją min. „Tauras“ prarado kamuolį savo aikštės pusėje, o „Atlanto“ ataka baigėsi G.Krušos perdavimu galva ir tiksliu Donato Kazlausko smūgiu.

Vėliau komandos sugebėjo dar po sykį pasiųsti savo žaidėją vieną prieš varžovų vartus. Pradžioje - „Tauras“ M.Kižį. Vėliau - „Atlantas“ Tadą Eliošių. Abi atakos buvo nerezultatyvios.

Paskutinę vinį į Tauragės komandos karstą kalė rezultatyviausias „SMScredit.lt A lygos“ žaidėjas. 73-iąją min. Evaldas Razulis po Andriaus Urbšio perdavimo vienuoliktą kartą šį sezoną pasiuntė kamuolį į varžovų vartus – 4:0. Klaipėdiečiai galėjo laimėti ir didesniu skirtumu, bet pačioje rungtynių pabaigoje nepasinaudojo galimybe, nors kontratakuodami buvo atsidūrę penkiese prieš vieną varžovų gynėją.

„Atlantas“ lieka lyderių grupėje. 11 įvarčių per dvejas pastarąsias čempionato rungtynes praleidęs „Tauras“ turnyro lentelėje yra paskutinis.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Rugntynės buvo gana nelygios. Vaikinai šiek tiek jaudinosi, nes pirmos rungtynės savo aikštėje. Ačiū mūsų sirgaliams, kurie atėjo žiūrėti futbolo ir mus palaikė. Aš klausiau vaikinų, ar jie prisimena, kada žaidė palaikomi tiek žiūrovų. Niekas neprisiminė, todėl norėjome sužaisti kiek galima geriau, bet pradžia nepavyko. Tauragės komanda turėjo progą, kai galėjo įmušti. Vėliau ėmėme kontroliuoti žaidimą, įmušėme du įvarčius, galėjome įmušti ir daugiau. Neužilgo įmušėme trečią ir vėliau nutiko tai, kas man labai nepatiko. Sakiau vaikinams, kad negalima taip žaisti, kaip žaidėme paskutines 25 minutes. Vietoje to, kad jausti malonumą žaidžiant futbolą prieš tokią, su visa mano pagarba „Taurui“, komandą, kontroliuoti situaciją, džiuginti susirinkusius žiūrovus geromis kombinacijomis ar įvarčiais, mes nustojome žaisti. Nenorėjo žaisti žiūrovams paskutines 20 minučių, ilgiaus dirbs treniruotėje.“

Marius Kazlauskas („Atlantas“): „Visų pirma norėčiau pasveikinti visus Klaipėdos krašto futbolo mylėtojus su futbolo grįžimu į Klaipėdą. Įvyko pirmos namų rungtynės. Atrodo, rezultatas 4:0, tarsi turėjo būti lengva, bet iš tikro žaidimas rezultato neatspindi. Klydome ir gynyboje, ir atakoje. Bet trys taškai yra trys taškai, pergalė yra pergalė. Stengsimės toliau, kad dar daugiau taškų būtų, geriau žaistume. Labai nustebino, kad buvo daug žiūrovų, eilės prie kasų. Jausmas geras, malonu. Gal nuvylėme juos, sustojome po tų dviejų įvarčių, po dar įmušėme ir išvis sustojome. Turėjome žaisti gražiau, todėl gavome velnių nuo trenerio. Tikiuosi, su „Ekranu“ namuose žaisim geriau ir mūsų žaidimas žiūrovams patiks labiau.“

Treneris Aleksandr Brazevič („Tauras“): „Jau pavargau komentuoti. Anksčiau galvojau, kad prie to galima priprasti, bet, pasirodo, negalima. Buna rungtynių, kai išeini silpnesnis visa galva, ir rezultatas atrodo objektyvus. Šiandien 30 minučių žaidė lygios komandos, bet, kai „Atlantas“ žaidžia atidarymo rungtynes ir jų negali laimėti, mes kažkodėl nusprendžiame jiems padėti, nes sunku kažkuo paaiškinti klaidas, kurias padarome ir kurios virsta įvarčiais. Tos klaidos netgi ne pirmos lygos lygio. Kartais vakarais Tauragėje žaidžiu su veteranais. Jei dukart per pusantros valandos žaidimo pakartočiau tokias klaidas, kokias daro aikštėje mano futbolininkai, manes daugiau nekviestų, nes su manim žaisti niekam nebūtų įdomu. Aš prašau tiesiog žaisti paprasčiau, bent jau nesukurti progų varžovams. Neturime pakankamos organizacijos, finansų aukščiausiai lygai. Neturime pakankamo treniruočių proceso, dirbame ant dirbtinės dangos. Todėl dar prieš rungtynes suteikiame kitoms komandoms pranašumų, todėl nelieka nieko kito, kaip išeiti į aikštę ir stengtis bent jau nekurti progų varžovams. Lieka laukti, kada atsidarys perėjimų langas, kitų variantų šiuo metų nėra. Nežinau, ar mano vietoje kas nors galėtų padėti. Savęs nepervertinu, bet objektyviai nusakau situaciją, kurioje randuosi. Artimiausiu metu tiesiog privalome nebepraleisti įvarčių. Esame psichologinėje duobėje. Po paskutinių rungtynių sakiau, kad kristi žemiau nebėra kur, bet mes vis dar krentame. Dalis žaidėjų atsiskleidė žaisdami ne sau įprastose pozicijose, tai džiugina. Matosi, kad procesas vyksta.“